Vstupenky online

Ze Vsetína až na Kamčatku? Valaši najezdí během sezony 14200 kilometrů

Tomáš Kopecký • 22.07.2017

Valaši by s trochou nadsázky mohli od září nabízet vyhlídkové jízdy po celé České republice. Klubový autobus bude pro vsetínské hokejisty druhým domovem. V rámci základní části je čeká 26 výjezdů na venkovní zápasy, během nichž ujedou zhruba 14 200 kilometrů, což se rovná silniční vzdálenosti mezi Vsetínem a východním pobřežím Ruska. Loni přitom zelenožlutí strávili na cestách ve stejné části sezony pouze 3 300 km, letos je tak čeká obrovská změna.

Jedna cesta na zápas a zpět zabere Valachům průměrně 546 kilometrů. V autobuse je tak čeká při každém výjezdu zhruba šest hodin jízdy. Největší vzdálenost musí překonat na trase do Karlových Varů. Při jízdě z východu Moravy až k německým hranicím najezdí 452 kilometrů. Na pomyslném druhém místě je pak Kadaň se 435 kilometry, třetí Ústí nad Labem je vzdáleno 412 kilometrů.

Klub                 celkem km

HC Energie Karlovy Vary     	452 km 

SK Kadaň			    435 km 

HC Slovan Ústí n. Labem 		412 km

HC Stadion Litoměřice			391 km 

HC Benátky nad Jizerou			359 km 

Rytíři Kladno		        358 km 

HC Motor České Budějovice	    336 km 

HC Slavia Praha 	    	320 km 

SK Horácká Slavia Třebíč    	184 km 

LHK Jestřábi Prostějov  		102 km 

AZ Havířov 		         83 km 

HC Frýdek-Místek     		 68 km 

HC Zubr Přerov              52 km 

Pokud by řidič autobusu jel průměrnou rychlostí 80 km/h, během celé sezony by Valaši strávili na tuzemských silnicích zhruba 180 hodin, což je více než týden čistého času. Pohodlí a dobrá pohoda v kádru je tak enormně důležitá, protože hráči spolu budou opravdu dlouho i mimo led. 

Fanouškům se v rámci nejbližší dojezdové vzdálenosti nabízí výjezdy do moravských měst a slezských měst - Přerova, Frýdku-Místku, Havířova a Prostějova. Jak jsme však byli svědky v minulé sezoně, Vsetín má své příznivce všude a o podporu ve venkovních zápasech se nemusí obávat ani v těch nejodlehlejších končinách. 

banner pod článkem