permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1990 (6.10.2024)

Dobrý vstup do zápasu zajistil Vsetínu výhru nad Přerovem

Kamila Stříteská • včera

Valaši vstoupili do první třetiny jako uragán! Vytvořili si dvoubrankový náskok, ale přesných zásahů mohlo být i více. Svou první trefu ve službách Vsetína zapsal v deváté minutě Radek Prokeš. O pět minut později rozjásal vsetínské fanoušky přesnou ranou Ondřej Smetana. Ve druhém dějství se hra mírně srovnala a Přerov snížil na rozdíl jediné branky, ale v závěrečné dvacetiminutovce zelenožlutí odskočili o další dva góly. Později Zubři v přesilovce odvolali brankáře a snížili, ale dorovnat skóre se jim už nepodařilo. Svěřenci trenéra Jiřího Weintritta potvrdili, že se jim v Přerově poslední sezony daří.

Maxa liga - 9.kolo po 7.10.17:30
HC ZUBR Přerov
2:4(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Kratochvil (Krisl, Jáchym), 55. Pšurný (Jáchym, Černý) – 9. Prokeš (Stříteský, Zahradníček), 14. Smetana (Jandus, Prokeš), 42. Jaroslav Brož (Staněk), 46. Hořanský (Š. Bláha). Rozhodčí: Horák, Šudoma – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 2222 . Střely na branku: 20:34. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 44:28. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 3:1, 4:1, 4:2.

HC ZUBR Přerov: Mokry – Černý (A), Krisl (C), Cubo, Ševčík, Pěnčík, F. Němec, Hanák – Číp, Jáchym, Kratochvil – Březina (A), Pechanec, Mácha – Ministr, Nemec, Zabusovs – Hotěk, Pšurný, Chludil – Hradil.
VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen – Zahradníček, Stříteský, Staněk, Teper, Smetana (A), Jenáček, Srdínko – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Jandus, Prokeš, Hrňa (C) – Šmerha, Dědek, Jaroslav Brož – Š. Bláha, Matějček, Hořanský.

Úvodní dějství jasně patřilo hostujícímu Vsetínu, který si vypracoval dvoubrankové vedení. Valaši od úvodního buly diktovali tempo hry, zasypávali Mokreho střelami a udržovali soustavný tlak v útočném pásmu. Skóre otevřel v 8. minutě Radek Prokeš, pro něhož to byla premiérová trefa v dresu Vsetína. Po střele Smetany od modré čáry se kotouč odrazil od betonu brankáře a Prokeš pohotově dorazil puk pod horní tyč. Mladý útočník, který je v týmu Valachů nováčkem, tak oslavil svůj příchod do klubu tím nejlepším možným způsobem. Jeho gól byl výsledkem pohotovosti a důrazu v předbrankovém prostoru, kde se Prokeš dokázal prosadit navzdory bránícím hráčům Přerova.

Ve 14. minutě přidal druhou branku Ondřej Smetana, když jeho střela od modré čáry proletěla klubkem těl před brankou a skončila za zády Mokreho, který měl zcela zakrytý výhled. Přerov měl velké problémy s přechodem do útoku a za celou třetinu si nevypracoval výraznější šanci. Vsetínská obrana v čele s výborně chytajícím Lipiäinenem působila velmi jistě. Největší příležitost domácích měl až v závěru Pšurný, který se ocitl sám před finským gólmanem, ale nedokázal zakončit.

Prostřední část hry přinesla vyrovnanější podívanou, ale Vsetín si nadále udržoval mírnou převahu. Přerov se snažil být aktivnější, ale narážel na dobře organizovanou obranu hostů. Klíčovým momentem byla kontaktní branka Přerova ve 33. minutě, kdy se prosadil Matouš Kratochvil. Domácí využili signalizovanou výhodu a po pěkné kombinaci snížili na 1:2. Vsetín měl několik dobrých šancí na navýšení náskoku, zejména v přesilové hře, ale brankář Mokry předváděl výborné zákroky a držel Zubry ve hře.

Závěrečná dvacetiminutovka začala pro Přerov velmi nešťastně. Už ve 42. minutě zvýšil vedení hostů Jaroslav Brož, který využil chyby domácí obrany a v samostatném úniku překonal Mokreho střelou nad lapačku. Domácí se snažili rychle odpovědět, ale naráželi na neprostupnou vsetínskou defenzívu.

V 46. minutě pak hosté udeřili potřetí, když se prosadil Adam Hořanský. Pro osmadvacetiletého útočníka to byla první trefa v letošním roce. Po skvělé práci Štěpána Bláhy za brankou se Hořanský ocitl sám před Mokrym a bez zaváhání propálil přerovského gólmana.

Závěrečné minuty zápasu přinesly dramatické momenty. Přerov, který prohrával 1:4, se nevzdával a snažil se zápas zdramatizovat. V čase 52:45 dostali domácí výhodu přesilové hry, když byl vyloučen vsetínský Pavel Klhůfek za vysokou hůl.

Trenér Přerova se rozhodl pro riskantní tah a odvolal brankáře, čímž získal dvojnásobnou přesilovku. Tento risk se vyplatil v čase 54:04, kdy Roman Pšurný snížil na 2:4. Gól padl po přihrávce Tomáše Jáchyma, který našel Pšurného u odkryté tyčky. Ten z ostrého úhlu dokázal překonat vsetínského brankáře Lipiäinena. Asistenci si připsal také Robert Černý.

Gólem do prázdné brány mohl pojistit vítězství Vsetína Luboš Rob, a však minul osamocenou klec domácího celku. Vsetín zvítězil v Přerově 4:2 po povedené první třetině.