Vsetín v generálce dotahoval, čtvrteční odveta na Lapači patřila Žilině

Redakce • 08.09.2022

Poslední přípravné utkání před startem Chance ligy sehráli vsetínští hokejisté ve čtvrtek, kdy v odvetném zápase přivítali na Lapači Žilinu. Předchozí vzájemný duel ovládli Valaši na slovenském ledě 5:2, tentokrát se po výhře 5:3 radoval soupeř. Druhá nejvyšší soutěž startuje příští týden, svěřenci trenérů Romana Stantiena a Jana Srdínka do ní vstoupí ve středu domácím utkáním proti Šumperku.

Přípravné zápasy - Příprava čt 8.9.17:30
HC Vlci Žilina
3:5(1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 17. Rob (Vítek, Říha), 40. Říha (Němec, Berger), 46. Lichanec (Neměc, Bláha) – 13. Mráz (Koyš), 23. Halama, 48. Mráz (Macek, Koyš), 55. Jakubík (Lopušan), 60. Halama (Pacalaj, Jakubík). Diváci: 1058.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Říha, Němec, Smetana, Ondračka, Hryciow, Jenáček, Kajínek – Berger, Klímek, Přikryl, Bláha, Pětník, Berzinš, Hořanský, Lichanec, Vítek, Rob.
HC Vlci Žilina: Romančík – Hajas, Nahálka, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Růžička, Hudec – Benko, Koyš, Mráz, Macek, Hovorka, Dudáš, Rehák, Jakubík, Lopušan, Skalde, Halama, Tibenský.

Jen několik okamžiků po úvodním vhazování se dostali do situace dva na jednoho hostující Hovorka s Tibenským, druhý jmenovaný ale zakončil nepřesně. Na druhé straně uháněl za pukem Hořanský, jehož pasem po mantinelu přes dvě pásma našel Němec, u puku byl však dříve hostující brankář Romančík. Blízko k otevření skóre měl Jenáček, jeho střela od modré přes klubko clonících hráčů doplachtila mimo tři tyče.

V polovině první třetiny zaujal slalomem mezi trojicí bránících hostů Přikryl, který stihl vystřelit, ovšem Romančík vyrazil kotouč do bezpečí. Nakonec se jako první radovali hosté. Koyš zpoza brány našel dobře postaveného Bruna Mráze a ten ranou z první překonal Žukova. Euforie Vlků netrvala dlouho. V přesilovce se nejlépe před brankou hostů zorientoval domácí Luboš Rob, pohotovou dorážkou poslal kotouč za Romančíkova záda a srovnal na 1:1

Také na začátku druhého dějství byli aktivnější hosté. Odměnou jim byla trefa Marco Halamy, jenž překonal ležícího Žukova a poslal Žilinu podruhé v zápase do vedení. Na druhé straně kluziště Vítek tečoval Němcovu přihrávku jen do plexiskla za Romančíkovou svatyní. Stejný hráč byl u dalších zajímavých momentů druhého dějství. Musel si odsedět dvouminutový trest za napadení, pak při návratu na led dostal přihrávku na modrou, ovšem na hostujícího brankáře si ani tentokrát nepřišel.

Valachům v této fázi hry drhla kombinace, nepomohli si ani přesilovkami. Žilina dokonce mohla odskočit na dvoubrankové vedení, jenže Koyš s Rehákem pohrdli ve vlastním oslabení přečíslením dva na jednoho. Domácí se snažili tlačit před Romančíka a těsně před druhou sirénou je uklidnil Jiří Říha, když z pravého kruhu srovnal na 2:2.

Hosté měli několik příležitostí znovu odskočit zkraje třetí třetiny, ale žádná neskončila kýženým úspěchem. Naopak Peter Lichanec před brankářem učebnicově tečoval Němcovu nabídku a poslal poprvé v utkání Vsetín do vedení. Radost však Valachům nevydržela dlouho, po minutě a půl se před Žukovem nejlépe zorientoval Bruno Mráz a svou druhou trefou v zápase srovnal na 3:3. Aby toho nebylo málo, při následném Mrázově vyloučení potrestal hrubku ve vsetínské obraně Jakub Jakubík a Žilina na Lapači znovu vedla.

Vsetínští napnuli všechny síly k vyrovnání, ale definitivní tečku za utkáním učinil Marco Halama, jenž trefil prázdnou domácí bránu a pečetil na konečných 5:3.

Ohlasy k utkání