Vyjádření VHK ROBE Vsetín k sobotním událostem v Hodoníně

Klub • 16.01.2017

Klub VHK ROBE Vsetín vyjadřuje lítost nad nehokejovými událostmi, které doprovázely jinak vynikající sobotní utkání vsetínských hokejistů v Hodoníně. Těsně před koncem zápasu několik jednotlivců z řad fanoušků VHK použilo pyrotechniku, kvůli které muselo být utkání přerušeno. Klub toto chování odsuzuje a je pro něj naprosto nepřijatelné.

Vsetínský klub se může pyšnit unikátní fanouškovskou základnou, která vysoce překračuje standardy soutěže. Oddaní příznivci navštěvují zápasy v hojném počtu, jsou schopni domácí stadion vyprodat a vytvořit bouřlivou a nezapomenutelnou atmosféru, ve které ženou hráče za vysněným postupem do WSM Ligy. Klub si jich váží, spolupracuje s nimi a v rámci svých možností pro ně vytváří řadu zajímavostí a zpestření. Za všechny jmenujme například novinky ve fanshopu, akce Hokej na dřeň či Černá je barva, případně prestižní účast na celorepublikovém projektu Legenda pomáhá. Vztahy hráčů, vedení klubu i jeho fanoušků jsou dlouhodobě užší než je zvykem v jiných klubech a koncentrují se v heslu „Spolu za Vsetín“.

Bohužel vybraní jedinci, kteří se najdou v každém společenství, vše výše zmíněné pošlapávají. Použití pyrotechniky v uzavřeném prostoru je pro klub absolutně neakceptovatelné a vrhá stín nejen na fanoušky, ale i na klub jako takový. Člověk, který se tohoto dopustil, překročil návštěvní řád hodonínského stadionu, dopustil se přestupku a pokud by toto mělo za následek poškození zdraví, mohlo být jeho chování kvalifikováno jako trestný čin. VHK ROBE Vsetín tyto jedince ve spolupráci s Policií ČR monitoruje a bude jim udělen zákaz vstupu na stadion. Klub si nepřeje, aby jej tito jedinci reprezentovali.

Jiří Dopita, trenér VHK ROBE Vsetín: „To, co se dělo v závěru utkání v Hodoníně, je neomluvitelné a rozhodně by se to nemělo dít. Tohle na zimák nepatří a je úplně jedno, jestli to jsou fanoušci Vsetína, nebo někoho jiného. Je to ostuda vsetínských fanoušků a je to opravdu odsouzeníhodné.“

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín: „Chování několika lidí, kteří v Hodoníně použili pyrotechniku, je neomluvitelné. Tyto jedince monitorujeme a žádáme fanoušky o spolupráci. V zájmu nás všech je, abychom se společně radovali ze sportovních výkonů a posouvali hokejový Vsetín dál. S jedinci, kteří jsou schopni v uzavřeném prostoru použít pyrotechniku, nechceme dále spolupracovat.“

Luděk Hryciow, člen vedení VHK ROBE Vsetín: „Všichni ve vedení VHK ROBE Vsetín děláme vše pro náš společný cíl, postup do WSM Ligy. Fakt, že někdo použije pyrotechniku na zimním stadionu v průběhu bojů v play-off a následně kvalifikaci, může mít pro náš klub velmi negativní až fatální následky ze strany vedení soutěže. Apelujeme proto na všechny diváky, aby od používání pyrotechniky upustili. Návštěvní řád zimního stadionu používání pyrotechniky nedovoluje a každý divák, který si zakoupí vstupenku, je povinen tento návštěvní řád dodržovat.“