Dorostencům chybělo správné zakončení. S Havířovem prohráli 2:3

Andrea Harmuthová, Helena Hegeďová • 11.09.2021

První perioda sobotního duelu nabídla rychlé tempo s několika šancemi na obou stranách. Hrdiny první třetiny byli oba brankáři, kteří si své svatyně pozorně hlídali a zhatili mnoho šancí. Skóre otevřeli svižnou střelou z mezikruží hosté, domácí rychle odpověděli. Tempo druhé třetiny bylo obdobné a hostům se v ní podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. Valachům se následně podařilo pouze snížit. Poslední dvacetiminutovka už žádné změny nepřinesla. Vsetín tak na vítězství z prvního zápasu nenavázal a body veze domů Havířov.

Extraliga dorostu - 2.kolo so 11.9.12:00
2:3(1:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Budín (Pejchal, Zedek), 36. Ürge (Raušer, Juráň) – 12. Jung (Karas, Maršálek), 25. Vadovič (Jung, Zielinski), 27. Middleton (Grygar). Rozhodčí: Rimmel – Axman, Kučera. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek (A), Hrdinka, Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Ürge, Koláček, Juráň (C), Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
AZ Havířov: Maňásek – Lička, Maršálek, Valouch (A), Zielinski, Pilíšek, Vadovič (A) – Bošek, Mlýnek, Karas, Middleton, Hanzel, Drábek, Jelének, Grygar, Jung, Svozil (C), Loza.

To, jak bude zápas druhého kola mezi Vsetínem a Havířovem vypadat, předurčily už úvodní minuty. Ürge se prohnal přes havířovskou obranu a zamířil mezi Maňáskovy betony. Hosté se mohli do vedení dostat z brejku ve vlastním oslabení, když ujel vstříc Konečného brance Hanzel. Gólová situace ale nastala až o pár minut později. Všemu předcházel šťastný zákrok havířovského gólmana proti Škarkově střele z mezikruží. Po ní se totiž do útočného pásma nastěhovali hráči AZetu a Samuel Karol Jung vymetl svižnou střelou zápěstím levý horní roh vsetínské brány.

Valaši se snažili ihned reagovat. V útoku byli vidět Juráň, Dočekal i Koláček, ta správná kombinace ale vyšla na Sama Budína, který se trefil k levé tyči. Vsetínští se mohli obratem dostat do vedení, ale přečíslení dva na jednoho v podání Juráně s Dočekalem skončilo pokusem nad horní tyč.

Druhou třetinu začali domácí aktivněji, ale srazila je nepovedená přesilová hra. Naopak Havířov svou početní výhody využili, když nepříjemná teč Michala Vadoviče skončila pod levým betonem Konečného. Hosté nenechali nic náhodě a vedení si pojistili ještě jednou brankou. Rychlou souhru v předbrankovém prostoru zakončil Adam Middleton.

Valaši se rychle vzpamatovali a chtěli stejně jako v prvním dějství rychle odpovědět. To se jim však nepovedlo a Tomáš Ürge snížil až v závěru prostřední dvacetiminutovky. Vsetínský útočník našel skulinku v Maňáskově brance, o což se pokusil také při hře čtyři na čtyři o dvě herní minuty později.

Ve třetí třetině už žádná branka nepadla, ale domácí předvedli bojovný výkon a rvali se o vyrovnání. V klíčových momentech však Vsetínské zradilo zakončení. Sympatický výkon ukázali Valaši také v power play, když dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny hráli v šesti.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): První dvě třetiny byl soupeř aktivnější a hrál dobře do těla, což nám dělalo obrovské problémy. Dostávali nás pod tlak a krok jsme srovnali až ve třetí třetině, kdy jsme si vytvořili několik slibných šancí. Ani závěrečný tlak v power play ale na vyrovnání nestačil.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): V první řadě jsme strašně rádi za tři body. Bylo to pro nás velice těžké utkání, ale myslím si, že jsme navázali na slušnou druhou část zápasu ve Zlíně. V první půlce zápasu, kdy jsme se dostali do vedení 3:1, jsme měli dostatek šancí na to, abychom zápas rozhodli a nenechali si z toho udělat drama do poslední sekundy.