Završí Vsetínští sérii venkovních zápasů vítězstvím?

David Žůrek • 18.01.2012

Valaši dnes v 18:00 začnou poslední zápas ze čtyř venkovních proti celku z Uherského Hradiště. Ačkoliv jsou Vsetínští papírovým favoritem, soupeř z Hradiště jim umí zatopit. I když v tomto utkání to bude mít krapítek složitější, protože jej trápí marodka a odcházející hráči. Jestliže se nedostane na stadion, můžete alespoň sledovat online přenos.

Ačkoliv se v letošní sezóně hráčům VHK venkovní zápasy příliš nedaří - jsou až na šestém místě tabulky venkovních utkání - v této sérii venkovních zápasů se jim daří. Nejdříve ubojovali 1 bod v Karviné, kde i přestože prohrávali před poslední třetinou o dvě branky, dokázali stav utkání srovnat a o druhý bod přišli až v samostatných nájezdech. V dalším utkání přehráli jednoznačně Zubry z Přerova 1:4, čímž po třech letech prolomili svou smůlu na Zuberském ledě. V minulém utkání získali Vsetínští plný počet "povinných" bodů, když porazili celek z Frýdku-Místku 2:4. Ani toto utkání ovšem nebylo vůbec jednoduché. Opět v utkání prohrávali o dvě branky a opět dokázali průběh utkání zvrátit.

Díky získaným bodům z minulých utkání se Vsetínští posunuli již na 3. místo v tabulce, kde mají 2 body náskok na Přerov (ten má ale zápas k dobru) a 8 bodů ztrátu na druhý Havířov. V minulém utkání byla velkou sílou Valachů první pětka, která ze zápasu získala dohromady 8 kanadských bodů - Vaněk 0+3, Zúbek 2+1, Sprušil 1+0 a Heš 0+1. Je více než jasné, že první lajna má velkou sílu a hráči z Hradiště se jí budou snažit zarputile bránit. Co se produktivity týče tak v útočnících vede Daniel Vaněk se 43 body (16+27) a těsně za ním je František Zúbek s 39 body (21+18). Na třetím místě je Antonín Sprušil s 20 body (9+11). Nejproduktivnějším obráncem je navrátilec Jiří Heš, který má z 18 zápasů 17 kanadských bodů (6+11) což mu dělá průměr skoro bod na zápas. Nejtrestanějším hráčem je Jiří Farda (67 TM) a za ním je těsně v závěsu David Hoďa (59TM). V brance kraluje v této sérii zápasů Petr Hromada, nicméně konečné rozhodnutí, kdo vlastně bude chytat je na trenérovi.

HC Uherské Hradiště - trápení, mizérie, překvapení

VHK Vsetin vs. HC Uherské Hradiště

Soupeři z jižní Moravy se v letošní sezóně nedaří - usadil se na předposledním místě tabulky se ziskem pouhých 25 bodů. V domácích zápasech se Uherskému Hradišti je to ještě horší. Dokázali v nich ubojovat pouze 9 bodů z celkových 25. I přesto ale dokáže celek z Hradiště překvapit. V průběhu sezóny porazili nejdříve doma rozjetý Vsetín 4:2 a dále v sezóně bral na ledech soupeřů body celkům jako jsou Havířov, Opava nebo Prostějov. V posledních 3 utkáních ale Hradiště provází obrovský smůla. Nejdříve prohráli v Novém Jičíně 3:1, poté dostali nášup 5:1 od Opavy na vlastním ledě a v minulém utkání prohráli v Karviné 6:4. Aby toho nebylo málo tak na jihomoravany zaútočila i marodka. Zranění nebo nemocní jsou 3 útočníci, včetně nejproduktivnějšího Petra Sakrajdy (14+26) a jeden obránce. Tým také přišel o další hráče, kteří se rozhodli jít jinam. Trenér Petr Sakrajda to nemá vůbec jednoduché a musí skládat tým na každý zápas z čeho jde.

Nejproduktivnějším hráčem, který bude mít možnost zasáhnout do utkání je Martin Červenka s 19 body (12+7). Nejproduktivnějším obráncem je Radim Šťastný s 10 body (1+9). Tabulku obránců vede Tomáš Vodák, ale ten tým před tímto zápasem opustil. V brance kraluje Hynek Kůdela a záda mu pravidelně kryje Karel Heneš.

Poslední 2 vzájemná utkání - 3:3 na body

VHK Vsetin vs. HC Uherské Hradiště 14.kolo, středa 26.10.2011
HC Uherské Hradiště - Valašský hokejový klub 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Červenka , 10. Horehleď (Křemeček, Šoula), 23. Sakrajda (Křemeček), 54. Horehleď (Sladký, Sakrajda) - 40. Vítek, 49. Zúbek (Spitzer).

Vsetín na Uherské Hradiště narazil z kraje 2. čtvrtiny sezóny v době kdy mu bylo nejhůř a příliš se mu nedařilo. Možná i díky tomu dokázali domácí utkání urvat pro sebe. Z úst Kouče Hlobila po utkání zaznělo:„Škoda, přijeli jsme si aspoň pro bodík, ale odjíždíme s prázdnou. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, v níž soupeř pětkrát vystřelil na bránu a dvakrát skóroval, zatímco z našich šestnácti ran se neujala ani jedna. Střelecké trápení prolomil až v závěru druhé části Vítek. Po kontaktním gólu na 3:2 jsem ještě věřil, že si vynutíme aspoň prodloužení, ale místo vyrovnání přišel z čista jasna gól soupeře. Na odpověď už jsme pak neměli dostatek sil ani času."

26.kolo, středa 7.12.2011
Valašský hokejový klub - HC Uherské Hradiště 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky:20. Hruška O. (Korčák, Spitzer), 48. Hruška O. (Hruška P., Spitzer), 50. Vítek (Hruška P.), 58. Vaněk (Zúbek), 60. Zúbek (Vaněk, Heš) - 2. Matějka (Antonovič), 24. Kříž (Sakrajda).

V doposud posledním vzájemném utkání to po druhé třetině vypadalo, že domácí podlehnou hradišti i na domácím ledě. Nasvědčoval tomu herní výkon Vsetínských i skóre na časomíře. Do třetího dějství ale jako by přišel úplně jiný tým. Během pár minut nasázel soupeří 4 branky a bylo rozhodnuto. Petr Sakrajda (trenér HC Uherské Hradiště) utkání hodnotil takto:„Mně se zápas hrozně těžce hodnotí. Jsem přesvědčený, že jsme po celý zápas byli jasně lepší mužstvo. Problém byl v tom, že jsme za stavu 1:2, po standardce, kterou jsme vyhráli, trefili střelou tyčku. Kdybychom utekli na 1:3, tak bychom si ten zápas pohlídali. Myslím, že utkání hodně ovlivnilo vyloučení, kdy nás rozhodčí poslal do čtyř za špatné střídání, které podle mě rozhodně nebylo. Ale i tak si myslím, že prohrát třetí třetinu 4:0 je z naší strany špatné. Přesto klukům absolutně nic nevyčítám, oni chtěli, prostě jsme se tam špatně vystřídali a tam se rozhodlo, když jsme dostali gól. Vsetín to zvedlo a nakonec to bohužel dopadlo, jak dopadlo.“