Třetí třetina rozhodla, Vsetín doma těsně nestačil na Přerov

Redakce • 09.01.2023

Pondělní utkání Vsetína s Přerovem skončilo těsným vítězstvím Přerova 3:1. Valaši museli od začátku dotahovat, když soupeře poslal do vedení Jakub Svoboda. Za domácí ještě v první třetině srovnal Daniels Berzinš, ale na trefu Filipa Dvořáka ze 47. minuty už zelenožlutá družina odpověď nenalezla, navíc Jan Svoboda pojistil vítězství Zubrů v závěru zápasu trefou do prázdné vsetínské klece.

CHANCE LIGA - 36.kolo po 9.1.17:30
HC ZUBR Přerov
1:3(1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Berzinš (Smetana, Říha) – 3. Jak. Svoboda, 47. F. Dvořák (Jan Svoboda), 60. Jan Svoboda (L. Adámek, Pechanec). Rozhodčí: Skopal, Micka – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Diváci: 2039.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Krajčík, Smetana, Jenáček, O. Němec, Ondračka, Říha – Rob, Berzinš, Jenyš – Berger, Klhůfek, Sihvonen – Š. Bláha, Štefka, Hořanský – Vítek, Klímek, Lichanec – Pětník.
HC ZUBR Přerov: Postava – R. Černý, Krisl, Hrdinka, Chroboček, Gréč, Němec, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal, F. Dvořák, Okál – Goiš, Macuh, Dobša – L. Adámek, Indrák, Jan Svoboda.

První velká šance zápasu se zrodila hned v úvodních vteřinách. Hostující Březina využil podklouznutí domácího obránce a řítil se sám na bránu. Žukova si sice položil, ale ke své smůle zakončil nepřesně. Co se nepodařilo jenu, dokonal Jakub Svoboda, jenž využil zaváhání vsetínské defenzivy na útočné modré, přebral puk, a tváří v tvář Žukovovi nezklamal – 0:1. Za Vsetínské mohl srovnat Sihvonen, jenž nabral rychlost na pravém křídle, odkud ovšem poslal střelu těsně mimo. O pár okamžiků později se ve slibné pozici ocitl Klhůfek, ten ale také minul.

Tribuny Lapače explodovaly radostí až v osmé minutě. Smetana nahodil puk od modré čáry, před brankou ho šikovně tečoval Daniels Berzinš, a přerovský Postava neměl šanci zareagovat – 1:1. Obrovskou příležitost vrátit Přerovu vedení měl Pechanec při trestném střílení. Zkusil střelu nad Žukovovu lapačku, na strážce domácí svatyně si ovšem nepřišel.

Ve druhé části oba týmy marně hledaly recept na soupeřova gólmana. V obrovské příležitosti se ocitl Bláha, který dostal velký prostor mezi kruhy. Postava však jeho střelu dokázal zastavit. Následně Berzinš uvolnil Jenyše, který tak byl rázem sám před Žukovem. Jeho pokus ale prolétl nad břevnem. Stejný hráč dostal nabito do slotu od Roba, jenže střela mu však nesedla, a puk prolétl jen mimo branku.

Rozhodující momenty zápasu přineslo třetí dějství. Nejprve Jan Svoboda zachytil rozehrávku Líchance, poté si nabruslil blíže k brance, kde si všiml volného Filipa Dvořáka, a ten z bezprostřední blízkosti překonal Žukova – 1:2. Valaši se hnali za vyrovnáním, zaměstnali Postavu sérii střel, ale neujala se žádná. Naopak sami inkasovali při závěrečné power-play kdy se k puku dostal Jan Svoboda a pečetil na konečných 3:1 pro Přerov.