Zápas se zlomil po naší brance na 2:1, uvedl po utkání v Karviné Filip Bajtek

Filip Bazala • 10.10.2011

Valaši v Karviné dokázali vybojovat velmi cenné tři body, těsným vítězstvím 2:1, které je dočasně opět vyšvihlo do čela tabulky. Za Vsetín se po pár zápasech opět ukázal na hřišti Filip Bajtek a byl hodně vidět. Na první branku nahrával a vítěznou branku sám vsítil. „Dnes se mi nehrálo špatně. Zápas se zlomil po naší druhé brance. Velkou zásluhu na vítězství má Petr Hromada," uvedl v rozhovoru třinecký mladík Filip Bajtek.

Do utkání proti Karviné nastoupila i obvyklá třinecká posila Filip Bajtek. „Dnes se mi nehrálo špatně, ale bylo to takové rozpolcené, jelikož proti takovému silnému soupeři jsem ještě nehrál. Navíc jsem v týdnu měl zápas, takže to nebylo lehké. Naštěstí jsme vyhráli, což je dobré,” popsal pocity těsně po zápase. Valaši v utkání čelili jednačtyřiceti střelám domácích hráčů. Naopak na domácí bránu jich vyslali patnáct. „Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Po brance na 2:1 jsme do třetí třetiny šli s obrannou taktikou a už jsme to chtěli nějak uhrát.” Domácí Karviná druhou a třetí třetinu Valachy tlačila do úzkých, ale vedoucí branku vstřelit nedokázala. „Já myslím, že zápas se lámal po naší brance na 2:1 v závěru druhé třetiny. Já měl u střídačky menší potyčku, ještě tam na mě něco protihráč řval, ale nevěnoval jsem tomu pozornost a jel jsem k brance. Korčák mi to hezky posunul, já ještě uviděl Vaňouse na druhé straně, ten mi to vrátil a já už dával do prázdné branky,“ popsal svůj vítězný gól do sítě Karviné. Velkou zásluhu na vítězství měl gólman Vsetína Petr Hromada, který sklidil nemalou porci chvály.

Sám Petr svůj výkon okomentoval skromně slovy: „Já dneska stát v rohu hřiště, tak mě to trefí. V zápasech “venku“ se mi chytá lépe, jelikož oproti domácím zápasům jde na mě mnohem více střel. Na domácím ledě více útočíme.“ Filip Bajtek se podílel na obou brankách do sítě Karviné. Výkon vsetínského gólmana okomentoval slovy: „Petr nás dnes skvěle podržel a mohli jsme se na něj spolehnout. Dnešní vítězství je z velké části jeho zásluha.“ Mnoho vsetínských fanoušků se často ptá, jak funguje domluva mezi Třincem a Vsetínem v rámci střídavých startů. „Tyto věci zařizuje hlavně náš trenér juniorky pan Juřík, který se domlouvá s panem Jaškinem a pak rozhoduje, kdo pojede a kdo ne. Další častá otázka fanoušků byla ohledně hodně diskutovaného přestupu Filipa Bajtka a Adama Rufera do Vsetína, kteří se údajně chtěli na trvalo připojit ke vsetínským mužům. „Ano, chtěli jsme, ale třinecké vedení to nakonec nedovolilo a tak jsme tady, alespoň formou střídavých startů,“ uzavřel rozhovor Filip Bajtek.