Vyjádření klubů HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín a AZ RESIDOMO Havířov k rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH

Klub • 05.08.2019

Rozhodnutí Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje ohledně vyřazení naší juniorky z nejvyšší juniorské hokejové soutěže nás zklamalo, jelikož nenapravilo jasnou nespravedlnost, kterou vyloučením klubů ze soutěže zapříčinil hokejový svaz.

Jedním z argumentů svazu je, že už při tvorbě koncepce hokejových akademií v roce 2011 se počítalo s uzavřením juniorské hokejové extraligy jen pro akademické týmy: chceme jasně uvést, že toto není pravda a nikdo v hokejovém prostředí tuto informaci neměl. Navíc zařazení Olomouce (není akademií) tento záměr taktéž nepotvrzuje.

Z tohoto důvodu nezbývá klubům nic jiného, než se obrátit na civilní soudy, jejichž prostřednictvím se budeme domáhat spravedlivého rozhodnutí, kterého Arbitrážní komise ČSLH nebyla schopná.

Skutečnost, že komise posvětila jednání Výkonného výboru ČSLH, nemění nic na tom, že došlo k zásadnímu poškození našeho klubu i sportovního vývoje mládeže. Dále pokračuje "vykrádání" našich nadějných hráčů ostatními týmy se statusem akademie.

Rozhodnutí AK nás bohužel nepotěšilo, ale vzhledem k tomu, jak si s rozhodnutím pánové právníci dávali na čas, tak jsme tušili, jakým směrem se asi jejich postoj bude ubírat. Některé pasáže jejich vysvětlení mě osobně velmi pobavily. Od strany 21 jsou některé pasáže velmi slušné. Jako třeba, že gen. sekretář na Hokejovém fóru v lednu nemluvil za Český hokej, ale sám za sebe nebo že od roku 2011 svaz koncepčně připravuje soutěž Akademií, že na oficiálních webových stránkách ČSLH mají chybné odkazy a informace o tom, že do Ligy Akademií se postupuje z Extraligy a mělo by se to opravit. Pro mě osobně Rozhodčí nález hovoří jasně o tom, že právo je jednoznačně na naší straně, ale AK musela rozhodnout tak jak rozhodla a k tomu všemu to směřovalo,“ říká Daniel Tobola.

„Může se zdát, že tento problém z vyhození extraligy se týká pouze týmů Vsetína, Přerova, Havířova a ostatních se to netýká. Není to pravdou. Toto rozhodnutí poškozuje celý český hokej a trochu se bojím, co přijde jako další "koncepční" rozhodnutí vedení českého hokeje? Uzavření Extraligy mužů ještě v této sezóně či jiná specialitka? Nicméně rozhodnutí AK respektujeme, ale budeme bojovat dál za spravedlnost u civilního soudu, aby se bezohlednost mocných nerozšiřovala ještě dále. To vše s nadějí do červnových voleb nového vedení českého hokeje,“ dodává Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Přečtěte si celé znění rozhodnutí Arbitrážní komise se zvýrazněnými pasážemi naším klubem zde