Vzplane znovu žlutá záře nad Kladnem?

Václav Trávníček • 30.09.2006

V s e t í n – Los desátého kola O2 extraligy přidělil vsetínským hokejistům celek Kladna. Valachům se proti středočeskému klubu pravidelně daří, v loňské sezóně dokázali tři utkání ze čtyř vyhrát. Vsetín, který po porážce s Litvínovem klesl na dvanácté místo, vstupuje do utkání jako mírný favorit. Kladenští Buldoci jsou totiž o stupínek níž – na předposlední třinácté příčce. Zajímavostí je, že ve třech případech se bude jednat o malé „setkání po letech“, protože hned trojice hráčů Rabatu oblékala ještě na jaře dres Ústí nad Labem – vyzyvatele Vsetína v baráži.

Jedná se o Jiřího Kuchlera, Michala Havla (oběma u hranic s Německem skončilo hostování) a Aleše Pavlase, jenž v létě do Kladna přestoupil. Kromě nich klub ještě posílil o Martina Štěpánka, jenž přišel z Plzně. Naopak Janu Besserovi vypršelo hostování a vrátil se do prvoligového Berouna, stejně jako Lukáši Musilovi ze Slavie. Dále Kladno ukončilo pracovní poměr s Jaroslavem Špeldou a dlouholetým kapitánem Josefem Zajícem, který doprovodil Bessera do Berouna.

Letošní Kladno: Pes který štěká, ale nekouše

Prvních devět kol kladenskému Rabatu vůbec nevyšlo. Svěřenci trenéra Müllera sice dokázali zvítězit třikrát po sobě (Vítkovice 4:3, Sparta 5:2, Zlín 8:3), ale to bylo vše, z dalších šesti kol odcházeli Kladenští jako poražení. Všechny tři body tak od štěkajících, avšak nekousajících Buldoků postupně získali Znojmo, Litvínov, Pardubice, Karlovy Vary a naposledy Třinec. Nejproduktivnějším hráčem Kladna je přes veškerou mizérii Vítězslav Bílek s deseti kanadskými body (7+3), jemuž se střelecky dařilo už loni. V těsném závěsu za ním je vsetínským fandům dobře známý Radek Gardoň s body devíti (3+6).

Kromě Gardoně a zmíněných tří barážníků netřeba představovat duo P+P, alias Patera a Procházka. Dva kladenští patrioti, kteří pomohli vsetínskému klubu k pátému mistrovskému titulu, mají sice už nejlepší léta za sebou, ale svými zkušenostmi patří k oporám Rabatu. Oba mají také na valašský klub výborné vzpomínky, například Pavel Patera se nechal v nedávném rozhovoru slyšet, že kdyby nyní byl volným hráčem a dostal od Valachů nabídku, neváhal by.

Loňské zápasy: Devět bodů pro Vsetín

V ročníku 2005/2006 se Vsetínským proti Rabatu dařilo, zvítězili ve třech ze čtyř utkání. Ze současného kádru se pro Středočechům nejvíce dařilo Demelovi a obránci Hrabalovi (oba 2+1). Kladno proti Vsetínu bodovalo naposledy více než před rokem – 23. září 2005.

6. kolo: VSE – KLA 1:4
Branky: 34. Hrabal - 32. Ševc (Gardoň), 35. V. Čech, 37. Michael Frolík (Martin Frolík, Gardoň), 46. Bílek (Patera, Ševc).

19. kolo: KLA – VSE 1:3
Branky: 9. L. Procházka (Gardoň, Ševc) - 24. Janků (Jenáček, R. Hruška), 26. R. Hruška (Janků, Bauer), 51. Valko (Steiner, Hrabal).

32. kolo: VSE – KLA 4:1
Branky: 15. Stantien (Demel, Augusta), 46. Ponomarev (Valko), 49. Demel (Květoň), 51. Demel (Květoň, Stantien) - 56. Kalla (Patera, Michael Frolík).

45. kolo: KLA – VSE 1:2
Branky: 20. Kuchler (Zajíc) - 53. Hrabal (Jenáček), 64. Rob (Bolf, Sakrajda).

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Štefl (41. Vehviläinen) - Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Bolf, Pelikovský, Ostrčil, Štach - Demel, Stantien, Škoda - Rob, Bezinš, Dubec - Kraus, Sabol, Grill - Duba, Sakrajda, Davídek.

Kladno: Orct (28. Lev) - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, L. Procházka, Hájek, do 41. min. navíc Trončinský - Frolík, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kalla, Kuchler - Diviš, Jaroš, Čurilla.