Korčák rozhodl pro Vsetín ve třetí třetině

Radek Bařina, Michal Kubáň • 05.10.2011

Domácí vstoupili do zápasu lépe, když se v 7. minutě trefil mladičký Vítek. Hosté sice dokázali srovnat, ale zásluhou Zúbkovy branky ve vlastním oslabení Valaši vyhráli první část. Druhou třetinu opanovali Jestřábi jednoznačně 2:0. Rozhodující část vyšla jednoznačně domácím, když srovnal Spitzer a posléze ve vlastním oslabení ujel v samostatném úniku Jiří Korčák a zařídil Vsetínu tři body.

2. liga - 8.kolo st 5.10.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(2:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Vítek (Vaněk, Korčák), 15. Zúbek (Hruška O., Hoďa), 48. Spitzer (Zúbek), 55. Korčák (Farda) - 14. Stejskal (Duba, Peštuka), 29. Čuřík (Kumstát, Smejkal), 37. Žajgla (Čuřík, Smejkal ) Rozhodčí: P. Obadal - P. Dučák, R. Poláček. Vyloučení: 13:13 navíc Vítek (VSE) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 911. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar (41. Žabčík), Hrčka - Zúbek, Hruška O. Hruška P. - Korčák, Vaněk, Vítek (41. - 49. Holík) - Kubo, Sprušil, Děděk (31. Semjonov)
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Finkes, Kosina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouzka, Tomiga, Stejskal, Duba, Šefčík, Šebek P. Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý, Šebek D. Stráněl, Jedlička, Žajgla.

Úvodní minuty duelu Vsetína s Prostějovem přinesly opatrný hokej. Oťukávanou neukončilo ani první vyloučení v minutě třetí. Domácí toho v přesilovce příliš nevymysleli a gólman Sedlář se zapotil snad jen po pohotové střele Kubo z první, kterou dokázal vykopnout betonem. Opravdu gólové šance se nepříliš zaplněný Lapač dočkal až v minutě sedmé a rovnou z ní přišla úvodní branka utkání. Korčákovo vyhození z pásma prodloužil Vaněk na rozjetého Davida Vítka, který svůj únik zakončil přesnou střelou k levé tyči. Vsetín se tak ujal vedení 1:0.

O minutu později si mohli zahrát přesilovku i Jestřábi, po dvaceti vteřinách se o ni ale po faulu Čuříka sami připravili. První vážnější šanci si tak celek v červeném vytvořil až v minutě třinácté. Žajglovu přihrávku v akci dva na jednoho srazil obránce Mečiar těsně mimo tyče branky hájené Hromadou. O minutu později, při hře čtyři na čtyři, se již ale hosté dočkali. Rychlonohý Martin Stejskal se protáhl kolem zakopnuvšího beka VHK a pod padajícím Hromadou propasíroval, i s trochou štěstí, puk do sítě (1:1).

Z vyrovnání se hosté radovali pouhých sedmatřicet vteřin. Ondra Hruška donutil svým napadáním hostujícího obránce vyhodit puk pouze po mantinelu. Tam ovšem číhal František Zúbek, který se touše ujal, nabruslil si před gólmana a byť střílel z poměrně velkého úhlu, trefil nekompromisně mezírku nad Sedlářovým ramenem (2:1). Hosté se pokusili odpovědět v minutě šestnácté, po zmatku před domácí brankou ale David Šebek nedokázal pokořit lapačku ležícího sedícího brankáře Hromady. Po dvaceti minutách proto odcházeli do kabin spokojeněji hráči vsetínského VHK.

V úvodu prostředního dějství to byl Vsetín, kdo diktoval tempo hry. Přes pozorně bránící defenzívu hostů se ale dostával. do minima šancí. Jestřábi na druhé straně nehrozili takřka vůbec, Valaši tak celkem bez problémů kontroloval těsný náskok. Zlom přinesla devětadvacátá minuta. Kumstátovo nahození od modré Hromada neudržel a Jakub Čuřík neměl problém doklepnout puk, stojící na brankové čáře, do sítě (2:2). Vsetín mohl hned vzápětí odpovědět při přesilovce. Nejprve v ní tvrdě pálil Zúbek. Prostřelil sice Sedlářovy betony, puk si to ale zamířil mimo tři tyče. V pokračující přesilovce to byl znovu Zúbek, kdo tečoval tvrdou střelu od modré, leč kotouč zastavila levá tyč branky Jestřábů a dorážku Ondřeje Hrušky pak pohotově zneškodnil Sedlář.

Na přelomu třicáté třetí a třicáté čtvrté minuty ujel po levém křídle jeden z hostujících hráčů, střelou mezi betony sice Hromadu nepokořil, vykoledoval si však vyloučení Tesaříka a ze hry v oslabení se Vsetín až do konce prostřední dvacetiminutovky v podstatě nedostal. Jestřábi sice své početní výhody nehráli příliš dobře, v čase 36:20 se ale přesto ujali vedení. Petr Žajgla nastřelil z nulového úhlu puk na branku a vsetínský muž s maskou si ho smolně srazil betonem za vlastní záda (2:3). A protože i ve zbytku třetiny byli Valaši odsouzeni povětšinou ke hře v oslabení, nedostali se ani k pokusu o odpověď. Po čtyřiceti minutách tak vedl Prostějov 3:2.

Úvod třetího dějství byl ve znamení marné vsetínské snahy o překonání dobře pracující defenzívy Jestřábů. Ti byli v této fázi utkání bezchybní, naopak ve čtyřiačtyřicáté minutě mohl zvýšit hostující Smejkal, v rychlé akci ale nestihl zamířit a trefil tak jen Hromadovu hruď. O minutu později si Valaši zahráli přesilovku po faulu Stráněla a když už to vypadalo, že zůstane nevyužita, dočkali se šťastného vyrovnání. Rozjetý Zbyněk Spitzer vypálil puk tvrdě ze středního pásma, Sedlář ho neudržel, a když se jej následně brankář hostů pokusil zalehnout, posunul si ho vlastním pozadím za brankovou čáru. Jen tak potvrdil, že brankáři na tento duel nebudou vzpomínat s láskou (3:3).

Domácí vstřelená branka povzbudila a o pár sekund později vytvořili před klecí jestřábů velký závar – Žabčík ani jeho střílející kolegové ovšem puk do sítě nedostali. Vsetín si nicméně vykoledoval sérii dvou přesilovek. Leč ani Valaši nemněli zrovna přesilovkový den a tak to byl spíše Hromada, kdo musel být v pohotovosti. Největší příležitost se Jestřábům naskytla v minutě devětačtyřicáté, kdy po faulu Tesaříka na ujíždějícího Ševčíka nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Jeho exekuce se ale exvsetínskému útočníkovi nepovedla, při pokusu o bekhendový blafák mu totiž kotouč sklouzl z hole.

V padesáté páté minutě hrál přesilovku Prostějov a… dostal gól. Farda vyslal do úniku Jiřího Korčáka, který, ač faulován, udělal Sedlářovi kličku a do odkrytého kouta branky zakončil (4:3). O chvíli později šli hosté do čtyř, a když dvě minuty před koncem, po zcela zbytečné chybě v rozehrávce, hasil faulem Zúbkův únik Kumstát, zdálo se, že Vsetín dohraje závěr relativně v klidu. Ovšem chyba lávky. Stačily dva hraniční zákroky a v úvodu poslední minuty byli Valaši rázem ve třech. Hosté odvolali brankáře, dvojnásobnou přesilovku ale nesehráli vůbec dobře a kromě dvou střel z dálky, které Hromada spolehlivě vyrazil, se do větší šance nedostali. V utkání plném zvratů se tak nakonec z těsné výhry v poměru 4:3 raduje Vsetín.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín): "Pro nás to jsou strašně důležité body. Utkání jsme uhráli se štěstím a také díky naší urputnosti a bojovnosti. Zápasy byl vyrovnaný s množstvím faulů. Zlomový moment nastal za stavu 3:3, kdy hosté nedali trestné střílení a klukům se pak podařilo strhnout skóre na naši stranu."

Petr Zachar (trenér LHK Prostějov): "Těžko se mi utkání hodnotí, když jsme znovu prohráli a opět o gól. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme doplatili na chyby vzadu a Vsetín měl v koncovce víc štěstí. Druhý gól jsme dostali po chybě obránce, který soupeři doslova namazal, třetí gól propadl gólmanovi, čtvrtý ve vlastní přesilovce. Myslím, že chyby dělal i Vsetín, ale zatímco my šance nevyužili, Vsetín je využil. Trápíme v zakončení i v disciplíně a to musíme zlepšit."