Vsetín ve středu míří do Chrudimi, porazí rezervu Pardubic?

Jan Tajzler • 25.10.2022

Rychlé tempo Chance ligy pokračuje i nadále a ve středu bude na programu již 16. kolo druhé nejvyšší soutěže. Valaši zamíří do Chrudimi, kde hraje své domácí zápasy nově stvořená rezerva pardubického Dynama. Východočeši se budou chtít na domácím ledě odpoutat od poslední příčky, kam klesli po pondělní porážce v Litoměřicích. Vsetínští by naopak pod novými trenéry chtěli potvrdit domácí vítězství a v posledním říjnovém utkání na půdě soupeře uspět, čímž by se naladili na sobotní domácí derby se Zlínem.

Pardubice klesly na chvost tabulky

Nově stvořená rezerva Pardubic zatím ve své premiérové sezoně dosáhla na pět vítězství. Dynamu chybí stabilní výsledky, pouze jednou dokázali svěřenci Davida Havíře uspět ve dvou po sobě jdoucích utkání. V Litoměřicích dokonce rezervní tým vůbec neskóroval a propadl se na chvost tabulky. Cesta vpřed je však volná, Pardubice díky vyrovnané soutěži ztrácí na desítku pouze čtyři body, v případě středečního úspěchu nad Valachy se tak mohou od chvostu odpoutat.

Těžko říct v jak silné sestavě Pardubice na Vsetín nastoupí. Díky farmářskému vztahu k extraligovému klubu se může v sestavě objevit prakticky kdokoliv, navíc když nejvyšší soutěž má další zápasy na programu až v pátek. Pravdou však ale je, že B-tým vznikl především pro získávání zkušeností nadějných pardubických odchovanců, samozřejmě doplněný i o zkušenější hokejisty. Dynamo přivedlo do svého kádru na střídavé starty z druholigového Tábora Lukáše Endála a ten znovu potvrzuje roli rozeného střelce, v devíti zápasech za pardubickou rezervu skóroval hned 6x, během krátké chvíle se tak stal nejlepším střelcem mužstva. Nejproduktivnějším útočníkem je pak Tomáš Kaut (2+6) a pozor si budou muset Vsetínští dávat i na obránce Jana Zdráhala (2+6).

Farmáři z východu Čech už nasadili v letošní sezoně třicítku hráčů do pole. Nastoupit tak může i Daniel Rákos, jenž zatím spíš vypomáhá ambicióznímu A-týmu v Tipsport extralize. Velkou oporu má Dynamo určitě v brankovišti, kde se v zápasovém rytmu drží Milan Klouček a i když chytá za poslední tým tabulky, má úspěšnost zákroků jen lehce pod 91 procenty a průměrně inkasoval 2.89 branky na zápas.

Ukončí Vsetín i venkovní trápení?

V pondělí si vsetínský tým vyšlápl pod novým trenérským tandemem Weintritt – Kucharczyk na lídra tabulky, stalo se tak v domácím prostředí Lapače, kde Vsacané letos prohráli pouze jednou. Mnohem horší jsou a prakticky za všechny problémy Valachů mohou venkovní zápasy. Vsetín uspěl na ledě soupeřů pouze dvakrát, byť se jednalo o zvučné soupeře Porubu a Zlín, je jejich bilance na ledě konkurentů tristní a čítá šest zápasů v řadě. Zelenožlutí však věří, že právě ubojovaná výhra nad lídrem tabulky a nový impuls na lavičce by mohly být správnými ingrediencemi i pro úspěch mimo Lapač.

Vekou zásluhu na domácím skalpu lídra tabulky mel znovu brankář Maxim Žukov. Vsetínský strážce svatyně pokryl celkem 29 střel soupeře, Poruba se přitom pyšní nejvyšší úspěšností střelby, na vsetínském brankáři si však vylámala zuby. Vítěznou trefu pak obstaral Riku Sihvonen, když ve spolupráci s Pavlem Klhůfkem předvedli obrovský hlad po gólu a kotouč za porubského brankáře Bláhu ve třetí třetině doslova procpali. Pro Sihvonena se jednalo o čtvrtou trefu v sezoně, skóroval poprvé od startu nepříznivé vsetínské série na ledě jihlavské Dukly, snad i to by mohl být pozitivní signál pro zelenožluté barvy.

Vsetín se o první říjnovou výhru z ledu soupeře pokusí ve středu na Zimním stadionu v Chrudimi, kde odehrává své zápasy rezerva pardubického Dynama. Podaří se Valachům i podruhé v sezoně vyzrát na rezervu extraligového giganta? Utkání odstartuje v 18:00.

Sestavy v posledním kole:

Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bučko, Kulhánek, Kubíček, Zdráhal, Oliva, Drtina – Hajný – Rouha, Kaut, Urban – Endál, Rákos, Lichtag – Pavlata, Herčík, Půhoný – Turek, Zeman, Pochobradský.

Vsetín: Žukov – Říha, Kajínek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana, Voženílek – Rob, Přikryl, Jonák – Berger, Lichanec, Jenyš – Klímek, Klhůfek, Sihvonen – Vítek, Berzinš, Š. Bláha.