Vsetín opět neskóroval, Motor je krok od baráže

Jan Tajzler • 19.03.2019

Hokejisté Vsetína odjížděli do Českých Budějovic s cílem zvrátit nepříznivý průběh semifinálové série. Bohužel ani ve třetím utkání se však zelenožlutým nepodařilo najít kouzlo, kterým by zlomili kletbu českobudějovické svatyně. Motoru ke třetímu triumfu stačila jediná branka, kterou v úvodu třetí třetiny obstaral Václav Karabáček a nasměroval Motor k zisku tří mečbolů. Naopak Valaši budou ve druhém českobudějovickém utkání odvracet konec sezony.

CHANCE LIGA - SF3 út 19.3.17:30
Madeta Motor České Budějovice
2:0(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Karabáček (Z. Doležal, Babka), 60. Čermák. Rozhodčí: Kubičík, Micka – Luks, Zídek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 2:0.

Madeta Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák (C), Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák (A), R. Přikryl, Babka – Beránek, Dančišin, Heřman – Doktor.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Karafiát, Pitule, Hořanský.

Na Vsetínu byla v úvodních minutách patrná odhodlanost se v Českých Budějovicích předvést ve zcela jiném světle, než tomu bylo v utkáních na Lapači. Vsetínští dokázali také zaměstnat brankáře Kváču, ale střely v jejich podání českobudějovický brankář velmi dobře viděl. Motor se k ráznému slovu dostal v přesilové hře, kterou zahrával v 5.minutě utkání. Střelu Pýchy vyrazil Gába pouze na hůl Gilberta a ten se podobně jako v zápasech na Lapači snažil připravit možnost pro Endála, přihrávka mu vyšla, avšak posledně jmenovaný na kotouč nedosáhl a puk se pouze svezl těsně kolem tyče vsetínské branky.

Valachům mohl k protržení střelecké impotence dopomoci domácí útočník Doležal, který byl hluboko v obranném pásmu napadán Kucharczykem a ve snaze odehrát kotouč vyzval k pohotovému zákroku vlastního brankáře Kváču. Motor následně postupoval do přečíslení dva na jednoho, které zahrával Dančišin s Beránkem, prvně jmenovaný se rozhodl vzít zakončení na sebe, ovšem na pozorného Gábu si nepřišel. Vsetín měl největší možnost ke skórování v závěru první třetiny, když se po přihrávce Šilhavého dostal do slibné palebné pozice Drtina, Kváča ovšem jeho střelu dokázal zlikvidovat a nadále držel čistý českobudějovický štít.

Druhá třetina přinesla přeci jen větší porci vzrušení pro vyprodanou Budvar arénu. Vsetín měl nejprve možnost přesilové hry, ovšem až na Theoretovu střelu, kterou Kváča s přehledem zastavil, se k ničemu nedopracoval. Zajímavé momenty přinesla polovina základní hrací doby, kdy se ve hře ve čtyrech na obou stranách řítil osamocen na Kváču vsetínský kapitán Jonák, ale ani jemu nebylo přáno. Motor pak v rámci zkrácené přesilové hry uzamkl Valachy v obranném pásmu a po přihrávce Karabáčka prostřelil Gábu Kutlák, jenže rozhodčí branku nemohl uznat, protože už před tím signalizoval vyloučení Frola a dle jeho úsudku se vsetínský hráč dotkl kotouče ještě před zářezem Kutláka. Motor měl pak možnost dvojnásobné početní výhody, ale prosadit se nedokázal. V samotném závěru druhé třetiny mohl ještě domácí fanoušky rozjásat Bradley, jenž postupoval do přečíslení s Pavlinem, ránu prvně jmenovaného však dokázal Gába zkrotit.

Dlouhé čekání na otevření skóre zápasu ukončil Motor na počátku třetí třetiny, když už tentokrát slavil úspěch v přesilové hře. Doležalovu ránu Gába pouze vyrazil a v předbrankovém prostoru se nejlépe orientoval Václav Karabáček, jenž svižnou střelou vymetl pavučinky z levého růžku Gábovy svatyně. Vsetínští byli blízko k vyrovnání ve vlastním oslabení, když kotouč do útočného pásma po levém křídle zavážel Karafiát a zadovkou jej přenechal Pitulemu, jenž z hranice kruhu vypálil a Kváča si vůbec nebyl jistý, zda má kotouč pod kontrolu, nakonec jej však českobudějovický strážce svatyně dokázal zadržet před brankovou čárou a valašské střelecké trápení nebralo konce. Valaši se snažili zlomit nepřízeň osudu ještě v závěrečné hře bez brankáře, ale místo toho se štěstí znovu přiklonilo na stranu Jihočechů, když odkrytou klec trefil z obranného pásma Miloslav Čermák. Vsetín tak na vstřelení branky čeká již rekordních 180 minut, pokud chce sérii vrátit zpět na Lapač, bude muset toto prokletí zlomit ve středeční odvetě, která startuje opět v 17:30 v českobudějovické Budvar aréně.

Václav Prospal (trenér Motoru): „Byli jsme si vědomi důležitosti prvního domácího zápasu v sérii. Každé utkání je důležité, ale po návratu ze Vsetína jsme chtěli dvě venkovní výhry potvrdit, což se podařilo. Je to dobré, máme další vítězství. A že jsme zatím neinkasovali? Je to kredit našich brankářů a celého týmu za to, jak zodpovědně hrají a plní všechny detaily. Tohle je týmový výkon a gólmani stojí vepředu všeho dění. Jsou za to, stejně jako celý mančaft, odměněni.“

trenér Vsetína se na tiskovou konferenci nedostavil.