Vsetín potvrdil aktuální formu, z Přerova veze všechny body

Jan Tajzler • 09.01.2019

Hokejisté Vsetína prodloužili vítěznou sérii na ledě soupeřů na čtyři utkání v řadě. Zelenožluté nasměroval za tříbodovým ziskem v Přerově Ondřej Slováček. V prostředním dějství se pak Valachům podařilo odskočit zásluhou Hořanského a Theoreta do tříbrankového trháku. Zubři se sice na začátku třetí třetiny i díky šťastné trefě Paly dostali na kontakt, ale pozorná defenzíva Valachů v čele s brankářem Gábou vyrovnání nepřipustila a právě vsetínský brankář asistoval Theoretovi při pojistce do odkryté branky Přerova. Vsetínští vůbec poprvé při vzájemném působení ve druhé nejvyšší soutěži vezou z Přerova plný bodový zisk.

CHANCE LIGA - 44.kolo st 9.1.18:00
HC ZUBR Přerov
2:4(0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 43. Sýkora (M. Kratochvíl), 46. Pala (Sýkora, M. Kratochvíl) - 19. Slováček (Rác, Kucharczyk), 26. Hořanský, 40. Theoret (Jeřábek, Rác), 60. Theoret (Gába). Rozhodčí: Veselý, Pilný – Rožánek, Dohnal. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2420. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC ZUBR Přerov: Klouček (41. Klimeš) – Krisl, R. Černý, M. Novotný, Ferenc, Pala, Malina – T. Doležal, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Moučka – M. Kratochvíl, F. Dvořák, Š. Kratochvíl – Indrák.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Souboj Přerova se Vsetínem odstartoval zostra, když už v čase 2:30 putoval na trestnou lavici domácí obránce Ferenc, za úder do oblasti hlavy a krku obdržel automaticky 2+10 minut osobního trestu. Vsetín ovšem ve své první početní výhodě příliš výrazný nebyl a domácí Zubři se bez větších problému ubránili. V následujících minutách měl domácí tým více ze hry a brankář Gába musel čelit několika střeleckým pokusům, které ho však nijak výrazně z míry nevyvedli. Vsetínští měli v průběhu první třetiny problém se výrazněji prosadit v útočném pásmu, ale nedisciplinovanost domácího Matouš Kratochvíla dala Vsetínu druhou početní výhodu v utkání. Tentokrát byl Vsetín mnohem nebezpečnější, do vyložených šancí před Kloučkem se dostali Kucharczyk s Teperem, ale obě slibné příležitosti dokázal přerovský brankář zlikvidovat.

Přerov svou první početní výhodu v zápase zahrával od času 15:36, ale krom slibného střeleckého pokusu v podání Tomiho se Zubři k ničemu nedostali a Valaši oslabení celkem s přehledem ubránili. Otevření brankového účtu zápasu se dostavilo v čase 18:55 a slavil hostující Vsetín. Valaši předvedli bleskový přechod do útočného pásma a do přečíslení dva na jednoho se s rychlonohým Slováčkem dostal Rác, jenž Ondřeji Slováčkovi předložil kotouč a ten zkušeně prostřelil brankáře Kloučka. Po úvodní dvacetiminutovce tak Vsetínští drželi na Hané jednobrankové vedení.

Druhou třetinu zahájil Vsetín aktivně a téměř celý průběh prostředního dějství měl pod svou taktovkou a mohl se spolehnout na vyrovnaný výkon všech formací. U zrodu druhé branky byla právě čtvrtá formace, konkrétně efektivní forčeking v podání Šilhavého, jenž napadal přerovskou rozehrávku a z toho těžil Adam Hořanský, jenž si s kotoučem nejprve najel mezi kruhy, odkud si narazil puk o mantinel a z následné dorážky zavěsil puk do přerovské branky - 0:2. Formace s Hořanským mohla slavit o pár minut později další branku, Vítek dokázal povedenou přihrávkou od mantinelu uvolnit právě Hořanského, jenž to zkoušel mezi betony brankáře Kloučka, ten však včas zaklapl a mladý útočník Vsetína druhou branku neslavil.

Od času 32:09 museli Valaši bránit další oslabení, ve kterém se sice dostal za obranné linie domácí Sikora, ale Gába jeho střelu vyrazil a zbytek oslabení Vsetín opět ustál bez úhony. Zelenožlutým se znovu povedl závěr třetiny, když přesilovou hru dokázal využít Mitchell Theoret, jeho brance předcházela přihrávka od novice ve vsetínských řadách Jeřábka, Theoret chtěl původně vylepšit pozici pro svého spoluhráče, ale Krisl mu přihrávku zblokoval zpět na hokejku, kanadský útočník ve službách Vsetína záhy svůj dřívější úmysl přehodnotil a poslal puk k bližší tyči, což znamenalo tříbrankové Vsetína.

Přerov dokázal hned v úvodu třetího dějství vsítit branku na 1:3, o kterou se postaral v čase 42:01 Tomáš Sýkora, když procedil nahození v podání Matouše Kratochvíla. Přerovu do karet zahrála vsetínská lavička, Valaši špatně střídali a za příliš mnoho hráčů na ledě putoval na trestnou lavici Pechanec. Zubři se díky šťastné brance dostali na kontakt, Radomír Pala pouze nahazoval kotouč na vsetínskou branku, trefil však zadní mantinel, od kterého se puk odrazil zpět do brusle vsetínského brankáře a následně doputoval za brankovou čáru. Cestu za vyrovnáním si Zubři zkomplikovali dvěma po sobě jdoucími vyloučeními, ale Valaši uklidňující branku v přesilovkách nevytěžili. Přerov se v závěru snažil dostat Valachy pod tlak, ale obrana Vsetína pracovala zodpovědně a tříbodové vítězství Valachů pečetil střelou do prázdné branky svou druhou trefou v utkání Mitchell Theoret

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Bylo to jako den a noc. První třetina byla z naší strany velice slušná, druhá byla zase bída. Ve třetí části, i když v to mnoho lidí možná už ani nedoufalo, jsme se zvedli. Nebýt někdy zbytečných nebo hloupých faulů, mohli jsme sahat po bodech.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Vedli jsme o tři góly, ale soupeř ještě v dramatickém závěru mohl využít naší lehkovážnosti a vyrovnat. Jinak si myslím, že jsme dvě třetiny hráli velmi dobře, byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme si vybudovali náskok. Po prvním gólu Přerov nesmírně ožil, začal hrát lépe a vytvořil si tlak. My jsme třetí třetinu neodehráli tak aktivně, jako první dvě a v závěru jsme některé situace řešili špatně. Zkomplikovali jsme si to. Jsme ale rádi, že se nám podařilo přežít velkou šanci Přerova v závěru a dali jsme čtvrtý gól do prázdné. Kluky a zejména brankáře Gábu, který podal velmi dobrý výkon, musím pochválit. Po těžkém zápase si odvážíme tři body.