Vsetín trápí špatná defenzíva, navíc přišel o obránce Jaškina

Aleš Koňařík • 28.09.2002

V s e t í n - I půl hodiny po prohraném zápase se Znojmem bylo na tvářích vsetínských hráčů patrné zklamání. Druhá porážka na vlastním ledě, k tomu po ušmudlané trefě Milana Procházky necelou minuti před koncem, to byla pro jindy uvolněnou náladu v kabině nepříjemná rána. Zvláště při vědomí, že teď Vsetín čekají venku tři těžcí soupeři v řadě: Třinec, Sparta a Znojmo. „Jsme smutní, snad ale na dnešek rychle zapomeneme,“ krčil rameny Tomáš Demel, který se letos poprvé zapsal mezi střelce.

Střelba však není to, co by vsetínské mužstvo trápilo. V útoku se dravý tým vyrovnaná nejednomu soupeři nabitému zvučnějšími jmény, obraná hra ale přidělává trenérům spoustu vrásek. V šesti zápasech zatížili soupeři vsetínské konto 22 góly, hůře je na tom jen poslední Havířov. Brankář Biegl přitom patří k vůbec nejvytíženějším gólmanům soutěže, v průměru jde na něj 35 střel na zápas. Ani utkání se Znojmem nebylo výjimkou. Vsetínští čtyřikrát inkasovali z téměř totožných situací, kdy si nedokázali pohlídat prostor před vlastní brankou. „Prohráli jsme hlavně kvůli chybám v obraně,“ přikyvoval tomu Demel. “Dostali jsme tři nebo čtyři branky hned po vhazování, tohle se nesmí stávat. Musíme hru v těchto situacích zlepšit.“

Jenže duel se Znojmem se stal osudným pro nejzkušenějšího zadáka Alexeje Jaškina. Ve snaze zabránit střele se mu pod nohy vrhl útočník Erat, Jaškin si při pádu pochroumal rameno a ve zbylých dvou třetinách utkání se již na ledě neobjevil. „Lexa je velká osobnost, která působí na ostatní hráče. Možná i kvůli tomu, že v půlce zápasu odstoupil, jsme vzadu hráli špatně,“ připustil Tomáš Demel, že i tento moment měl na další vývoj svůj vliv. Přesnou diagnózu, která rozhodne o dalších startech klíčového zadáka, však určí až pozdější vyšetření.

V neděli začne v Třinci. pro vsetínské mužstvo náročná série utkání na cizích kluzištích Vsetínští chtějí obecně spoléhat na jednoduchou taktiku.„Samozřejmě hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na protiútoky. Nemáme teď co ztratit, musíme hlavně makat na plno,“ má jasno Demel a dodává: „Doufám, že se nám podaří získat nějaké body.“
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov