Biegl zazářil, Vsetín vyhrál ve Varech

Aleš Koňařík, Tomáš Diblík • 22.09.2001

K. V a r y – Od výborného Biegla přes důraz v koncovce dokráčeli vsetínští hokejisté k zisku důležitých tří bodů. Ty si odvážejí z karlovarského ledu po vítězství 4:2. V tvrdě hraném utkání padly všechny góly hostů v jeho první půli, rozhodující náskok zajistily dvě branky v rozmezí 11 vteřin. Na obou se přesnými pasy na Hudlera, resp. Demela podílel křídelník Vaic. Becherovka pak už dokázala jen snížit. „Včera proti Spartě jsem si věřil míň než dnes proti Varům,“ řekl po zápase vsetínský gólman.

- 6.kolo so 22.9.17:00
HC Energie Karlovy Vary
2:4
22. Steiner (Moskal), 44. Němčický (Pavliš) - 7. Polák (Vlach, Hudler), 13. Štrbák (Vlach, Demel), 27. Hudler (Vaic), 27. Demel (Vaic, Vlach). Třetiny: 0:2, 1:2, 1:0 Rozhodčí: Homola - Bláha, Šatava. Vyloučení: 11:13. Využití: 1:1. Diváci: 2200.
HC Energie Karlovy Vary: Franěk (27. Kučera) - Gróf, Mádl, Dobroň, Rodin, Hlavačka, Macholda (30. Prošek) - Košťál, Kverka, Balázs - Moskal, Steiner, Němčický - Štefanka, Pavliš, Kraus - od 30. navíc Kopecký.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Hriňa, Polák, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Němec - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Streit - Vampola, Hudler, Kucharczyk.
K. V a r y – Od výborného Biegla přes důraz v koncovce dokráčeli vsetínští hokejisté k zisku důležitých tří bodů. Ty si odvážejí z karlovarského ledu po vítězství 4:2. V tvrdě hraném utkání padly všechny góly hostů v jeho první půli, rozhodující náskok zajistily dvě branky v rozmezí 11 vteřin. Na obou se přesnými pasy na Hudlera, resp. Demela podílel křídelník Vaic. Becherovka pak už dokázala jen snížit. „Včera proti Spartě jsem si věřil míň než dnes proti Varům," řekl po zápase vsetínský gólman.

Hokejisté Becherovky vyrukovali na vsetínské s agresivním hokejem, důrazně napadli a na Bieglovu branku se snesla sprška těžkých střel. Vsetínský brankář však uhájil proti Kverkovi či Moskalovi čistý štít a hráči Varů začali postupně uvadat. V 6.minutě mířil obránce Němec jen do Fraňka, o chvíli později se už ale červené světlo za brankou domácích rozsvítilo. Kombinaci Vlacha s Hudlerem zakončil tvrdou ranou k tyči obránce Polák. Domácím se přestala dařit kombinace a k ohrožení Bieglovy branky se tak dostávali jen sporadicky. Nejnebezpečnější byla dorážka Rodina, která skončila na boční konstrukci. Vsetínští byli z následné akci šťastnější, po závaru se od Demelovy brusle odrazil puk k volnému Štrbákovi, který měl před odkrytou brankou snadnou úlohu. Stav už přes nájezd Hudlera a jedovce domácího Steinera zůstal do přestávky nezměněn.

Útočník Steiner byl také hlavním aktérem při přesilové hře v úvodu druhé části, z mezikruží zamířil přesně mezi Bieglovy betony. Becherovka si zopakovala útočné manévry ze začátku zápasu, ale další góly dávali opět hráči Vsetína. Křižným pasem nabil Vaic Hudlerovi a o pouhých 11 vteřin později vyhnal Fraňka z branky útočník Demel. Asistentem byl opět Lubomír Vaic. Karlovarští notně přitvrdili, přibylo ostrých osobních střetů a vyloučení. Kouskovaná hra však více vyhovovala vsetínským hráčům, domácí totiž pro samé zaujetí zápasit u mantinelů zapomněli útočit. Jediná vážnější rána trefila Biegla do masky a více už hostující obrana nedovolila.

Domácímu týmu vycházely začátky třetin a ve 44.minutě snížil Němčický na rozdíl dvou gólů. Ačkoliv se Vary nadále nutily dopředu, v koncovce jim bral vítr z plachet brankář Biegl, kterému se utkání velmi vydařilo s svým výkonem dal zapomenout na předchozí rozpačité vystoupení. Vsetín se soustředil na obranu, a jen občas vyrážel do útoku. Bleskurychlý přechod přes střední pásmo předvedla Burgerova pětka, Streit však v koncovce narazil na Kučerovu lapačku. Karlovarští poté pohrdli párem přesilových her a Vsetín si už důležité body, k velké radosti svého tříčlenného „kotle" fanoušků, vzít nenechal. A to ani po akci Steinera, která skončila hromadou potyčkou.

Jan Neliba (Vsetín): Čekali jsme velmi těžký zápas. Do toho ještě dlouhé cestování. Vary na tom byly bodově stejně jako my, proto jsme chtěli vyhrát. Mužstvo zodpovědně přistoupilo k plnění především obranných úkolů. Výborně zachytal Biegl, kterého musím pochválit. Byli jsme jednoznačně rozhodnuti, že bude dnes chytat, proti Spartě ho nechala na holičkách především obrana.

Sýkora: (Karlovy Vary): Viděli jsme zasloužené vítězství Vsetína. Hosté mě překvapil svou dravostí a vynikajícím stylem hry a nakonec také efektivitou v proměňování šancí. Opravdu, zasloužili si vyhrát"