Výborně! Valaši dokázali i podruhé v sezoně vyloupit Meo Arénu

Jan Tajzler • 22.02.2023

Vsetínský tým cestoval ve středu k utkání 49. kola do Přerova. Situace vsetínského týmu nebyla před utkáním jednoduchá. Kabinou se prohnala viróza a trenér Weintritt musel povolat i hráče z Valašského Meziříčí - Jakuba Ďurkače a Tomáše Vávru. Vsetín ovšem na Hané nedal na sobě nic znát a bojovným výkonem dokráčel k cennému vítězství, o kterém rozhodl v přesilové hře už v první třetině Šimon Jenáček. Třetí vychytanou nulou v sezoně se pak blýskl brankář Maxim Žukov. Vsetín tak i podruhé v sezoně v Přerově zvítězil za tři body a upevnil 2. místo v tabulce.

CHANCE LIGA - 49.kolo st 22.2.18:00
HC ZUBR Přerov
0:2(0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9 Jenáček (Číp, Smetana), 59. Lichanec (Číp). Rozhodčí: Grygera, Wagner – Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:6, navíc Süss (Přerov) 5 min a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.  Diváci: . Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:2.

HC ZUBR Přerov: Postava – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), F. Dvořák, Okál – Indrák, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Macuh, Jan Svoboda.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Hryciow, Říha (A), Jenáček, Ďurkáč, Smetana (A), Ondračka – Holec, Bērziņš, Rob (C) – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Číp, Lichanec, Jenyš – Melenovský, Vávra, Pětník.

První příležitost k otevření skóre měl domácí tým. Dobrou práci za vsetínskou brankou odvedl Dvořák a poslal puk na Kudělku, přerovský obránce si nabruslil na hranici vsetínského brankoviště, odkud trefil tyčku. Valaši se ozvali na začátku 6. minuty, Vávra vybojoval puk u mantinelu a předložil jej na levý kruh, odkud pálil Číp, přerovský brankář puk vyrazil a Melenovský ještě stačil připravit další střeleckou pozici Vávrovi, ale i proti zakončení navrátilce do vsetínské sestavy se přerovský brankář dokázal včas orientovat.

Vsetínu se naskytla v čase 6:54 přesilová hra, kterou dokázal využít. Nahození Smetany šikovně tečoval Šimon Jenáček, kterému se podařilo usměrnit puk nad rameno přerovského brankáře Postavy. Zubři mohli vyrovnat v přečíslení, které na pravém křídle vedl Okál a poslal puk na volej Doležalovi, vsetínský brankář Žukov se stačil včas přemístit a podržel valašský tým ve vedení. Domácí rovněž dostali možnost početní výhody, ta však dlouhého trvání neměla, neboť Süss zasáhl vsetínského útočníka Berzinše do oblasti hlavy a krku, za což si vysloužil předčasný odchod do sprch. Vsetín dlouhou početní výhodu i přes velké množství střel nakonec nevyužil, a po první dvacetiminutovce tak vedl nejtěsnějším možným způsobem.

Vsetín si hned na startu druhé třetiny musel prožít krušné chvíle. Nejprve putoval v čase 22:46 za katr Přikryl a záhy měl Přerov signalizovanou výhodu po faulu Holce, Zubři ale jakoby ignorovali možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3 a hra byla přerušena až ve chvíli, kdy do návratu Přikryla zbývala jedna minuta a patnáct vteřin. Vsetín se ve třech ubránil celkem v poklidu a to mu určitě dodalo potřebné sebevědomí. V následujících minutách se Valaši prezentovali lepším pohybem, ale do vyložených šancí se příliš nedostávali. Za zmínku snad stojí nahození Smetany, které jen o pár centimetrů minulo vzdálenější tyč přerovské branky. Slibnou výzvu posílal Jenáček na Čípa, ale vsetínský útočník se přes bránícího Chrobočka neprosadil.

Domácí zabrali až v závěru prostředního dějství, při hře 4 na 4 měl slibnou střeleckou pozici Březina a krátce po něm Okál, Žukov oba borce vychytal. Ještě pár okamžiků před druhou sirénou zahrozil po výzvě Doležala Okál, ale vsetínský brankář pohotovým zákrokem branku do šatny odmítl. I po čtyřiceti minutách tak vsetínský tým držel jednobrankové vedení.

Vsetín byl ve třetí třetině blízko navýšení náskoku, Jenyš poslal přihrávku mezi kruhy, kde byl připraven Číp, jeho střelu Postava vyrazil, vsetínský útočník se pak dostal ke střele ještě jednou, přerovskému brankáři tentokrát pomohla tyčka. Další příležitost měli Valaši ve vlastním oslabení, kdy přečíslení dva na jednoho rozjel Jenyš, poslal puk na Lichance, který vzal zakončení na sebe, ale Postava podržel Zubry zákrokem ramenem.

Přerov se s blížícím závěrem základní hrací doby snažil otevřít hru a vsetínský strážce svatyně Žukov musel čelit několika střeleckým pokusům Hanáků, aktivní byl především Okál, ale vsetínský brankář podával stoprocentní výkon. Nejvíc Valachům zatrnulo na prahu 58. minuty, pohlednou individuální akci předvedl Jakub Svoboda, kdy se dostal až před Žukova, ale kličkou do bekhendu neuspěl, záhy se však Jakub Svoboda dostal ke dvěma dalším střelám a po té poslední neměl Žukov puk pod kontrolou, domácí se nahrnuli do brankoviště, ale vsetínská obrana dokázala puk udržet před brankovou čárou.

Přerovští, vědomi si tlaku na jejich pozici zaručující přímý postup do čtvrtfinále, sáhli ke hře bez brankáře již dvě minuty před třetí sirénou. V power-play prudce pálil Doležal a poté co Žukov vyrazil se po dorážce natahoval Indrák. Poslední slovo v utkání však měli Vsetínští, Číp dokázal na obranné modré čáře vypíchnout puk Čápovi, a Peter Lichanec tak mohl bezpečně dopravit puk do odkryté branky Zubrů. Vsetín i podruhé v sezoně uspěl na přerovském ledě, třetí čisté konto v zelenožlutém dresu si připsal brankář Maxim Žukov.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Rozhodl jeden šťastný gól soupeře po teči. Celkově to byl vynikající zápas z obou stran, nechybělo mu nasazení, rychlost ani souboje. Ozdobou utkání pak byli oba brankáři. Nic se nám tam nepodařilo dostat, promarnili jsme šanci v podobě přesilovky pět na tři, hráči trochu podlehli tlaku. Měli jsme spoustu příležitostí, které mohly skončit gólem. Doufejme, že jsme si smůlu vybrali teď a ve zbývajících zápasech urveme body, které potřebujeme. Byli bychom rádi, kdybychom obhájili místo, na kterém se pohybujeme celou dobu. Závěrečná kola základní části ukážou, jak to bude.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): S Přerovem ty zápasy máme vždycky o gólu nebo o dva. Oba gólmani dneska chytali výborně, ale Max byl ještě o stupínek výš a podpořil to super výkonem. Celý tým se semkl. Přijeli jsme sem v nějak poskládané sestavě, protože je všude ve všech týmech něco ve vzduchu, ale tým se semkl. Chlapci si to od prvního po posledního odbojovali. Dneska to byl takový play-off zápas, který rozhodla naše přesilovka a Max, který byl o kousíček lepší.