Druhá třetina rozhodla, Valaši si v rámci přípravy poradili s Žilinou

Redakce • 01.09.2022

Čtvrteční přípravný duel se slovenskou Žilinou vyhráli hokejisté VHK ROBE Vsetín jednoznačně 5:2. O triumfu rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili tři branky a odskočili soupeři už na 4:1. Vlci ve třetí části pouze mírnili vysoký rozdíl ve skóre. Do prvního utkání v rámci přípravy naskočil Luboš Rob, dvěma trefami se blýskl Jan Berger. Valaši se tak před pátečním křtem dresů (od 16:30 před Lapačem) naladili na vítěznou, pozitivní notu.

Přípravné zápasy - Příprava čt 1.9.17:00
HC Vlci Žilina
2:5(1:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Lopušan (Bečka), 50. Macek (Rehák, Romančík) – 16. Berger (Lichanec), 22. Jenyš (Sihvonen, Ondračka), 30. Bláha (Rob, Kajínek), 35. Berger (Lichanec), 48. Klímek (Berzinš, Ondračka). Rozhodčí: Macek – Durmis, Tichý. Diváci: 167.

HC Vlci Žilina: Romančík – Šidlík, Nahálka – Pišoja, Rúžička – Pacalaj, Sloboda – Hudec – Koyš, Jakubík, Rehák – Tibenský, Halama, Macek – Uram, Bečka, Lopušan – Skalde S., Dudáš, Benko.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Němec, Smetana – Kajínek, Říha – Hryciow, Ondračka – Jenáček – Bláha, Přikryl, Rob – Jenyš, Klhůfek, Sihvonen – Berger, Lichanec, Hořanský – Klímek, Berzinš, Vítek.

Ohlasy k utkání

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): „Utkání bylo vložené navíc. Vyjednalo se na poslední chvíli, protože nám v podstatě odpadly dva domácí zápasy. Narychlo nebylo koho sehnat a Žilina nám vyšla vstříc, přestože měli volnější program. Nebyli v plné přípravě ani sestavě. V tomto ohledu bych utkání moc nehodnotil. Spíše jsme chtěli vidět, jestli se nám něco z tréninku promítne do zápasu. Něco nám to ukázalo, víme, kde nás tlačí bota, na to byl zápas dobrý. V rámci reciprocity jsme se domluvili, že k nám Žilina příští týden ve čtvrtek přijede na odvetné utkání v plnější sestavě. Bude to náš poslední zápas před startem ligy, což je ideální.“