Kucharczykovo trestné střílení rozhodlo

Aleš Koňařík • 24.01.2003

V s e t í n - Radim Kucharcyzk nic nevymýšlel a z trestného střílení napálil puk přímo nad Trvajovu lapačku, Vsetín vedl 3:2 a do konce si po výborném výkonu zaslouženě dokráčel pro všechny body. A to i přes absenci nemocného Tomáše Vaka. V samotném závěru pečetil důležitou výhru přesilovkovou trefou Roman Stantien a rozhodl o tom, že Vsetín bude mít po základní části s Vítkovicemi pozitivní bilanci. Bitva o play-off nabrala opět na obrátkách.

- 42.kolo pá 24.1.17:00
HC Vítkovice Ridera
4:2
Branky: 29. Frolo (Kacíř,Gardoň), 32. Kucharczyk , 38. Kucharczyk , 60. Stantien (Jaškin,Kucharczyk), - 17. A.Padělek (Černošek), 35. Moravec (Kaděra). Rozhodčí: Svoboda - Šatava, Pešek Vyloučení: 3:5, Stantien 10 min., Využití: 1:0 Třetiny: 0:1, 3:1, 1:0 Diváci: 4380 Střely na branku:
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Horák, Němec, Polák - Kacíř, Gardoň, Demel - Kucharczyk, Stantien, Vampola - Ambruz, Hruška, Streit.
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Černošek, Philipp, Chmelíř, Jurečka, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, Moravec - Padělek I., Melenovský, Krayzel - Laszkiewicz, Gorn, Olezs - Irgl, Padělek A. Selingr
Domácí začali od prvních minut velmi aktivně a během úvodních deseti minut se několikrát dostali až před samotného brankáře Trvaje. Jenže důležitost souboje svazovala utočníkům v koncovce ruce. Ve vyložené příležitosti dvakrát neuspěl Kucharzcyk, odkrytou bránu minul Kacíř a také Vampola. Hosté se v polovině třetiny osmělili a zejména ubránění Burgrovy pětka činilo domácím problémy. V 17.minutě se poprvé Na Lapači měnilo skóre. Hostující Černošek, očividně vysokou hokejkou, nahrál Padělkovi a ten dokázal Biegla prostřelit.

Druhou třetina odstartovala povedená střela Gardoně a domácí se nadále tlačili před hostující branku. V 6.minutě ještě v přesilovce neuspěl Gardoň a po něm ani Kacíř. Vyrovnání se fantastické publikum dočkala v polovině střetnutí. Závar první pětky domácích zakončil šťastnou střelou obránce Frolo. Kotouč propadl Trvajovi mezi rukou a tělem. O několik sekund později mohl strhnout vedení na stranu Vitkovic Moravec, ale jím tečovaný kotouč přeletěl branku. Z další branky se ale radovali opět domácí. Jaškinovu střelu natřikrát dorazil Kucharzcyk. Vítkovice se však ze dvou rychlých branek nesesypaly. V 15.minutě několikrát zakroužil ve vsetínském pásmu Kaděra. Jeho nepovedenou střelu dorážel Moravec a puk proklouzl Bieglovi mezi betony. Gólový účet druhé třetiny ale ještě nebyl u konce. Za dvě minuty hrál hostující obránce Chmelíř v brankovišti rukou a Vsetín měl výhodu trestného střílení. Proti Trvajovi se rozjel Kucharzcyk a přesně umístěnou střelou do horního růžku branky nedal hostujícímu brankáři

V poslední dvacetiminutovce byli o něco málo aktivní hosté. Ve třetí minutě měl Biegl práci s povedenou střelou Burgra. To ale byla na dlouhou dobu jediná výraznější šance Vítkovic. Valaši dobře napadali a hosté měli problémy s přechodem do útočného pásma. vedení mohl potvrdit ve 13.minutě Kacíř, jehož vyslal do sóla Demel. Domácí útočník však na reprezentačního brankáře nevyzrál. Největší možnost na vyrovnání měli hosté v 15.minutě. 100 sekund mohli hrát v početní výhodě 4-3. obstřelování Burgrovy trojice dokázal přečkat Biegl se vztyčenou hlavou a výsledku už bylo v podstatě rozhodnuto. Hosté se nedostali ani k power-play. Necelou minutu před koncem se nechal vyloučit hostující hráč. Přesilovku využil tečováním Jaškinovy střely Stantien a 40 sekund před koncem definitivně rozhodl o zisku velmi důležitých tří bodů.

Aleš Tomášek: „Myslím si, že Vsetín byl ve všech herních činnostech lepší. Měli vůli po vítězství a nebýt Jirky Trvaje, mohlo být jasno po první třetině. Hráli jsme však pod stálým tlakem Vsetína a dopadli jsme tak, jak jsme dopadli. Máme sice nahrány nějaké body, ale všichni se na nás tlačí a musíme začít vyhrávat."

Jan Neliba: „Děkuju celému týmu za předvedený výkon, vítězství jsme si dnes zasloužili. Byl to skvělý večer. Vak i Ptáček mají angínu, Kotásek má obnovené zranění zad, proto dnes nemohli nastoupit."