Vsetínu nestačil dvoubrankový náskok, prohrál v prodloužení

Aleš Koňařík • 11.12.2001

K.V a r y – Ani vedení o dva góly nakonec Vsetínu nestačilo k více než zisku bodu, díky brance v prodloužení se nakonec radovalo domácí mužstvo. Za Vsetín se dvakrát trefil Hudler, naposledy však ve 24.minutě a jeho mužstvo nakonec dvakrát inkasovalo v oslabení. V brance dostal příležitost Ivo Pešat. Díky vysoké výhře Znojma nad Pardubicemi se osmé místo vsetínským vzdálilo o dva body.

- 32.kolo út 11.12.17:30
HC Energie Karlovy Vary
4:3
21. Gróf (Alinč, Hlavačka), 38. Balázs (Kopecký), 42. Hlavačka (Alinč), 61. Dobroň (Štefanka) - 10. Hudler, 23. Kotásek (Vlach), 24. Hudler (Kucharczyk). Třetiny: 0:1, 2:2, 1:0 - 1:0. Rozhodčí: Rejthar - Kareš, Hejduk. Vyloučení: 4:7, navíc Vlach (Vsetín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2000.
HC Energie Karlovy Vary: Kučera - Hlavačka, Grof, Rodin, Dobroň, Petr Punčochář, Mádl - J. Štefanka, Alinč, Košťál - Tvrdek (21. Švík), Pavliš, Němčický - Balázs, Domin (21. J. Kopecký), Bednařík (41. Kraus).
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Němec, Štrbák, Hriňa, Kuboš, Vašut, J.Polák - Kotásek, Vlach, Demel - Vaic, Veselý, Vampola - Kucharczyk, Hudler, Streit.
KARLOVY VARY 11. prosince (ČTK) - Hokejisté Karlových Varů poprvé v této sezóně porazili úřadujícího mistra ze Vsetíny, když vyhráli v prodloužení 4:3. O zisku dvou bodů pro domácí rozhodl po 26 vteřinách obránce Michal Dobroň.

První šanci utkání měl hned ve čtyřicáté sekundě karlovarský Hlavačka, ale gólman Pešat si s jeho tvrdou střelou od modré poradil. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Alinč, ale Vsetín se během výhody do žádné vážnější šance nedostal. V polovině třetiny se po nepřesné přihrávce v útočném pásmu dostal k odraženému puku Hudler a své sólo zakončil střelou mezi Kučerovy betony. Domácím se hra nedařila a k brankovým příležitostem jim nepomohly ani přesilové hry.

Vstup do druhé třetiny měli domácí raketový. Po pětatřiceti vteřinách našel Alinč před brankou obránce Grofa, který vyrovnal. Nadšení diváci zasypali led papíry a než ledaři uklidili plochu, skoro pět minut se nehrálo. Západočeši i po pauze pokračovali v tlaku, ale gól vstřelili hosté. Karlovarské obraně ujela dvojice Vlach - Kotásek a druhý jmenovaný po nezištné přihrávce vsetínského kapitána opět dostal hosty do vedení.

Za necelou minutu se podruhé trefil Hudler a zdálo, se že Karlovy Vary se Vsetínem opět prohrají. V polovině třetiny navíc hráli minutu a půl v pěti proti třem, ale domácí se ubránili. Ještě před druhou sirénou snížil přesnou střelou z levé strany Balázs a dal domácím naději do závěrečné části.

Do té vstoupili Karlovarští přesilovkou a po vyloučení Kuboše hráli třicet vteřin proti třem, čehož dokázali využít. Obránce Hlavačka ranou od modré vyrovnal. Poté se oba celky zaměřily hlavně na obrannou hru a jistý zisk bodu. Utkání tak dospělo do prodloužení. To zahájili domácí přesilovkou a této výhody po 24 vteřinách využil Dobroň a duel rychle ukončil.

Jan Neliba (Vsetín): „Při cestě do Varů jsme si chtěli odvézt bod. Vzhledem k průběhu hry jsme však měli na tři. Bohužel po nevyužité přesilovce 5 na 3 se od nás odvrátilo štěstí. Nezužitkovali jsme další nabídnuté šance, soupeř naopak ano."

Marek Sýkora (K.Vary): „Špatný začátek, dobrý konec. Dle mého názoru rozhodla nevyužitá vsetínská přesilovka 5 na 3, potom musím souhlasit s Janem Nelibou, že jsem využili nabídnuté šance. Také my bychom chtěli pro pátek reprezentačního obránce Punčocháře, ale trenér Holík prohlásil, že kdo zítra nebude na sraze, tak šanci nedostane."