Ani tentokrát to v Polárce nevyšlo, Vsetín podlehl Frýdku-Místku

Jan Tajzler • 21.10.2019

Prokletí frýdeckomístecké haly Polárky pokračuje pro vsetínské hokejisty i nadále. Domácí rysi vykročili za vítězstvím již v první třetině, kdy využili dvě početní výhody. Vsetín byl mimořádně aktivní v prostředním dějství a zásluhou Lukáše Volfa snížil na rozdíl jediné branky. Následující nápor však kýžené srovnání nepřinesl, naopak za domácí se z ojedinělé akce prosadil Rostislav Martynek. Frýdek-Místek trpělivě vyčkával na své příležitosti a v závěrečné periodě pojistil své vítězství dalšími dvěma trefami. Vsetín se pokusí porážku odčinit ve středu na Lapači proti Havířovu.

CHANCE LIGA - 16.kolo po 21.10.18:00
HC Frýdek-Místek
5:2(2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Hrachovský (M. Adámek, D. Květoň), 13. Hladonik (Tomi), 39. Martynek, 42. Przybyla, 50. Tomi (Hladonik, M. Adámek) – 28. L. Volf (Slováček), 50. Hořanský (Holomek). Rozhodčí: Fiala, Dědek – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1424. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

HC Frýdek-Místek: Malík – M. Adámek, Haman, Zahradníček, J. Michálek, L. Kovář, Hrachovský, J. Adámek – V. Nestrašil, Klimša (A), D. Květoň – Tomi, Hladonik, Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – Kvasnica, Kaukič, Motloch.
VHK ROBE Vsetín: Bláha (50. Gába) – Slováček (A), Kudělka, Dudáš, Holomek, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Gorčík, Pechanec, L. Volf – Hořanský, Šilhavý, Karafiát.

Frýdek-Místek do zápasu vstoupil velice sebevědomě, bylo vidět, že hráči mají ještě v čerstvé paměti sobotní demolici Poruby. K aktivitě pak domácím rovněž pomáhaly přesilové hry, které hráli v první třetině hned tři a z toho dvě proměnili.

Nejprve se už na konci 4. minuty prosadil dělovkou od modré čáry obránce Ondřej Hrachovský, ve 13. minutě pak překonal gólmana Ondřeje Bláhu po přihrávce Vojtěcha Tomiho z předbrankového prostoru Jan Hladonik.

Vsetín se po dvou obdržených brankách zvedl a zejména ve druhé polovině první třetiny začal domácím notně zatápět a místy si vytvářeli hodně velký tlak, rysy však držel vynikajícími zákroky Nick Malík, zejména ten lapačkou proti Jonákově střele byl hodně efektivní.

Ani druhá třetina za tou první ve svém tempu tolik nezaostávala, obě mužstva se znovu při každé příležitosti tlačila dopředu. V úvodu druhé části měli navrch hostující hokejisté a za svou snahu byli odměněni ve 28. minutě, kdy se přesnou střelou z mezikruží prosadil Lukáš Wolf.

Vsetínu branka nalila novou energii do žil a hnal se za vyrovnáním. Jenže stále tu byl Malík, který skvělými zákroky jejich šance jednu po druhé likvidoval. Hosty pak dokonale zchladila situace ve 39. minutě, kdy zkušený Rostislav Martynek uzmul ve středním pásmu volný puk a následně propálil Bláhu a zvýšil na 3:1.

Třetí třetina začala pro rysy skvěle, a to i přesto, že se museli bránit početní převaze soupeře. Právě v ní totiž počtvrté v zápase udeřili. Zmatků v rozehrávce Valachů využil Dan Przybyla, který nadvakrát překonal Bláhu.

Ještě veseleji pak ve frýdeckomístecké Polárce bylo o zhruba osm minut později, kdy se rozhodl z přečíslení Vojtěch Tomi místo přihrávky vystřelit a udělal dobře, jelikož zvýšil na 5:1 a připsal si svůj první gól v dresu s rysem na prsou.

Hosté reagovali změnou v brankovišti, Bláhu nahradil David Gába. A ten už po 24 sekundách ze své branky sledoval, jak na druhé straně kluziště jeho spoluhráči snižují na 2:5, když se trefil Adam Hořanský. Hned záhy dostali dokonce zelenožlutí možnost přesilové hry, ale tu nevyužili a dál tak ztráceli tři branky. Závěr už si domácí pohlídali a mohli oslavit zasloužené vítězství 5:2.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Vsetín byl asi nejtěžší soupeř, proti kterému jsme tady hráli. Nepočítám Litoměřice, kdy jsme hráli špatně my. Ve druhé třetině nás svírali, bylo strašně důležité, že jsme z jejich největšího tlaku odskočili na 3:1, když dal Rosťa Martynek z brejku gól. Když to shrnu, v první třetině bylo důležité, že jsme využili dvě přesilovky, ale už tam se Vsetín projevil jako kvalitní tým. Ve druhé třetiny nás drtil, naštěstí jsme dali góly a odskočili jim. Ve třetí třetině je zlomil náš gól na 4:1, který dal Dan Przybyla v oslabení. V závěru se to ještě snažili zkorigovat, ale ten jejich nápor už byl minimální, dokázali jsme to otupit. Klobouk dolů před kluky, ale klobouk dolů i před Vsetínem, divím se, že jsou zatím v tabulce tam, kde jsou, protože zatím tady lepší tým nebyl.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že jsme bohužel navázali svým výkonem na Litoměřice, nebyli jsme produktivní. V první třetině jsme dostali dva góly v přesilovce. Pak jsme od stavu 0:2 podle mě byli lepší, měli jsme více ze hry, vytvářeli jsme si šance. I přesilovky jsme měli slušné, měli jsme tam střely a tlak do branky, ale bohužel nám to tam nespadlo. Později jsme dali kontaktní gól a šli jsme natěšení do třetí třetiny. Ale bohužel jsme po dvou chybách inkasovali dva góly, které jsme de facto soupeři nabídli. Ještě jsme se pokusili to za stavu 1:4 otočit, ale bohužel jsme dostali pátý gól a bylo dá se říct po zápase. Ale myslím si, že za ty dvě třetiny se nemáme za co stydět. Bohužel jsme potřebovali tři body, ale odjíždíme zklamaní. Jsou tam ještě detaily, na kterých je třeba zapracovat, jako třeba hlad po gólu, víc pracovat na brankovišti, clonit a dorážet. A samozřejmě nedělat individuální chyby.