Vstupenky online

Je dobojováno! Sezona Vsetína končí v semifinále play-off

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 22.03.2019

Semifinálová série se vrátila k pátému utkání na vsetínský Lapač. Domácí Valaši cílili na prodloužení série a na opětovný návrat do jihočeské metropole. Ovšem tyto plány se začaly hatit ve druhé třetině, kdy udeřil hostující Cody Bradley a krátce po něm ve vlastním oslabení Martin Beránek. Vsetín se ve zbytku utkání marně snažil najít recept na pozornou defenzívu Motoru v čele s brankářem Kváčou. Sezona Vsetína tak končí v semifinále play-off. Právě postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže byl cílem klubu před začátkem teprve druhé vsetínské sezony po návratu do profesionálního hokeje.

CHANCE LIGA - SF5 pá 22.3.17:30
VHK ROBE Vsetín
Madeta Motor České Budějovice
0:2(0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Bradley (Babka), 26. Beránek(Dančišin). Rozhodčí: Wagner, Souček – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4120. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 0:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Hryciow, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Vávra, Pitule, Vítek.
Madeta Motor České Budějovice: Kváča – Vydarený (A), M. Jandus, Kutlák (C), Plášil, Pýcha, Pavlin, Kachyňa – Čermák (A), R. Přikryl, Heřman – P. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Babka – Beránek, Dančišin, Doktor.

Páté semifinále začalo útokem ze strany hostujícího celku, ale první gólová šance na sebe nechala poměrně dlouho čekat. Naopak první tresty byly uděleny už v páté minutě a na trestnou lavici usedli shodně Pechanec a Gilbert. Vylučovalo se i nadále a výhodu jednoho muže v poli měli domácí, jejich přesilovky ovšem nebyly nebezpečné a v mnoha případech se museli sami bránit.

Navíc byly často přerušovány tresty právě na straně Valachů. A právě v této chvíli, kdy na trestnou lavici usedl Šilhavý a za jedenáct sekund se vrátil Heřman, mohl Pitule otevřít skóre zápasu. U pravé tyčky ale Kváču nadvakrát nepřekonal. Ve stejném duchu se hra nesla až do konce první dvacetiminutovky, po jejímž konci byl stav duelu nerozhodný 0:0.

Naopak druhá třetina začala úvodní brankou Českých Budějovic. Jakub Babka nejprve přihrávkou nenašel Codyho Bradleyho, puk se k němu však shodou okolností sám dostal a druhý jmenovaný z levého kruhu vypálil. Gába lapačkou vytěsnil kotouč pouze nad sebe, odkud následně přepadl až za jeho záda. Po brance přišlo vyloučení Vydareného, což mohla být pro Valachy šance na vyrovnání.

Jenže domácí v početní výhodě inkasovali. Milan Dančišin vybídl ke skórování nejmladšího zástupce Českobudějovických a Martin Beránek se střelou mezi betony nemýlil. Třetí branka Motoru byla na spadnutí, ale Endál trefil pouze horní tyč. Nadějnou šanci si dokázali vytvořit i Vsacané, a to v přesilovce. Proti Pechancově pohotové střele z první, která byla mířena do odkryté brány, ale zasáhl Kváča. Do třetího dějství tak domácí vstupovali s dvoubrankovým mankem, hosté ve vedení.

Kromě ztráty dvou gólů se museli Valaši v úvodu třetí dvacetiminutovky vypořádat i z dvouminutovou ztrátou jednoho hráče, jelikož Mikuš se odebral na trestnou lavici. Toto oslabení Vsetínští přečkali a sami si vytvořili střelecké příležitosti v další ze svých přesilových her. Ani tentokrát však branka nepadla. Blízko první vsetínské brance byl Drtina, ale ten stejně jako Endál v předchozím dějství trefil pouze brankovou konstrukci.

A právě jmenovaný Endál byl hlavním aktérem další akce. To Valaši sice v útočném pásmu vyhráli buly, kotouč se ale dostal na hokejku hostujícího útočníka, který po dlouhé cestě přes celé kluziště před Gábou neuspěl. Vsetínu se čas krátil a svého soupeře zamkl při závěrečné hře bez gólmana. Ani v tomto momentu však nebylo domácím přáno a Motor po výhře 2:0 v pátém semifinálovém utkání postupuje do baráže.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): V dnešním zápase jsme věřili tomu, že zítra pojedeme do Budějovic na nedělní utkání. Bohužel to bylo znovu o prvním gólu, a ten jsme dostali my. A taky pokud tři zápasy doma nedáme gól, tak to je samozřejmě samo o sobě všeříkající. Myslím si, že kluci ukázali velkou vůli, velkou touhu vstřelit branku, ale částečně nám nepřálo štěstí. Možná potom, že potom už přišla i křeč a nějaká nervozita. Od toho gólu bylo vidět, že nám dochází šťáva, síly. Nic nám tam nespadlo, zazvonila tyčka, byly tam nějaké možnosti. Bohužel, Motor byl v globále o fous lepší a zaslouženě vyhrál celou sérii. Určitě to mohlo být dramatičtější, ale takový je sport.


Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Je to série, na kterou potřebujete uhrát čtyři vítězství. My jsme je uhrát dokázali a paradoxně to pro nás bylo jednodušší venku. Porazili jsme velmi velmi dobrý tým a jsme rádi za to, jak pro nás základní část a teď i play-off dopadly. Prodloužili jsme si sezónu, dostáváme se do fáze, kterou jsme si všichni přáli. Pro nás je teď důležité, že můžeme pošetřit síly, protože baráž startuje až příští pátek. Jak říkám, v tomto momentu jsme šťastní, protože jsme porazili velmi kvalitní tým.