Drama až do konce, Vsetín udolal Vrchlabí v samostatných nájezdech

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 14.02.2022

Pondělní podvečer patřil na Lapači dohrávce 40. kola, kdy na Valašsko přicestovalo Vrchlabí. První třetina branku nepřinesla, zato druhá nabídla hned pět tref. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, do třetího dějství vstupoval Vsetín s jednobrankovým náskokem, ale hosté rovněž zaznamenali obrat. Nakonec dospěla přestřelka až do samostatných nájezdů, kde byl úspěšný pouze vsetínský Jan Berger, jenž rozhodl o bonusovém bodu pro domácí tým. Vsetín tak porazil Vrchlabí i potřetí v sezoně a vůbec poprvé v sezoně si připsal vítězství v samostatných nájezdech!

CHANCE LIGA - 40.kolo po 14.2.17:30
HC Stadion Vrchlabí
5:4sn(0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Hořanský (Pitule), 37. Říha (Jerofejevs, Vlach), 38. Hryciow (Klímek, Ondračka), 52. Půček (Březina), rozh. náj. Berger – 23. Chalupa (Nedbal), 34. Mrňa (Kusý), 45. Mrňa (P. Urban, Machač), 45. Kusý (Chrtek, Linhart). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Hranoš, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Říha, Smetana, Štach, J. Jenáček – Půček, Pšurný, Rob – Gago, Pitule, Hořanský – Berger, Vlach, Zeman – Vítek, Březina, Klímek.
HC Stadion Vrchlabí: Klouček – Linhart, Oliva, Lytvynov, Kynčl, Voženílek, Nedbal – Koffer, Kaut, Zeman – M. Machač, P. Urban, Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, T. Urban, Chalupa.

V dohrávce 40. kola byli již od prvních minut směrem dopředu aktivnější domácí. V šancích se octili Březina nebo Klímek, od modré pálil nadějně Jenáček, ale všechny vsetínské pokusy končily na Kloučkovi. Vrchlabí se do svých příležitostí dostalo ve dvou přesilovkách, které hosté téměř celé strávili v útočném pásmu. Blízko k prvnímu gólu v utkání byl u levé tyče Machač, ale Gába si prostor u brankové konstrukce pohlídal.

Dobře odehrané početní výhody vybídly hosty k vyšší aktivitě, která se okamžitě projevila. Chrtkova přihrávka z pravého kruhu našla na modré čáře Linharta, ovšem ani on neuspěl. Na druhé straně to zase zkoušeli Půček nebo Zeman, ale ani po jejich střelách z předbrankového prostoru se skóre neměnilo a do kabin se odešlo za stavu 0:0.

Zato nástup Vrchlabí do druhé třetiny domácí nezachytili. David Chalupa se totiž přes střední pásmo dostal až na vrchol pravého kruhu, odkud prostřelil Gábu mezi betony. Vsetínští se snažili o odpověď, ale jejich střely končily převážně na betonech Kloučka a Vlach nastřelil tyč. Valaši svůj tlak stupňovali, ovšem na vyrovnání se čekalo až do 33. minuty, kdy po pravém křídle unik do pásma Adam Hořanský, jenž se nenechal rozhodit bránícím Olivou a zakončil nad pravý beton. Z gólu se ale domácí neradovali dlouho, protože přesilovku po vyloučení Vítka využil Pavel Mrňa, který dostal přesnou křižnou přihrávku do Denise Kusého a ránou bez přípravy dostal kotouč za přemísťujícího se Gábu.

Jenže po inkasované brance Vsacané opět sevřeli svého soupeře v pásmu a chvílemi to začínalo vypadat, že hrají v početní výhodě. A ta nakonec po faulu Lytvynova opravdu přišla. A byl to Jíří Říha, který po 6 sekundách přesilovky vstřelil svůj premiérový gól ve vsetínském dresu. První branku v této sezoně si připsal také další obránce. Gól Michala Hryciowa padl do posunuté brány a rozhodčí celou situaci posuzovali ještě u videa.

Nejen Vsetínu se však podařilo otočit. V 45. minutě nejprve přidal svou druhou přesnou trefu Pavel Mrňa po zakončení z bezprostřední blízkosti, následně strhl vedení na stranu hostů Denis Kusý, když překonal Gábu pokusem od modré čáry. Utkání doprovodil také pěstní souboj mezi Štachem a Urbanem a po jejich návratu zpět na led zaúřadoval v útočném pásmu Roman Půček. Vsetínský forvard nejprve neuspěl z pravého kruhu, ale druhý pokus z mezikruží už skončil v levém horním rohu. Valaši se dostali na koně a nebyli daleko od opětovného vedení. Střelecké pokusy ovšem hosté zblokovali a nechyběla ani další potyčka, která se strhla na levém kruhu před Kloučkem. Další gól ve třetí třetině nepadl, a tak se po šancích na obou stranách pokračovalo prodloužením.

V nastaveném čase se jako první dostali do gólové šance Kusý s Kautem, na druhé straně nahrozili hlavně Rob a Pitule, ale druhý jmenovaný vsetínský hráč po dobré šanci fauloval. Posledních čtyřicet sekund prodloužení tak odehrálo Vrchlabí v početní výhodě. Branka nepadla a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, v kterých byl jediným úspěšným střelcem Jan Berger.