Nový pracovní týden odstartuje na Lapači dohrávka s Vrchlabím

Jan Tajzler • 13.02.2022

Pondělní podvečer bude na Lapači patřit dohrávce 40. kola, když na Valašsko zavítá celek Vrchlabí. Modrobílí mají za sebou nedělní úspěšné utkání ve Frýdku-Místku, odkud se právě stěhují do Vsetína, aby se i zde pokusili zaskočit favorita a vzdálit se barážovým pozicím. Vsetín má v domácím prostředí určitě co napravovat, středeční nezdar s Porubou a následně i sobotní prohra v Přerově určitě nenechají nikoho v kabině zelenožlutých chladným. Letos se Vsetín proti Vrchlabí dvakrát radoval z plného bodového zisku, uspěje i potřetí? Utkání začíná v 17:30.

Partner utkání:

Vrchlabí získalo povzbudivou výhru

Hokejisté z pod vrcholků Krkonoš se ještě v nedělním odpoledni nacházeli na barážových pozicích, to už však neplatí. Vrchlabí potvrdilo v rámci moravsko-slezského tripu, že na Frýdek-Místek se mu dlouhodobě daří, když v Polárce oslavilo cennou výhru 3:1 a rázem poskočilo na 9. příčku. Situace v tabulce je nadále našlapaná. Stadion ztrácí pouhé tři body na 6. místo, na druhou stranu rozdíl mezi ním a 14. Ústím nad Labem činí rovněž tři body. Proto by jakýkoliv bodový zisk na Lapači měl pro Vrchlabí znovu cenu zlata.

Produktivitu Vrchlabí vede Patrik Urban, jenž se o post nejlepšího střelce dělí společně s Ondřejem Matýsem. Oba útočníci rozvlnili síť soupeřovy brány 12x, Urban pak přidal 20 asistencí, jeho kolega Matýs pak 12. Mezi elitní trojici ofenzivních hráčů Stadionu najdeme také Pavla Mrňu (10+15), všichni tři borci si moc dobře pamatují loňské čtvrtfinálové boje právě se Vsetínem.

Defenzíva Stadionu se může opřít o zkušenosti Tomáše Linharta (2+8). Útok pak umí podpořit další dvojice zadáků Karel Nedbal (2+12) a Jan Zdráhal (2+8). Vrchlabí si podobně jako Vsetín příliš nepomůže v přesilových hrách, v tomto ohledu zaujímá právě za Valachy 12. místo v soutěži s celkovou procentuální úspěšností 15,96. Kde má však Vrchlabí jistotu je brankářský post, stejně jako v loňské nováčkovské sezoně je jasnou jedničkou Jakub Soukup s průměrem inkasovaných branek na zápas 2,56 a úspěšností zákroků 91,47 procent.

Zabere Vsetín na domácím ledě?

Valaši neprožili zrovna povedený uplynulý týden. Ani v jednom z utkání nebodovali, když nejprve na Lapači podlehli ostravské Porubě 2:5 a nesedlo jim ani moravské derby na ledě přerovských Zubrů, kde prodloužili své čekání na vítězství a Hanákům podlehli 1:4. Zelenožlutí mohli litovat neúčinného úvodního náporu, kdy si vypracovali slibné příležitosti, ale překonat Petráska se povedlo až ve třetí třetině pouze Janu Bergerovi.

Vsetín měl v minulém týdnu ideální příležitost dotáhnout se na těsný kontakt druhé Třebíči, namísto toho však ztráta na Bílé hvězdy narostla na sedm bodů. Navíc Valachy dostihl další konkurent z Vysočiny a to jihlavská Dukla. Vsetín v posledních dvou zápasech připsal pouze tři branky, což je na jeho ofenzivní sílu velmi málo. Zlomit to jistě bude chtít Luboš Rob, který stále vede kanadské bodování soutěže s bilancí 19 branek a 26 asistencí, na záda mu však dýchá šumperské duo útočníků. Valaši v Přerově postrádali kapitána Víta Jonáka, start druhého nejproduktivnějšího muže vsetínského týmu je nadále nejistý, stejně tak jako v případě dalšího maroda Tomáše Pituleho či Matouše Venkrbce.

V Přerově po druhé třetině za stavu 0:3 vůbec poprvé v sezoně střídal Jakub Málek, jenž své místo přenechal David Gábovi. Těžko říct, zda v tom byl zdravotní důvod nebo snaha dát týmu pro posledních dvacet minut nový impuls, každopádně Málek střídal až po přestávce nikoliv ihned po inkasování třetí branky. Bodování obránců nadále vede Lubomír Štach (7+13), zároveň je společně s Robem nejužitečnějším hráčem týmu, když nastřádala 30 plusových bodů. Podpořit útok umí také Alexandrs Jerofejevs (7+13).

Vsetín má v letošním ročníku s Vrchlabím stoprocentní bilanci. První vzájemné měření sil na Lapači ovládl 4:2. Odveta pod vrcholky Krkonoš pak přinesla divokou přestřelku plnou zvratů, nakonec se však i podruhé v sezoně radovalo mužstvo z Lapače, když bralo všechny body po výsledku 5:4. Vyzrají Vsetínští na soka z Vrchlabí i potřetí?

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: J. Málek (41. Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, J. Říha, Smetana, Štach (A), Buchta – R. Půček, Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk (A), A. Zeman – Berger, R. Vlach, Klímek – Vítek, D. Březina (C), Hořanský.

Vrchlabí: J. Soukup – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), T. Zeman – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Matýs, Chrtek, Kusý – Pochobradský, T. Urban, D. Chalupa.