Jubilejní vítězství v přípravě je tady, odneslo to Valašské Meziříčí

Petr Vychopeň, Michal Veselý • 14.08.2009

Páteční utkání mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím se neslo v podstatně odlišném duchu než předešlý střet, ve kterém vyhráli Bobři poměrem 5:4. Tentokrát Vsetínští nepřipustili zdaleka ani dělbu bodů a suverénně si se svým sokem poradili. Značně k tomu přispěl fakt, že kádr zelenožlutých posílili zlínští Matějka, Mokrejš, Horák a Matula. Dobrou zprávou pro domácí fanoušky bylo také to, že už se zapojil jak Štraub s Mikešem, tak Sakrajda. Zato hosté z Meziříčí nastoupili oslabeni o svá esa - Sochorka se Šebestou.

Přípravné zápasy - prip pá 14.8.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:2(3:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3.Ašer (Tesařík, Knebl), 6. Štraub (Korčák), 17. Horák (Mikeš, Sakrajda), 24. Tesařík (Matějka, Matula), 30. Matějka (Pšeja, Matula) 48. Mokrejš (Matějka, Horák) - 27. Varga (Blažek, Matějný), 42. Vnenk (Tomášek, Varga).
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Pšeja, Bezouška, Černý, Šimek, Matula, Horák - Mikeš, Sakrajda, Brunec - Korčák, Štraub, Ševčík - Stantien, Ašer, Knebl - Tesařík, Matějka, Mokrejš
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (31. Popovič) - Růčka, Mlynář, Dvořák O., Hruškovský, Vnek, Blažek, Mikel, Matějný, Dvořák P., Lhotský, Bokroš, Tomášek, Tatarčík, Dědek, Varga Mir., Varga D., Varga Mar.

Domácí Vsetín vstoupil do zápasu s velkou chutí a branky i šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned ve třetí minutě dorazil Ašerovu střelu Tesařík – 1:0. Další možnost k navýšení skóre měl obránce Černý, jehož ale lapačkou vychytal Krumpoch. Druhá branka Vsetína byla nejhezčím momentem utkání, dravý Korčák zadovkou oslovil Štrauba, jenž přesnou střelou vymetl pavouky bobří klece – 2:0. Ke slovu se mohli dostat i hosté, 40 vteřinou dvojnásobnou přesilovku, ale využít nedokázali, produktivní duo Šebesta, Sochorek chybělo. Hosté sice uzamkli Vsetín v obranné třetině, kromě střelby, ale chyběl i nápad. Brankář Hromada si připsal jediný lehký zákrok. O něco více se zapotil při šanci Davida Vargy, ale i zde si počínal jistě. Jak se využívá přesilovka, předvedli Vsetínští v závěru první části, na konci krásné kombinace byl obránce Horák – 3:0.

Do prostřední části vstoupili Valaši opět s velkou chutí, krásným sólem se prezentoval Korčák, projel celé hříště, objel i branku, ale jeho finální zakončení jen „lajnovalo“ brankovou čáru. Po úniku Matějky, překvapil bekhendem Krumpocha Tesařík – 4:0. Bobři se ve druhé části také dočkali branky, skvostnou tečí snížil na rozdíl tří branek Martin Varga – 4:1. O dvě minuty později překonal prudkou dorážkou Pšejovy střely valmezkého brankáře Matějka – 5:1, využil tak jednu z mnoha přesilovek. Na druhé straně to zkoušel na Hromadu Bokroš, mladý vsetínský brankář, ale skvěle zasáhl betonem.

Závěrečnou část vyšla v úvodu lépe Bobrům, Vnek přesnou ranou z kruhů nedal Hromadovi šanci – 5:2. Potom byly k vidění jen šance domácích, příležitost ke skórování měl Mokrejš, hned po něm trefil tyčku Pšeja. Obránci Černému skočil do gólové střely padající bek. Vzápětí dostali k dispozici dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku domácí, ta se jim využít nepovedla. V momentě, kdy naskakovali dva vyloučení hráči na led, trefil se po luxusní přihrávce Matějky Mokrejš – 6:2. Pohledný zápas ukončila tyčka po střele hostujícího Lhotského. Zelenožlutí si tak připisují první výhru v přípravě, ke které vydatně pomohli hostující hráči ze Zlína.

Ohlasy k utkání

Viktor Hlobil (VHK Vsetín)
Myslím, že jsme dnes odehráli v rámci přípravy zatím své nejlepší utkání. Na hře se podepsalo, že nás přijeli posílit hráči ze Zlína. Šlo vidět, že ta hokejová zkušenost u nich prostě je. Naši kluci se ale vedle nich neztratili, také hráli velice dobře. Využili jsme i Petra Sakrajdu, který by u nás měl zůstat. Mimo máte pět obránců, kteří jsou buď nemocní (Libor Haschka), na reprezentačním srazu (Peter Trška) atd., takže jsme museli hrát na šest beků. Až se ale chybějící vrátí do sestavy, bude to zase vypadat jinak.

Roman Sedlák (HC Bobři Val. Meziříčí)
Utkání se mi hodnotí těžce. Jednoznačně jsme byli všude pozdě, byli jsme pomalí. Hlavní rozdíl jsem viděl v důrazu, koncovce a zakončení. Dostali jsme dva špatné góly a už jsme se nedokázali zvednout. Na Vsetínu bylo vidět, že chce utkání vyhrát. To se o nás tak úplně říct nedalo. Vystřelili jsme asi jenom patnáctkrát na bránu, s čímž se vítězit nedá. Nebyli jsme sice kompletní, Šebesta se Sochorkem dostali volno, ale to nás neomlouvá. Je to pro nás varování, které přišlo včas. Příprava je v polovině, takže věřím, že nás tento výsledek nakopne a že začneme zase poctivě pracovat. Z porážky neděláme tragédii.