Vstupenky online
  80. narozeniny

Junioři ztratili utkání s Přerovem v poslední třetině

Helena Hegeďová • 09.09.2018

Vsetínská juniorka se ke druhému kolu extraligy vydala na horký led Přerova. Utkání přineslo bezbrankovou první třetinu, která však na gólové šance rozhodně chudá nebyla. Oba týmy ale postrádaly přesné zakončení. Na začátku druhého dějství byl při své gólové šanci faulován Borot, čehož využil ke skórování. Nikdo jiný se již v prostřední dvacetiminutovce neprosadil a Přerov byl v jednobrankovém vedení. Ve třetí třetině přidal Borot další branku a na listinu dvougólových střelců se zapsal i jeho spoluhráč Indrák. Nikomu ze Vsetínských se po celou dobu utkání skórovat nepodařilo a Valaši tak svému rivalovi podlehli 0:5. Také v nadstavbě byli lepší domácí. Proměnili tři z pěti nájezdů, Valaši pouze dva.

DHL Extraliga juniorů - 2. kolo - 1. část ne 9.9.16:00
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín
5:0(0:0, 1:0, 4:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Borot (Kylnar, Indrák), 43. Indrák (Kylnar, Tischer), 46. Borot (Indrák, Kylnar), 47. Hradil (Zmeškal, Vlček), 60. Indrák (Takáč, Tischer), rozhodující nájezd Kylnar. Rozhodčí: Kubíček – Bubela, Zedník. Vyloučení: 12:14, navíc Pernický (Vsetín) 10 minut osobní trest, Ondračka (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 288. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 5:0.

HC ZUBR Přerov: Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Holík, Gréč, Moučka, Vlček – Kristek, Hradil, Borot, Indrák, Dvořáček, Zmeškal, Šimanský, Kylnar, Tarnoczy.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.

První třetina nabídla patřičnou tvrdost, leč postrádala na přesnosti, a to zejména u domácích Zubrů. Vsetínští se jevili jako klidnější, čehož byl odrazem i menší počet chyb plynoucí z jejich holí. Branku sice první dvacetiminutovka vůbec nenabídla, ale lze vyzdvihnout úniky domácího Kylnara s Borotem, či na opačné straně dobře sehranou přesilovku ze sedmé minuty.

Jak se Zubrům nedařilo stavět hru během přesilových her, v čase 21:15 už z jedné takové otevírali skóre. Po dobré střele Kylnara byl aktivní Martin Borot při svém pokusu faulován, což hrálo v první gólové situaci největší roli. Do brány byl totiž přerovský střelec natlačen jak s brankářem Málkem, tak s pukem na holi. Druhá třetina už byla pro oko diváka přívětivější. Ze hry ubyly četné chyby a nepřesnosti, domácí příznivce mohly těšit dobré zákroky brankáře Šimonů. Jedním z 35. minuty zachránil Zubry proti Lukačkovi.

I poslední třetina přinesla rychlou branku. Kylnar předal kotouč rozjetému Danielu Indrákovi, který podél mantinelu dojel až k pravému kruhu, odkud vyslal výstavní střelu na Málkovu přední tyč. Za dvě a půl minuty už Zubři zvyšovali na 3:0. Kylnar opět zakombinoval s Indrákem, který ještě přihrál před bránu Martinu Borotovi a ten gólovku proměnil s přehledem.

Za další minutu to bylo už 4:0! Adam Hradil předvedl perfektní práci, když dobrým bruslením završeným stahovačkou přelstil posledního valašského obránce a završil pohlednou akci neméně pohledným švihem přímo pod víko. Šimonů držel nulu dál a do statistik pouze přibývaly tresty, kterých v zápase opravdu nebylo poskrovnu. V úplně poslední vteřině se nakonec zápas dočkal ještě páté branky a to hodně kuriózním způsobem. Daniel Indrák už jen nahodil kotouč z vlastního pásma směrem na bránu a Málek, zřejmě v domnění, že už zazní siréna, jej nechal v poklidu doklouzat až do brány.

Podle nových pravidel se v DHL Extralize juniorů po zápase hraje ještě doplňkové prodloužení o čtvrtý bod navíc. Ve hře tři na tři se o jeho majiteli nerozhodlo, a tak se v MEO Aréně zápas uchýlil k samostatným nájezdům. V nich bonusový bodík zapsali úspěšnější Zubři – první extraligový zápas doma tak završili s plným počtem bodů do tabulky. Skvěle chytající brankář Daniel Šimonů navíc nepovolil soupeři jedinou branku.

Ohlasy k utkání

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Hodnocení je dnes jednoznačně pozitivní. Čtyři body jsou pro kluky i pro nás velkou vzpruhou. Ve Vítkovicích jsme měli k bodům blízko, ale nakonec jsme nezískali ani jeden, což měli kluci v hlavách. Bylo to v první třetině zápasu se Vsetínem vidět. S přibývajícím časem a s přibývajícími góly se však jejich sebevědomí začalo zvedat. Kluci pak ukázali charakter a hráli týmově. Možná jsme nehráli tak krásný hokej, jako ve Vítkovicích, ale dnes bereme body, a to je hlavní. Ochutnali jsme čtyřbodové vítězství, proto věříme, že to bude pro kluky velká motivace do dalších zápasů.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Dnes jsme jednoznačně propadli v disciplíně. To rozhodlo o všem. S takovým počtem vyloučení se lepší výsledek uhrát nedá. Od našich vyloučení se to všechno odvíjelo.