Nervozní zápas skončil remízou

Zbyněk Stanečka • 25.10.2002

V s e t í n - Valaši museli v duelu proti sousedovi v tabulce opět dotahovat dvoubrankový náskok soupeře, což se jim díky efektivně využitým přesilovkám podařilo. Největšími osobnostmi v nervózním zápase (dvacet vyloučených, z toho dva hráči Vítkovic dostali desetiminutový trest) byli Jiří Hudler a Jiří Trvaj. Domácí centr se podílel na všech brankách Vsetína, hostující brankář podržel svůj tým při závěrečném náporu žlutozelených.

- 16.kolo pá 25.10.17:30
HC Vítkovice Ridera
3:3
19. Hudler (Němec, Jaškin), 27. Demel (Stanien, Němec), 37. Luža (Hudler, Stantien) - 7. Kaděra (D. Moravec, Burger), 10. Burger (D. Moravec, Černošek), 23. Laszkiewicz (Gron, Tesařík). Rozhodčí: Souček - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:10, navíc Tesařík, Kaděra (oba Vítkovice) oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3520.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Frolo, Luža, P. Bartek, Němec, Jaškin, B. Ptáček, J. Polák, Horáček - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Dubec
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Chmelíř - Kaděra, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Melenovský, Selingr - Irgl, A. Padělek, Olesz - Laszkiewicz, Gron, Krenželok
Vsetín začal proti sousedovi v tabulce o poznání opatrněji než proti Litvínovu, přesto už v 10.minutě prohrával 0:2. V 7.minutě Polák nedokázal v oslabení vyhodit kotouč, jeho pokus zachytil Moravec a zcela volný Kaděra se neomylně trefil nad Biegluv beton. Za tři minuty se prosadil Burger. Svou typickou kličkou se dostal od mantinelu a kolem Bieglova ramena poslal puk podruhé do sítě. Vsetín se na rozdíl od předchozího utkání nepoložil. Kontrovat se vzápětí snažil Vozdecký, ale jeho pokus mezi nohama obránce hostující brankář zlikvidoval. Přesto se vytrvale fandící ochozy dočkaly v samém závěru třetiny. V přesilovce napřáhl z levého křídla Hudler a jeho rána se zastavila až ve Vítkovické brance.

Úvody třetin jsou pro Vsetín postrachem. Ve třetí minutě druhé třetiny se vítkovičtí opět radovali. Nepokrytý Laszkiewicz zamířil po vybídnutí Grona přesně za Bieglova záda.Tradičně nejaktivnější hráč domácích Hudler pak vyslal z křídla dělovka na vítkovickou branku, ale tentokrát kralovala Trvajova lapačka. Gólman soupeře kapituloval až o něco později, v 27.minutě hrál Vsetín druhou přesilovku a podruhé ji využil. Demel prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Trvaje. Vítkovičtí někdy až přecitlivěle reagovali na rozhodnutí sudího Součka a trestná lavice se postupně zaplňovala klíčovými hráči hostů. Osobní trest vyfasovali Tesařík a Kaděra. Vsetín se potřetí v zápase prosadil v přesilové hře, přesný pas Hudlera zužitkoval Luža.

Na Lapači se poprvé v letošní sezóně hrálo prodloužení. Třetí třetina totiž nerozhodla o ničem. Ve 12.minutě hrál Vsetín 57 sekund v pěti proti třem, ale výhodu poprvé v zápase nedokázal využít. V poslední minutě mohl rozhodnout po namazaní Jaškina Kaděra, ale domácí jednička svůj tým opět zachránila. V nastaveném čase měli více ze hry domácí. Hodně jim k tomu pomohla přesilovka, kdy Vítkovice hrály chvíli v pěti. Ale střely Luži, Stantiena a Hudlera vyšly naprázdno. Poslední, kdo mohl předčasně ukončit střetnutí byl opět Hudler. Poslední souboj dvou klíčových osobností však vyzněl pro hostující brankáře, oba týmy se tak po zásluze rozešly smírně.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Pod dojmem minulého domácího zápasu s Litvínovem jsme se rozhodli, že budeme hrát opatrněji. Bohužel jsme opět udělali dvě chyby a velmi brzy jsme prohrávali. Naštěstí jsme se nevzdali a díky velkému nasazení a bojovnosti jsme zápas zachránili. V prodloužení jsme dokonce mohli vstřelit vítězný gól."

Ladislav Svozil (Vítkovice): "My jsme naopak začali velmi dobře, ale nedisciplinovaností klíčových hráčů jsme se sami připravili o tři body. Myslím, že jsme měli na víc, ale na druhou stranu je pravda, že v prodloužení mohl Vsetín strhnout vítězství na svou stranu. Nechápu, proč se naše opory nechaly vyprovokovat, na to se musíte zeptat jich. Pro mě je podstatné, že hráči seděli na trestné lavici, přestože je potřebujeme na ledě. "