Znovu na hokej! Vsetín na startu přípravy vyzve Frýdek-Místek

Jan Tajzler • 12.08.2020

Po dlouhých pěti měsících se na Lapači opět bude hrát hokej. Valaši vstoupí do zápasové přípravy na nový soutěžní ročník Chance ligy utkáním s Frýdkem-Místkem, které je zároveň součástí poháru RT Torax. Pro Vsetín to bude letos poprvé, naopak hosté z Moravskoslezského kraje už absolvovali dvě prověrky. Start utkání je naplánován na 18:00 a vzhledem k aktuální situaci ohledně epidemie koronaviru musí přítomní fanoušci počítat s řadou bezpečnostních opatření. Se všemi se seznámíte v tomto článku (klikněte).

Frýdek-Místek absolvuje již třetí prověrku

Loňský ročník Chance ligy zakončil na 11. místě s desetibodovou ztrátou na postupovou Třebíč. Frýdek-Místek není klubem velkých ambic, přesto by rád navázal na premiérovou sezonu ve druhé nejvyšší soutěži, když se v ročníku 2016/2017 probojoval do předkola play-off, aby pak ve čtvrtfinále statečně vzdoroval později postupující Jihlavě. Ovšem od té doby se Rysům proklouznout do vyřazovací části nepodařilo.

Co se ovšem na pomezí Moravy a Slezska daří, je zapracovávat do mužského hokeje nadějné mladíky převážně z třinecké líhně. Na rozdíl od jiných farem si však ve Frýdku-Místku uvědomují, že mladí borci potřebují ke svému rozkvětu zkušené harcovníky. I proto se snaží v Polárce držet hráče jako Rostislava Martynka nebo Milana Mikulíka. Nedávno se navíc managementu Frýdku podařilo přivézt další zvučnou posilu a to třicetiletého útočníka Ondreje Šedivého, jenž by měl být rozdílovým hráčem nejen ve frýdeckém kádru, alespoň v rakouské beat-at-home.com lize (dříve EBEL) to dokazoval znamenitě.

Partner extraligového Třince bude také sázet na dvojici zkušených brankářů, smlouvu prodloužil Lukáš Daneček a nově si v Polárce zachytá Ondřej Raszka, rodák z Třince strávil většinu kariéry v polské extralize, kde se postupně vypracoval mezi nejlepší maskované muže soutěže. Povede se mu i v Česku? Vsetínského fanouška pak může zajímat fakt, že na soupisce Rysů nově působí Šimon Jenáček, mladší syn trenéra Luboše Jenáčka a bratr Jakuba Jenáčka si tak ve čtvrtek pravděpodobně střihne velmi pikantní duel na stadionu, který mu byl ještě v předcházející sezoně domovem.

Pro Frýdek-Místek bude utkání na vsetínském Lapači již třetí přípravné. Červenobílí už stihli prověrku s Přerovem, když na jeho ledě prohráli 1:3. Chuť si spravili  v souboji s druholigovou Kopřivnicí, snad až na Davida Klimšu nastoupili do utkání převážně mladí hráči. Frýdek se však na naplnění papírových předpokladů nakonec nadřel, když Kopřivnice nic nevzdala ani za stavu 0:3 a snížila na konečných 2:3. Dá se očekávat, že do utkání na Lapači už trenér Wojnar pošle i zkušenější borce.

Vsetín poprvé, koho čeká premiéra v zelenožlutém dresu?

Valaši už jsou na ledě třetím týdnem a není tak divu, že v kabině už se zápasové premiéry nemůže nikdo dočkat. Jak už moc dobře víme, přípravné zápasy i ty pohárové slouží trenérům především pro hledání souhry a skládání jednotlivých formací, stejně tak i pro testování hráčů. Se vsetínským A-týmem trénuje i řada mladých borců, kteří se zcela jistě budou chtít poprat o zelenožlutý dres v základní sestavě.

Premiéru ve vsetínském dresu by ve čtvrtečním utkání mohli zažít útočníci Jan Kloz nebo Jakub Babka. Po letech oblékne dres mateřského klubu také obránce Lubomír Štach, jenž se na Valašsko vrátil po angažmá ve Znojmě či Trenčíně. Návrat domů ohlásili také útočník Roman Půček nebo obránce Jakub Jenáček. Motivaci bude mít pak další nový zadák v řadách Vsetína a tím je Jan Bartko, jenž Valachy posílil právě z Frýdku-Místku.

V brankovišti chce Vsetín letos sázet na Davida Gábu, ten bude mít za sebou dvojici vsetínských mladíků, Jakub Málek je však momentálně na marodce, pokud tedy trenéři budou chtít zátěž v brankovišti rozložit, měl by se do akce dostat David Sachr.

První přípravný duel Vsetína startuje ve čtvrtek od 18:00. Na Lapač budou mít přednostní vstup majitelé permanentních vstupenek, ovšem neznamená to, že by neměli šanci o vstup i další fanoušci, budou však muset být aktivní, neboť kapacita je vzhledem k aktuální situaci výrazně omezena, více informací naleznete zde. Pro ty z vás, kteří se na zimní stadion nedostanou, bude připraven podrobný onlajn přenos. Duel můžete sledovat také prostřednictvím online streamu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Gába (Sachr) – Bartko, Hryciow, Jenáček J., Kožený, Kudělka, Ondračka, Pernický, Smetana, Štach – Babka, Březina, Gajarský, Gorčík, Hořanský, Klímek, Kloz, Kucharczyk, Pechanec, Půček, Rehuš, Šilhavý, Vítek, Vlach.

Frýdek-Místek: O. Raszka (Švančara) – Pírek, Jenáček, Michálek, Adámek, Homola, Cienciala – Konečný, Stuchlík, Matiaško – Mach, Macuh, Blaško – Flok, Kaukič, Przybyla – Matěj, Kofroň, Geidl.