Mladší dorost porazil Hodonín rozdílem třídy

Radek Bařina, Václav Trávníček • 28.09.2009

Po čtvrteční výhře 7:3 v Olomouci si mladší dorostenci Valašského hokejového klubu připisují další vítězství, když v neděli dokázali naplno bodovat i proti Hodonínu. Tým z jižní Moravy přitom porazili rozdílem třídy: soupeři dovolili pouze dvakrát skórovat a sami se do černého trefili devětkrát. Příští utkání sehraji vsetínští mladíci v neděli 4. října v Havířově.

- 5.kolo ne 27.9.
SHK Hodonín
9:2(5:0, 0:0, 4:2)
Branky Vsetína: Branky : Stupka 3, Pokorný 2, Stodůlka, Abdul, Grygar, Neuwirth. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 9:2.

První třetina utkání mladších dorostenců VHK proti jejich vrstevníkům z Hodonína, přinesla smršť "Made in Vsetín". I s pomocí využité přesilovky pět na tři i navazující hry pět na čtyři rychle ukázali rivalovi z jihu Moravy, kdo je na Lapači pánem a po první třetině tak svítil na ukazateli skóre stav více než výmluvný – 5:0 pro Vsetín.

Do druhé třetiny vyměnil hostující tým brankáře, což spolu s uspokojením zelenožlutých mladíků zapříčinilo, že se brankostoj na dlouhé minuty zastavil. Ze hry Valachů se vytratila souhra i hlad po gólech, většinu akcí řešili až příliš komplikovaně, přesto i po druhé třetině s přehledem kontrolovali vydobytý náskok.

Vstup do závěrečného dějství se ale Vsetínu vůbec nepovedl. Valaši několikrát zbytečně chybovali, Hodonín toho dvakrát dokázal využít a nedlouho po začátku závěrečného dějství a z ničeho nic to bylo 5:2. Hosté vycítili šanci a najedou to byli domácí, kteří znervózněl a začal se strachovat o výsledek. Vsetín již ovšem další branku ve své síti nepřipustil a když se mu v 55. minutě podařilo zvýšit na 6:2, bylo rozhodnuto. Hodonínští se po této brance zcela sesypali, v 57., 58. a 59. minutě inkasovali ještě tři branky. Vsetín tak nakonec zvítězil 9:2 a posunul se na čtvrtou příčku tabulky východní části extraligy mladšího dorostu.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín):
Po výhře v Olomouci, jsme klukům kladli na srdce, aby stáli hlavně oběma nohama na zemi. Jedno vítětství na ledě soupeře ještě jaro nedělá. Závěrečný kolaps hostů byl věrným obrazem toho, jak jsme zkolabovali se Zlínem v třetí třetině. Tomu, jako trenéři chceme zabránit. Nemůžeme hrát s takovými výkyvy. Musíme se soustředit na svoji hru po celých 60 minut. Snažit se hrát svůj hokej, který máme natrénovaný a fungovat, jako jeden celek. Pokud se v soukolí porouchá byť i to nejmenší kolečko stroj se zastaví. A k tomu chceme kluky dovést. Ne vždy musí vše dopadnout podle našich představ, ale vnitřně musíme být přesvědčeni, že jsme pro úspěch udělali maximum.