Zdolají Vsetínští Bobří Hráz? VHK míří do Valašského Meziříčí

David Žůrek • 02.12.2011

Po hořké porážce z minulého derby bude chtít vsetínský celek dobýt Bobří tvrz a domů si přivézt tři body. Již jednou se to v letošní sezóně hráčům VHK podařilo a Bobří tvrz bude i proto nedobytnější. Utkání začíná v sobotu v 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Pokud se tam nedostanete můžete sledovat alespoň online přenos.

Vsetínským se v posledních utkáních dařilo a jistě budou chtít navázat na vítěznou šňůru, ve které nejdříve zdolali doma Karvinou 2:1 v prodloužení, následně vysoko porazili Frýdek-Místek 6:1 a v generálce na derby s Přerovem vyhráli také vysoko 5:1. Hlavním hrdinou posledního utkání byl navrátilec Jiří Heš, který v utkání nastřílel hattrick. Valašské derby si zahraje poprvé a v rozhovoru po zápase s Přerovem řekl: „Nevím naprosto co mě čeká a nechám se překvapit.“ Uvidíme zda pro něj bude derby příjemným překvapením. Tahounem Valachů je kapitán Daniel Vaněk, který má na svém kontě již 24 kanadských bodů (10+14). Nejproduktivnějším obráncem je Jiří Farda (2+7) a nejtrestanějším Vsetínským mužem je David Hoďa, který nasbíral již 45 trestných minut. Hosté si ovšem budou muset dávat velký pozor i na již zmiňovaného Jiřího Heše, který v posledních 2 utkáních získal 6 kanadských bodů (4+2).

Naváží Bobři na úspěch z předchozího kola?

VHK Vsetin vs. HC Bobri Valasske Mezirici

Bobrům se v letošní sezóně tolik nedaří jako loni. V minulém kole přerušili vysokou porážkou Opavy 6:1 sérii proher, které utržili v Prostějově (7:0), Havířově (3:1) a doma s Orlovou (3:7). I tyto kolísavé výsledky nasvědčují o nepravidelném rytmu Bobří hry. Jen těžko se dohadovat, čím jsou tyto nepravidelné výsledky způsobeny. Celkově se Bobři se 24 body řadí na 7 příčku a na tým VHK ztrácí 6 bodů, ale mají jeden zápas k dobru. Za celou sezónu dokázali 9x vyhrát, 3x vyhrát v prodloužení a dalších 9 utkání prohráli – z toho jedno v prodloužení. Na domácím ledě dokázali „Valašskomeziříčtí“ vyhrát 7 z 10 utkání z toho jednou v prodloužení a jednou na samostatné nájezdy. Útoku Valachů ve 3.kole ovšem Bobří hráz neodolala.

Nejvíce kanadských bodů nasbíral Martin Ambruz (12+9), který je zároveň nejaktivnějším střelcem mužstva. Nejproduktivnějším obráncem je Milan Ovšák s 12 body (2+10) na něhož si budou Valaši muset dávat také pozor. V bráně se celkem pravidelně střídají Jiří Slovák a Václav Vlachynský, z nichž první jmenovaný pomohl Bobrům k vítězství v minulém kole a je tedy celkem pravděpodobné, že dostane důvěru trenérů i v derby. Trenér Stuchlík po minulém kole řekl: „Začali jsme druhou polovinu soutěže, tu první jsme zakončili neslavně, třemi porážkami. Do toho ještě navíc přišel odchod Milana Kopeckého, k tomu máme ještě hodně zraněného Růčku s Musilem a nemocného Dostála s Linduškou. A jak to tak někdy bývá, tak se mužstvo v takovém okamžiku semkne a dnes to byly vybojované body. Po prvních deseti minutách to vůbec nevypadalo, že bychom dnes mohli bodovat, jelikož soupeř nás přehrával, ale co ten jeden gól udělal s psychikou hráčů. Zvedli se a začali věřit tomu, že ty body uhrajeme!“

Poslední 2 vzájemná utkání? 3:3 na body

3.kolo, sobota 17.9.2011
HC Bobři Valašské Meziříčí - Valašský hokejový klub 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) Branky a nahrávky: 28. Růčka (Ambruz, Ovšák), 28. Varga Mir. (Varga Mar.), 59. Bacul (Kopecký, Ovšák) - 32. Vaněk (Korčák, Tesařík), 37. Spitzer (Hruška O.), 55. Kubo (Jánský, Mečiar), 57. Tesařík (Vaněk, Hruška P.).

V letošní sezóně jsme byli svědky již dvou utkání mezi těmito celky. V prvním utkání ve 3. kole poprvé v novodobé historii derby Valaši utrhli všechny 3 body pro sebe. Trenér Hlobil hodnotil utkání takto: „Začátek byl z naší strany takový opatrný, i když jsme soupeře přehrávali, šance jsme neproměnili. Domácí také měli šance v první třetině, ale nebylo toho tolik. Ve druhé dvacetiminutovce začal Valmez lépe bruslit a zatlačil nás. Musím říct, že i za pomoci rozhodčích. To, co tady dnes předvedl sudí Jeřábek, je přímo do nebe volající. Jsem rád, že za stavu 2:2 jsme se nevzdali a dokázali to otočit na 4:2. Dnes obrovská, výborná morálka mužstva. Musím pochválit všechny hráče a také fantastické diváky.“

15.kolo, neděle 30.10.2011
Valašský hokejový klub - HC Bobři Valašské Meziříčí 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Branky a nahrávky: 32. Vašut (Varga Mir.), 50. Bokroš (Ambruz, Kopecký).

V „odvetném“ utkání na ledě Vsetína v 15. kole to byli naopak Bobři kdo se radoval. Domácí v té době měli za sebou sérii 3 porážek a bylo na nich vidět že se hodně trápí. I přes velké množství šancí a přesilových her se jim nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Hosté vycházející ze zabezpečené obrany dokázali Plška překonat 2x a proto si odvezli 3 body s sebou. Trenér Hlobil po tomto utkání jen těžko hledal slova, kterými by jej zhodnotil. Jeho vyjádření více než přesně popisovalo mizérii vsetínského mužstva: „Nedali jsme ze sedmi přesilovek ani jednoho góla, takže nemůžeme vyhrát s takovým soupeřem jako je Valmez. Já neříkám že kluci by nechtěli, ale já si to nedovedu vysvětlit, že když na tréninku to všechno jde, i přesilovky, a pak přijde zápas a my jsme nervózní, přeskakuje nám to hokejky, nevyhrajeme buly, což je základ, když jsme v útočném pásmu. Na tyto věci jsme upozorňovali před zápasem, ale bohužel. Pokračuje se dál a já doufám, že se to zvedne, protože kluci ten hokej umí hrát, akorát to mají teď v hlavě pomotaný a bude se to muset nějakým způsobem urvat. Dneska se nám to nepovedlo bohužel po těch třech prohraných zápasech venku, takže se musíme soustředit na další zápas.“