Valaši v Prostějově padli, rozhodla druhá třetina

Václav Trávníček, Lukáš Majer • 01.02.2012

Prostřední dějství, ve kterém soupeř odskočil na vedení 4:1. To byl klíčový moment středečního duelu Vsetína v Prostějově, který Valaši nakonec prohráli 5:2 a umístění v první čtverce už nemají ve svých rukou. Vsetín s Hanáky bojoval bez třineckých juniorů, kteří měřili síly se Spartou Praha, zato s vlastními dorostenci Šiafutdinovem a Kohoutem v sestavě. Dvě branky Vsetína vstřelili v přesilovce obránce Zbyněk Spitzer a kapitán Daniel Vaněk.

2. liga - 40.kolo st 1.2.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:2(1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Mikšovský (Ševčík), 27. Šebek (Doseděl, Černý), 35. Čuřík (Šebek, Doseděl), 40. Šebek (Kumstát), 56. Smejkal (Ševčík) - 30. Spitzer (Korčák, Hruška O.), 57. Vaněk (Sprušil, Zúbek). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Mikšovský, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stráněl, Berčák.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Žabčík, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Sprušil, Zúbek, Vaněk, Korčák, Vítek, Hruška O., Kohout, Holík, Hambálek, Šiafutdinov.
Obě mužstva čekal velmi důležitý zápas. Prostějov, posilněn výhrou v Karviné, by se v případě vítězství mohl dotáhnout dokonce na třetí pozici. Vsetín měl o motivaci taktéž postaráno, případným bodovým ziskem by se totiž výrazně přiblížil Jestřábí letce.

Úvod zápasu jako by poznamenaly velmi nízké venkovní teploty. Vlažný nástup obou celků nebyl tou nejlepší podívanou. Na branku se však nečekalo dlouho. Ve 4. minutě Robin Ševčík našel ihned po buly Adama Mikšovského, jenž se z oblasti mezi kruhy nemýlil - 1:0.

Vedení jako by Jestřáby ještě více nakoplo. Filip Smejkal v dobré příležitosti tečoval Stejskalovu přihrávku mimo. Až ke konci první periody se o slovo přihlásili hosté, nejdříve Ondřej Hruška a následně Antonín Sprušil nebezpečně ohrožovali domácí svatyni, skóre se ale do první sirény neměnilo.

Prostřední dějství už nabídlo více branek, domácí od začátku třetiny „sypali“ jeden útok za druhým. Robin Ševčík našlápl v obraném pásmu, dostal se až do zakončení, ale i následnou Paškovu dorážku Plšek zlikvidoval. Za dvě minuty se už ale prostějovský stadion mohl radovat. Petr Doseděl nahodil kotouč na branku, kde prokázal velký důraz David Šebek - 2:0.

Hosté pořádně zahrozili až v polovině zápasu, kdy tvrdou střelu Jiřího Heše zlikvidoval bravurně Sedlář. Z další šance VHK už ale byl gól. Zbyněk Spitzer nahodil touš na branku a ten k překvapení všech skončil v síti - 2:1.

Jestřábi se snažili o rychlou odpověď, pokus aktivního Čuříka skončil pouze na Plškovi. Za pět minut se už domácí forvard dočkal. Šebek mu poslal do jízdy nádherný pas a Jakub Čuřík zavěsil blafákem do forhendu přímo pod horní tyč - 3:1. 11 vteřin před přestávkou dostal nabito na modrou Pavel Kumstát. Z první praštil do puku, ten skončil na Plškových betonech, na následnou dorážku Davida Šebka už byl ale vsetínský brankář krátký - 4:1.

Ve třetí části padly ještě dvě branky, po každé na jedné straně. Za domácí se prosadil po nahrávce Ševčíka Filip Smejkal (5:1) a za Valachy stál na konci pohledné souhry David Vaněk (5:2).

Jestřábi se výhrou posunuli na třetí příčku, Vsetín naopak klesl až na šestou pozici.

Petr Zachar (trenér Prostějova): „Výsledek 5:2 příliš neodpovídá průběhu hry, první třetina byla pro nás hodně těžká, Vsetín v ní měl několik dobrých šancí, které Dalibor Sedlář vychytal. Jakmile jsme se dostali do vedení, tak už to bylo pak pro nás trochu snažší. Vsetín tu ale odehrál dobrý zápas a ten konečný stav 5:2 je pro něj krutý.“

Daniel Vaněk (kapitán Vsetína): „Do utkání jsme šli s defenzivní taktikou a s tím, že budeme čekat ve středním pásmu. Ze začátku se nám to dařilo a i když jsme dostali gól, tak první třetina byla z naší strany dobrá, nepouštěli jsme soupeře moc do hry, měli jsme tam dvě tutovky, které kdybychom proměnili, tak se utkání mohlo vyvíjet jinak. Od druhé půlky se nám už naše defenzíva trochu rozbila a kluci z Prostějova přidali další góly, měli už pak klid na hokejkách a nám už to tolik nešlo.“