Nikdo z nás teď není maximálně spokojený, říká dorostenec David Pejchal

Helena Hegeďová • 11.09.2021

Po téměř roční pauze nastoupili dorostenci k prvním mistrovským zápasům této sezony s jasným cílem. „Chtěli jsme hned na začátek urvat plný počet bodů, nakonec máme jenom tři. Pořád máme do dalšího průběhu sezony co zlepšovat,“ má jasno patnáctiletý útočník David Pejchal, který si v prvních dvou zápasech proti Šumperku a Havířovu připsal dva kanadské body za gól a asistenci.

Davide, máte za sebou první dva zápasy v nové sezoně. Co na ně říkáte?
Ve čtvrtek jsme proti Šumperku převedli dobrý týmový výkon. Na naší straně nechyběla bojovnost a obecně to bylo lepší utkání než druhý zápas s Havířovem. Měli jsme na to vyhrát i sobotní zápas.

Byli jste před startem sezony nervózní?
Nervozita je u prvního zápasu vždycky, ale srovnali jsme si to v hlavě a skončilo to pro nás dobře.

S Šumperkem jste se potkali i v přípravě. Pomohlo vám to?
Odehráli jsme s nimi čtyři přípravná utkání. Věděli jsme, jak se na ně připravit a jaký styl hrají. Nakonec jsme to použili proti nim.

Co konkrétně to bylo?
Věděli jsme, že hrají hodně dotěrný hokej, takže si musíme rychle dávat kotouče a přebruslit je. To byla největší zbraň, jakou jsme na ně mohli použít.

Zápas skončil výsledkem 4:1, ale jaký byl z vašeho pohledu?
Byl to hodně vyrovnaný zápas, ale myslím si, že hlavně v druhé polovině už jsme měli navrch my. Postupně se začala projevovat naše převaha, hlavně ke konci utkání.

Utkání proti Havířovu se však výsledkově jeví jako vyrovnanější...
Ano, vyrovnané bylo, ale druhou třetinu jsme měli odehrát líp. Chvílemi jsme ztráceli tempo a ve třetí třetině jsme se to pak snažili dohnat a dorovnat. Šancí jsme měli docela hodně, drželi jsme se v útočném pásmu, ale bohužel už asi bylo pozdě.

V čem byl podle vás největší problém?
Celkově jsme málo stříleli na bránu. Oni na rozdíl od nás stříleli opravdu ze všeho, z čehož padaly góly. Někdy sice byly trochu šťastné, ale padly jim tam.

Jak jste spokojený s výkonem a výsledky prvního hracího víkendu?
Nikdo z nás asi teď není úplně maximálně spokojený. Chtěli jsme hned na začátek urvat plný počet bodů, nakonec máme jenom tři. Pořád máme do dalšího průběhu sezony co zlepšovat.