Přípravu okořenilo valašské derby, Bobři zvítězili 5:4

Jan Kramář, Kristýna Guricová, Václav Trávníček • 11.08.2009

Ke třetímu přípravnému utkání cestovali hráči VHK na led sousedního Valašského Meziříčí. O první branku zápasu se v 6. minutě zasloužil Jakub Ašer a poslal tak Vsetínské do vedení. I přes to, že v průběhu celého utkání se soupeři obou mužstev o skóre popotahovali, v poslední desetiminutovce odskočili domácí zásluhou Šebesty a Vargy o dvě branky a Vsetínští se již na toto manko nedokázali dotáhnout. Premiérovou branku za Zelenožluté zaznamenali Tomáš Brunec a Roman Staša. Odveta úterního utkání se odehraje již tento pátek od 18 hodin Na Lapači.

Přípravné zápasy - prip út 11.8.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
5:4(1:2, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Hruškovský (Vaněček), 28. Matějný (Hrruškovský), 42. Tomášek (Varga), 54. Šebesta (Sochorek), 56. Varga (Hruškovský) - 6. Ašer (Knebl), 12. Brunec (Ševčík), 47. Plachtovič (Červenka, Vítek), 60. Staša (Knebl). Rozhodčí: Hradil. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Mocek (31. Vašut M.) - Zrník, Mlynář, Lhotský, Tomášek, Varga D., Vnenk, Vašut P., Šebesta, Sochorek, Bokroš, Blažek J., Hruškovský, Tatarčík, Vaněček, Matějný, Dědek, Mikel, Varga M.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Pšeja, Šimek, Černý, Rajnoha, Kapr, Bezouška - Tesařík, Kořístka, Staša, Korčák, Ševčík, Brunec, Knebl, Stantien S., Ašer, Červenka, Plachtovič, Vítek.

Zápas mezi Valašským Meziříčím a Vsetím navštívila na přátelský zápas velmi slušná návštěva, kdy jak domácí, tak hostující fanoušci hnali svůj tým za vítězstvím. Jako hlavní rozhodčí, který řídil toto utkání byl zvolen René Hradil, který pravidelně píská extraligu. Po úvodním buly se hrál z počátku opatrný hokej, kdy obě mužstva čekala na svou šanci. Té první se chytl hostující Vsetín a v přesilovce v 6. minutě zápasu se po přihrávce Knebla zjevil před domácím Mockem v bráně Jakub Ašer a vstřelil gól. 0:1. Bobři byli rychlým nástupem Vsetína zaskočeni a chvíli se nemohli dostat do své pohody. Tu našli až po střele Hrušovského, kterému nahrával Roman Vaněček od modré čáry, která skončila až za výborně chytajícím Lukášem Plškem. Poté se šance přelévaly z jedné strany na druhou. Hosté šli ještě jednou do vedení a to zásluhou hráče Brunce, kterému se přihrávka Ševčíka odrazila od brusle a skončila tak překvapivě v domácí síti. 1:2. Takto i skončila první třetina.

Na začátku druhé třetiny opět v přesilové hře Bobři uzamkli svého soupeře v útočné třetině ale střely domácích vždy skončily na Plškových skvělých zákrocích. Poté si také přesilovku zahráli i hosté, za vyloučení domácího Vnenka. V oslabení ujížděl Sochorek sám na Plška, ovšem kličku do forhendu neproměnil. V třicáté minutě zápasu se vystřídali brankáři domácích a do brány se postavil Metoděj Vašut. Na začátku 28. minuty vybídl domácí obránce Hruškovský nádhernou kolmou přihrávkou na útočnou modrou Matějného, který přehodil startujícího hostujícího brankáře proti puku. 2:2. Ve zbývajícím čase druhého dějství již branka nepadla a tak se soupeři rozešli smírně i do kabin.

Ve třetí třetině padlo nejvíce branek. Nejdříve vyrovnával hostující Plachtovič po závaru před bránou domácích. 3:3. V 54. minutě zápasu v přesilové hře opět zafungovala spolupráce Sochorek – Šebesta a druhý jmenovaný vystřelil krásnou střelu nad lapačku Plška - domácí šli opět do vedení. 4:3. Poté si Bobři zahráli ještě poslední přesilovku zápasu a pátý gól vstřelil po krásné teči střely Hrušovského nejmladší z bratrů Vargů – Miroslav. V poslední minutě zápasu ještě korigoval stav utkání hostující Staša. Valašské Meziříčí tedy potřetí ze tří pokusů porazilo VHK Vsetín a v pátek se hraje odveta. Zvítězí Meziříčí i počtvrté, nebo tentokrát budou slavit na Vsetíně?

Roman Sedlák (HC Bobři Val. Meziříčí)
Bylo to typické "přátelské" utkání, mělo náboj, dobrou atmosféru, ikdyž bylo hodně vyhecované, což budou vzájemné zápasy zřejmě i v sezoně. Opět ale náš typický výsledek, kdy dáváme hodně gólů, ale také hodně inkasujeme, ikdyž v této přípravě také zkoušíme i golmany. Jsme ale rozhodně za výhru rádi, kluci k tomu přistoupili zodpovědně a důležité je, že se hlavně nikdo nezranil, protože to bylo hodně ke konci vyhrocené.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín)
V utkání proti Valašskému Meziříčí se projevilo to, co předtím v duelech s Opavou. Ve třetí třetině toho měli kluci plné zuby a vyráběli chyby. Dělali jsme věci, kterých jsme se chtěli vyvarovat, ale nepodařilo se. Z toho vyplývalo, že jsme se dostávali pod tlak, do vyloučení a inkasovali branky. Jinak si myslím, že první dvě třetiny to byl z naší strany docela slušný hokej. Útok Brunec - Ševčík - Korčák byl jedinou lajnou, která si dokázala vytvořit opravdové šance. Škoda, že se jim nepodařilo v závěru utkání využít tlak, který si vytvořili. Simon Stantien také nehrál špatně, ale přece jen byl poprvé v novém prostředí. Navíc nehrál na svém obvyklém postu, což je křídlo, ale plnil roli centra. Cítím v něm ale potenciál, má dobrou střelu a tah na bránu. Někteří hráči si ale budou muset sáhnout do svědomí. Ať už jsou to útočníci nebo obránci. Vyrábí totiž takové chyby, které si v soutěži nesmí dovolit. Když to nepůjde, budeme to muset řešit asi nějakou výměnou hráčů. V pátek by za nás měl nastoupit už Petr Sakrajda a také Pepa Štraub, který proti Valmezu chyběl.