Z Litvínova se na Valašsko stěhuje produktivní útočník David Tůma!

Redakce • 01.05.2019

Po uvedení první posily v podobě Ondřeje Bláhy přichází vyztužit útočné řady David Tůma. Rodák z Děčína strávil minulou sezonu v Extralize, kde nastupoval za tým Litvínova. Vypomáhal také jihlavské Dukle. Fanoušci si jej mohou pamatovat i z předloňské sezony, kdy patřil k tahounům kladenských Rytířů. Letos si tedy vyzkouší poprvé angažmá na východu Moravy.

David Tůma je dlouhodobě ve druhé nejvyšší soutěži zárukou kvality a přísunu kanadských bodů. Stejně tak se to od něj bude očekávat i na Vsetíně. V kariéře již prošel několika kluby a dá se říct kam přišel, tam zářil. Celkem odehrál už 417 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži a zaznamenal 270 (153+ 117) kanadských bodů. Vítej Davide!

David Tůma

► Datum narození: 4.5.1991 (27 let)
► Výška/váha: 187 cm, 90 kg
► Držení hole: levé
► Místo narození: Děčín
► Bývalé kluby: Ústí nad Labem, Sparta Praha, Litoměřice, Kladno, Litvínov
Profil na eliteprospects.com: ZDE

Vsetín má nejvyšší cíle, proto jsem se pro něj rozhodl, říká David Tůma

„Potěšil mě samozřejmě zájem Vsetína, abych tady hrál. Měli o mě zájem už i vloni,“ přibližuje jednání nový útočník. „Při angažmá v Litvínově jsem samozřejmě sledoval, jak si Vsetín vede, ale sledoval jsem celou soutěž. Vsetín má nejvyšší cíle, a i proto jsem se rozhodl právě pro Vsetín,“ prozrazuje David Tůma. „V kabině znám poměrně hodně kluků, Víťu Jonáka, Ondru Holomka, Vojtu Šilhavého, Jirku Drtinu a další. Jak proti sobě hrajete pravidelně zápasy, tak už se od vidění znáte skoro všichni,“ pokračuje krátce po podpisu smlouvy. Volal jsem si už dříve s Ondrou Holomkem, známe se už z Ústí, takže jsme se spolu o Vsetínu bavili. Na fanoušky se tady musí těšit každý hráč. Z pohledu protihráče se na Lapači hraje špatně. Je tady vždy bouřlivá atmosféra. Těším se na domácí zápasy, že přijde hodně lidí a bude skvělá atmosféra,“ říká závěrem David Tůma.

Je to hráč, který umí rozhodovat zápasy, říká Daniel Tobola

„O Davida Tůmu jsme stáli už minulou sezonu. Tehdy to nevyšlo, dal přednost Extralize. Jsme rádi, že po roce jsme znovu přišli do kontaktu. David je komplexní hráč v nejlepším věku a slibujeme si od něj, že to bude jeden z lídrů jak v kabině, tak i na ledě. Je to kluk, který může rozhodovat zápasy. Jsme strašně rádi, že se nám jej podařilo přivést a bude hrát u nás na Lapači,“ řekl k podpisu nového útočníka Daniel Tobola.