Junioři nevídaným obratem oloupili v posledním zápase sezóny lídra!

Dominik Tobola • 23.03.2012

Junioři se v posledním zápase prezentovali nejen výborným výkonem, ale také nevídaným obratem, který se jen tak nevidí. Hosté sice ve druhé třetině vedli už 5:1, ale poté se domácí družina vedená kapitánem Daňkem vzmohla na vyrovnání. To potom sice znova přerušili hosté, ale následovala poslední minuta, ve které padli dvě branky a obě do Matouškovy sítě. Valaši se tak neuvěřitelným, husarským kouskem postarali o skvělou rozlučku se sezónou.

Liga juniorů, skupina Východ - 44.kolo pá 23.3.18:00
7:6(1:3, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Koutník (Neuwirth), 35. Kývala, 36. Štrbík (Hradil), 40. Koutník (Helešic), 53. Daněk (Kashaev), 60. Hradil (TS), 60. Štrbík - 3. Matějka (Szewieczek), 10. Barnošák (Přívara), 14. Pechanec (Mráz), 24. Matějek (Pechanec, Szewieczek), 30. Szewieczek (Smuž), 57. Brezani (Mráz). Rozhodčí: J. Škach, T. Goňa, R. Smilek. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 5:5, 5:6, 7:6.
VHK ROBE Vsetín: Krkoška (30. Bechný) - Valentík, Hradil, Žabčík Z., Žabčík T., Kashaev, Vašíček - Štrbík, Daněk, Kývala - Neuwirth, Helešic, Koutník - Boháčik, Kuchařík, Báchor.
AZ Havířov: Matoušek (Šrámek) - Barnošák, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Moržol, Mráz, Patrman, Přívara, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Brezani, Kopún, Pechanec.

Utkání začalo ve velice rychlém tempu, které udal především hostující tým. Vsetínský tým, který se tímto zápasem loučí se sezónou, se však také nenechal zahanbit a snažil se svému sokovi bez výjimky vyrovnat. Hosté, kteří začínají v neděli baráž utkáním ve Znojmě, se ovšem radovali z branky první a to již v čase 2:20, kdy domácím obráncům ukázal záda Matějka a neméně přesně zakončil – 0:1. Hned po této brance Vsetínští zvýšili obrátky, ale ke gólu to nevedlo a tak se opět o změnu skóre zasadili hosté. V 10. minutě se po závaru před Krkoškou nejlépe orientoval Barnošák a hostům zajistil dvoubrankové vedení – 0:2. Valachy tato branka už definitivně nakopla a hned po vhazování se do šance dostal Daněk, ale Matoušek si svoji svatyni uhlídal. Hosté si sice vybrali slabší moment, ale poté vytrestali domácí známý pravidlem, jež zní „nedáš, dostaneš. V šanci se prve ocitl jeden z domácích, ale neproměnil. A tak hned z následné akce hráčů Azet se urodilo tříbrankové vedení hostů. To když si Pechanec vyměnil kotouč s Mrázem a nekompromisně zakončil - 0:3. Domácí se však i nadále snažili a odměnou jim byla trefa, kterou obstaral Martin Koutník a to hned za 34 vteřin po třetí úderu hostí. Domácí útočník se prohnal kolem zadáků a krásnou střelou nad beton Matouška vsítil první branku pro Vsetín - 1:3. Až do konce třetiny mohli diváci sledovat velmi pohledný, rychlý hokej, ke které však ani jeden z týmů už další zářez na své pažbě nepřidal a tak skóre 1:3 svítilo tabuli i o přestávce.

Pokud si diváci přišli na své v první třetině, tak v té druhé jejich hokejové chutě hráči uspokojili ještě více. První se na střeleckou listinu zapsali hosté, to když si nabruslil po křídle Matějek a vrátil tak hostům tříbrankové vedení - 1:4. Tato branka domácí mírně položila a hosté je tak trestali, přesně v čase 29:36 natáhl od modré Szewieczek a trefil přesně pod víko Krkoškovy svatyně - 1:5. To už domácí brankář nevydržel a po pěti inkasovaných brankách přenechal své místo Bechnému. Valaši, jak v mají v povaze, však ani trochu nepolevili a tak jim za jejich snažení byla dopřána sladká odměna. Po levém křídle se prohnal hbitý Kývala a nahrál Štrbíkovi tak, aby jeho střelu mohl doklepnout za záda bezmocného Matouška – 2:5. Domácí i nadále po trefě bez respektu vyvíjeli tlak na už jasného vítěze Ligy juniorů. Jejich nadšení a verva se staly opět úspěšnou taktikou a v čase 35:39 se v přesilovce 5 na 3 prosadil velice šikovnou tečí Martin Štrbík - 3:5. Pro Havířovské to však neměla být poslední kapka hořkosti ve druhé třetině. Půl minuty před koncem se krásně uvolnil v pásmu soupeře Koutník a střelou do šibenice rozjásal tribuny na Lapači - 4:5. Psychicky velmi posílení domácí se tedy opět dostali do zápasu, aby ve třetí třetině svým fanouškům uchystali tu nejlepší možnou rozlučku se sezónou.

Třetí třetina tedy divákům nabídla tu nejlepší podívanou, která by se pro domácí dala přirovnat k happyendům v amerických snímcích. Vsetínští nenastoupili nijak bláznivě, spíše naopak se drželi svého plánu, jenž zněl neinkasovat a trpělivě čekat na chybu hostí. No a v čase 52:15 si ji vynutili a Josef Daněk střelou přesně pod břevno poslal celý Lapač do extáze - 5:5. Vsetín byl psychicky nahoře a chtěl zápas rychle rozhodnout, což se stalo osudným pro daný moment. Čtyři minuty před koncem se po již ubráněném závaru před Bechným rozjel s kotoučem Mario Brezani a střelou nad rameno vrátil hostům vedení - 5:6<. To však ještě nemělo být poslední slovo. Vsetín se nepoložil a při závěrečném tlaku si vynutil dvojnásobnou přesilovku, ve které pak byl faulován v úniku Hradil a bylo nařízeno trestné střílení. Před ním se domácí zachovali jako při památném utkání v Naganu s Kanadou, kdy se český výběr v semifinálovém, nájezdovém thrilleru objal a držel jako jeden muž. Domácí obránce se ho s neobvyklou podporou svých spoluhráčů chopil jako pravý mazák a po mírném přibrzdění poslal kotouč neomylně nad rameno Matouška - 6:6. A poté si domácí přichystali ještě jeden velký dárek na rozlučku s diváky. V pokračující přesilovce 5 na 3 se do pásma dostal Daněk, který způsobil rozruch před Matouškovou klecí a Martin Štrbík si při skrumáži našel kotouč nejrychleji a stal se vsetínským hrdinou číslo 1 - 7:6. Stav již Valaši do konce utkání udrželi a po závěrečném hvizdu tak propuklo na Lapači obrovské veselí. VHK Vsetín si tedy rozlučku se sezónou nemohl naplánovat lépe a porazil své soky 7:6. Havířovské naopak ještě čeká baráž o Extraligu juniorů a první utkání sehrají již tuto neděli ve Znojmě.

Jiří Weintritt (hlavní trenér VHK Vsetín: "Lepší rozlučku se sezónou jsme si snad nemohli přát. Kluci si to do jednoho zasloužili a makali na dvě stě procent, což jim nakonec také přineslo ovoce. Měli jsme velmi krušnou sezónu, hlavně co se týče zranění. Takové množství jsem snad ještě za sezónu nezažil. I přes to jsme to dotáhli do zdárného konce a tohle vítězství už je jen třešinkou na dortu. Chtěl bych všem klukům vyjádřit velký dík za odvedenou práci v celé sezóně."