Junioři mečbol nevyužili, o postupujícím do finále rozhodně pátý zápas

Jan Tajzler • 31.03.2023

Junioři Vsetína měli v pátečním večeru příležitost ukončit sérii proti favorizovaným Zubrům z Přerova. Hosté z Hané však rozhodně nechtěli končit a vůbec poprvé v sérii skórovali jako první. Vsetín trpělivým výkonem dokráčel za vyrovnáním, ale rozhodující slovo měli opět hosté, kteří ustáli i závěrečný nápor Valachů. O postupujícím do finále Ligy juniorů tak rozhodně nedělní pátý zápas, který se bude hrát na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně od 12:30.

Liga juniorů - SF4 pá 31.3.18:00
HC ZUBR Přerov
1:3(0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Heinrich (Melenovský, Stodůlka) – 19. Hanák (Kolařík, Holík), 51. Lysoněk (Buršík), 60. Hradil.. Rozhodčí: Maršálek, Grygera — Otáhal, Augusta. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Zedek, Šedlbauer, Fojtík, Kráčalík, Hamřík, Velikovský – Janíček, Matějíček, Hrdý, Stodůlka, Heinrich, Melenovský, Smetana, Urge, Juráň, Rigo, Jurek. Trenér: Srdínko
HC ZUBR Přerov: Žurek – Harásek, Holík, Nesvadba, Koblížek, Veselý, Billa, Pekr, Brázda – Svoboda, Lysoněk, Kolařík, Šilhavý, Kuchta, Buršík, Hyža, Halík, Štíbr, Hanák, Hradil.

Zubři vstoupili do zápasu aktivně a tvořili si územní převahu. První vážnější příležitost ale měli Vsacené, Juráň dokázal ve středním pásmu uvolnit Mošničku a vsetínský zadák měl slibnou pozici na pravém kruhu, přerovský brankář Žurek však první branku v utkání nepřipustil. Napodobit předcházející utkání mohli Vsetínští v závěru 9. minuty, Jurek od mantinelu povedenou přihrávkou na pravém kruhu uvolnil Heinricha, ale ani on nedokázal přerovský brankář se stačil opět včas přemístit.

Pak už se k vážnějším příležitostem dostali i hosté z Přerova. Na bližší tyč vsetínské branky mířil ze slotu Svoboda, Pavlíček se blýskl pohotovým zákrokem. Vsetínský brankář pak hasil i hrubou chybu v defenzívě domácích, když v rohu pásma přišel o puk Zedek a Lysoněk si vylámal zuby právě na pozornosti brankáře Valachů. Zdálo se, že první třetina skončí bez branek ale proti byl přerovský Jan Hanák, který si zpracoval přihrávku od Kolaříka a trefil z levé strany přesně k bližší tyči.

Na startu druhé periody dostal domácí tým možnost přesilové hry a Zubrům pomohlo i trochu štěstí, když Mošnička nastřelil od modré čáry horní tyč. Druhá třetina se celkově nesla ve znamení vyloučení. Početní výhodu dostal k dispozici také Přerov, slibnou individuální akci předvedl Hradil, ale na pozorného Pavlíčka si nepřišel. Bohatá na tutové příležitosti byla polovina základní hrací doby. Nejprve mohl Zubry poslat do dvoubrankového náskoku Halík, ale Pavlíček byl proti. Následně Vsetínští postupovali dva na jednoho, konkrétně Urge s Janíčkem, druhý jmenovaný obdržel puk do bezprostřední blízkosti přerovské klece, ale nedokázal puk ideálně zpracovat.

V závěru druhé třetiny měl Vsetín ještě další početní výhodu a po hezky sehrané kombinaci už Stodůlka zvedla ruce, ale Žurek v brance Přerova našel na poslední chvíli puk mezi svými betony a před brankovou čárou. Valaši si však do startu závěrečného dějství přenášeli početní výhodu.

Vsetín si byl vědom, že ve třetí třetině bude třeba hru otevřít, což se také stalo. Valachům se povedlo na obranu Zubrů přitlačit a byli odměněni v čase 43:35, Melenovský poslal puk na Davida Heinricha, vsetínský útočník si zpracoval touš na pravém kruhu a zamířil přesně pod horní tyč. Vsetín byl i nadále aktivní a snažil se zvrátit skóre na svou stranu. Jenže v čase 46:16 putoval za katr Jakub Zedek. Přerov sice přesilovou hru nevyužil, ale obraz hry se změnil.

S přibývajícím časem bylo jasné, že komu se podaří dát branku bude blíže k vítězství čtvrtého semifinálového duelu. Povedlo se to Přerovu. V čase 50:04 Buršik zpoza branky šikovnou přihrávkou uvolnil Ludvíka Lysoňka a přerovský forvard přesnou střelou k tyči obstaral velkou euforii pro svůj tým. Vsetín pak pochopitelně vrhl všechny síly do útoku, ve velké příležitosti byl Rigo, ale nadvakrát na Žurka nevyzrál. Zubři dokázali závěrečný nápor ustát a navíc jejich vítězství a srovnání série korunoval trefou do odkryté branky Radim Hradil. O postupujícím tak rozhodne až páté utkání.

Ohlasy k utkání

Luboš Rob: (VHK ROBE Vsetín): „Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, ale byl to velice těžký zápas. Malinko jsme prováhali jsme první třetinu. Nedostali jsme se do vedení. Druhá část byla z naší strany dobrá, ale bylo to o tom gólu. My jsme bohužel inkasovali lacině z předbrankového prostoru. Hraje se to na jeden dva góly a tento rozhodl. Série je vyrovnaná. Pojedeme se porvat o třetí bod na led soupeře.“

Pavel Neuman: (HC ZUBR Přerov:  „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme 1:0. Ve druhé třetině jsme se dopouštěli zbytečně moc faulů, bylo tam moc oslabení, tím pádem se Vsetín dostal do hry a v průběhu třetí třetiny vyrovnal. Naštěstí když se zápas lámal, jsme dokázali odpovědět gólem na 2:1 a pak to i pojistili trefou do prázdné branky.“