Startují odvety, Vsetín se pokusí zlomit kletbu Polárky

Jan Tajzler • 20.10.2019

Zkrácená základní část má první polovinu za sebou. Na pořad dne přicházejí odvety. Valaši vstoupí do druhé poloviny na ledě Frýdku-Místku. Na halu Polárku nemají Vsetínští příliš pozitivní vzpomínky. V novodobé prvoligové éře na pomezí Moravy a Slezska ještě nevyhráli. Jak to dopadne tentokrát? Utkání startuje v pondělí od 18:00.

Frýdek zabral s Porubou, zahájí stíhací jízdu?

Frýdku-Místku se v závěru první poloviny základní části příliš nedařilo. Zaznamenal sérii čtyř porážek v řadě, když podlehl Českým Budějovicím a v domácím prostředí také Litoměřicím a Přerovu. Body ztratili červenobílí rysi také v Chomutově. Potřebná vzpruha se dostavila v sobotním domácím utkání proti Porubě, to se domácím povedlo na jedničku a favorizovaného soupeře skolili 5:1. Aktuálně se Frýdek-Místek nachází na 11. pozici, ztráta na elitní osmičku činí šest bodů. Pro postup do první poloviny tabulky by Slezané potřebovali bodovou sérii.

Tým Frýdku-Místku je z velké části tvořen talentovanými mladíky, které dodává extraligový partner z Třince. Mladí borci však kolem sebe potřebují i zkušené hráče, vedle kterých by mohli růst. Tím správným majákem pro nadějné talenty ze Slezska je Rostislav Martynek, jenž vede týmovou produktivitu a je zároveň nejlepším střelcem, jeho bilance činí 8+7. Efektivní hru předvádí také Štěpán Novotný, v 11 zápasech stihl zaznamenat 13 kanadských bodů. Stejný počet bodů zaznamenali také Milan Mikulík a exvsetínský David Květoň.

Mimořádným obráncem v barvách Frýdku-Místku je‘Ondřej Hrachovský, ten má na kontě 6 kanadských bodů, ale především 10 plusových bodů, čímž je nejčastěji se radujícím hráčem Frýdku-Místku. Rysi disponují kvalitní brankářskou dvojicí, kterou reprezentuje zkušený Lukáš Daneček a nadějný mládežnický reprezentant Nick Malík, Daneček navíc na Vsetín umí, většinu vítězství v Polárce odchytal právě tento zkušený brankář.

Dostane se Vsetín na kontakt první čtverky?

Vsetín zatím nemůže být spokojený. Cílem klubu určitě není pohyb na hranici elitní osmičky, nýbrž snaha bojovat o co nejlepší umístění před play-off, které by mělo být do 4. místa, alespoň takové jsou představy vsetínského vedení. Po porážce v Porubě Valaši zabrali a na domácím ledě celkem s přehledem přehráli celek Litoměřic. K vítězství nad kališníky přispěla nová akvizice z Karlových Varů Sebastian Gorčík, jenž zaznamenal jednu přesnu trefu a dvě další asistence. Celkově se třetí formaci Vsetína v utkání dařilo, protože další branky obstarali i Antonín Pechanec s Lukášem Volfem.

Vsetín se bude ve Frýdku-Místku snažit navázat na venkovní sérii ze začátku sezony, poslední vystoupení na ledech soupeřů se totiž zelenožlutým vůbec nepovedly. Určitě bude třeba znovu myslet na efektivitu v zakončení a také využívání přesilových her. Valaši jsou momentálně na 7. pozici, ztráta na první čtverku činí čtyři body. Pro kontakt s těmito pozicemi je zapotřebí v pondělí uspět. Utkání v, pro Vsetín nepříliš oblíbené, hale Polárka, startuje v pondělí od 18:00. Pokud se na pomezí Moravy a Slezska nedostanete, můžete utkání sledovat prostřednictvím přímého přenosu skrze portál hokejkatv.cz a nebo si naladit textovou onlajn reportáž.

Sestavy v minulém kole:

Frýdek-Místek: Malík – M. Adámek, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – V. Nestrašil, Klimša (A), D. Květoň – Tomi, Motloch, Mikulík (C) – Eret, Przybyla (A), Martynek (A) – Kvasnica, Kaukič, Geidl.

Vsetín: Bláha – Hryciow, Slováček (A), Holomek, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk (C), Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Pechanec – Karafiát, Šilhavý, Hořanský.