Vsetín začne Rona Cup soubojem proti Zvolenu

David Schlegel • 12.08.2004

Hokejisty Vsetína čeká ve čtvrtek v 16 hodin na zimním stadionu v Trenčíně první zápas na 11. ročníku prestižního turnaje Rona Cup (dříve Crystal Cup). Soupeřem Valachů budou hokejisté vicemistra slovenské ST Extraligy Hkm Zvolen. Celková dotace turnaje je 200 tisíc slovenských korun. Vítěz si odnese 100 000 Sk, druhý v pořadí 60 000 Sk a třetí celek 40 000 Sk.

Hokejisté úřadujícího slovenského vicemistra ze Zvolena přivítali v létě ve svém týmu několik posil. Do mužstva se vrátil gólman Rastislav Rovnianek, který loni působil nejprve v Martině a poté v rakouském Štýrském Hradci. Velkými posilami budou jistě obránci Stanislav Jasečko a Ladislav Čierny. Ti spolu s Danielem Babkou dlouho působili v Českých Budějovicích, kde patřili k nejlepším obráncům.

Po pauze začal opět trénovat Vlastimil Plavucha, jenž se zúčastnil pěti světových šampionátů a před čtyřmi lety krátce působil v Třinci. Po těžkém zranění začal s lehčí přípravou i Jaroslav Török, jenž kdysi neuspěl na zkoušce v Plzni. V mužstvu působí i několik českých hráčů - v obraně je to obrovitý odchovanec Litvínova Petr Krátký s vítkovickým zlým mužem Vítězslavem Škutou a v útoku další zlý muž Libor Polášek, jenž působil nejdéle rovněž ve Vítkovicích.

Se Zlínem loni získal titul Erik Weissmann. Velké zkušenosti má mnohonásobný reprezentant Richard Šechný. S mužstvem zatím zůstává i reprezentační brankář Karol Križan. Exotickou posilou je maďarský útočník Balazs Ladanyi, jenž se zúčastnil devíti světových šampionátů, sehrál 95 reprezentačních zápasů za Maďarsko a zatím celou svou kariéru působil v Dunaújvárosi.

Soupiska HKm Zvolen

brankáři: Rastislav Rovnianek, Peter Ševela, Karol Križan
obránci: Daniel Babka, Stanislav Jasečko, Ladislav Harabin, Ladislav Čierny, Rastislav Štork, Peter Klepáč, Martin Nemčok, Luboš Velebný, Petr Krátky, Vítězslav Škuta
útočníci: Ján Cibula, Ricchard Šechný, Jaroslav Török, Jozef Čierny, Igor Majeský, Vlastimil Plavucha, Andrej Rajčák, Peter Klouda, Tomáš Škvaridlo, Ladislav Paciga, Roman Macozsek, Erik Urgela, Juraj Húska, Rastislav Gašpar, Libor Polášek, Erik Weissmann, Balazs Ladanyi