Paráda! Vsetín sestřelil Kladno a dostal se na kontakt prvního místa

Jan Tajzler • 19.01.2019

Třetí sobota nového roku přinesla další šlágr pro hokejisty Vsetína, ti se tentokrát v domácím prostředí postavili přímému konkurentovi v boji o druhé místo a to kladenským Rytířům. Středočeši začali na Lapači dobře a již v 17. vteřině hry otevřel skóre Brendon Nash, jenže to bylo ze strany Rytířů vše. Vsetín ještě v první třetině skóre otočil a ve zbytku utkání dokázal odskočit do bezpečného náskoku, který nakonec činil rozdíl pěti branek. Vsetínští tak pojistili druhou příčku a díky zaváhání Jihlavy v Prostějově se dostali na dvoubodový kontakt s lídrem tabulky.

CHANCE LIGA - 48.kolo so 19.1.17:30
6:1(2:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kucharczyk (Slováček, Rác), 17. Rob, 25. Teper (Rob, Pechanec), 32. Rob (Rudl), 33. Pitule (Kopta, Theoret), 43. Kopta (Pechanec, Frolo) – 1. Nash (Vampola). Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5065. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 6:1.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Rudl – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.
Rytíři Kladno: Cikánek (40. Brízgala) – Nash, Lakos, P. Hořava (C), Veber (A), Kehar, J. Říha – J. Strnad, Vampola, Svedlund (A) – Zikmund, Machač, Melka – Redlich, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Vildumetz, Jelínek.

Hostům z Kladna se začátek povedl na jedničku, již v 17. vteřině hry slavili Rytíři vedoucí branku, když Vampola vyhrál v útočném pásmu vhazování a kotouč se okamžitě dostal k Brendonovi Nashovi, jenž střelou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Následující minuty přinesly plynulou hru, kdy kotouč putoval ze strany na stranu. Vsetínští si však v závěru první desetiminutovky vytvořili tlak, který korunovali vyrovnávající brankou. Slováček obdržel puk na modrou čáru, najel si s ním hluboko do pásma a nahodil na Cikánkovou branku, puk propadl na Radima Kucharczyka a ten jej uklidil do odkryté branky soupeře.

Kladno se poté pokoušelo kombinační hrou získat vedení zpět, ovšem úmysly Rytířů vystihl Luboš Rob a po úniku po pravém křídle se dostal do samostatného úniku a přesnou střelou nad vyrážečku brankáře Cikánka otočil skóre ve prospěch Valachů. Následně měli Kladenští možnost početní výhody, která se po minutě stala dokonce dvojnásobnou, ale vsetínská obrana dokázala krušné chvíle ustát bez úhony. V závěr první třetiny byl navíc za hákování vyloučen Strnad a Valaši tak odcházeli do šaten s vědomím, že prostřední dějství zahájí přesilovou hrou.

Vsetínu se přenesenou početní výhodu do druhé třetiny využít nepodařilo, ale vzápětí dal kladenský kapitán Strnad Valachům další příležitost k přesilové hře a tu už k radosti Lapače proměnil Jakub Teper, jenž obdržel od Roba přihrávku mezi kruhy a nekompromisně zavěsil pod horní tyč kladenské branky. Kladno bylo i nadále nedisciplinované a Vsetínští vzápětí měli dokonce příležitost dvojnásobné početní výhody, jenže podobně jako Rytíři v první třetině, ani Valaši neslavili v této herní situaci vstřelení branky.

Rytířům se pak podařilo ubránit ještě další oslabení ve čtyřech proti pěti a v čase 29:23 mohli sami trestat vyloučení Frola, jenže nestalo se a Vsetín v kompletním počtu okamžitě odskočil na rozdíl tří branek, když Rudl poslal do samostatného úniku Luboše Roba a ten nechytatelnou střelou počtvrté rozjásal domácí příznivce. Neuběhla ani minuta a Vsetín slavil znovu, tentokrát se vyznamenala třetí formace Valachů, když Slováček vyvezl kotouč, aby jej v útočném pásmu předal Theoretovi, ten dokázal zpoza zadní čáry ještě připravit možnost pro Koptu, ten se však neukvapil a naservíroval jasnou příležitost Tomáši Pitulemu a ten korunoval demontáž kladenské defenzívy.

Kladno se pokoušelo v závěru prostředního dějství korigovat nepříznivý stav, Vsetín však několika důležitými zákroky podržel brankář Šelepněv a navíc zlikvidoval i nařízené trestné střílení, kterého se neúspěšně ujal Ladislav Zikmund. Vsetín tak po dvou třetinách vedl nad Kladnem už 5:1.

Vsetín v úvodu třetí třetiny s přehledem ubránil oslabení a v čase 42:54 slavil již šestou branku v utkání, to když Frolo nahodil kotouč na branku, kde Pechanec posunul puk Ondřeji Koptovi a vsetínský útočník procedil kotouč pod betonem střídajícího brankáře Brízgaly. Valaši ve zbytku utkání kontrolovali hru a dokráčeli k cennému tříbodovému zisku nad konkurentem z Kladna.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno) - Začali jsme poměrně dobře, bohužel nám to vydrželo jen 7 minut. Pak jsme hru, myslím si zbytečně otevřeli, udělali jsme 2 hrubé chyby. Domácí je potrestali a dostali se na koně. Druhou třetinu, ač jsme si řekli, že ji musíme hrát bez vyloučení , tak jsme ji začali hrát takovým stylem, že jsme do desáté minuty hráli ve 3, nebo ve 4, čím jsme dostali domácí na koně úplně. Odskočili nám na 2 góly. Hráli velmi dobře, uvolněně. My jsme tady pak byli trochu jako učedníci. Domácí jasně dominovali, dělali jsme jim pouze „sparing“ k téhle výborné atmosféře, která tady dnes panovala.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín) - Zhodnotit utkání je dnes jednoduché, 6:1 proti Kladnu o druhou příčku za 3 body. Samozřejmě jsme spokojeni. Dali jsme i nějaké pěkné branky a zápas se lidem musel líbit. Poprvé v sezóně přes 5000 lidí, takže pro nás super zápas za 3 body. Klukům je potřeba poděkovat. Samozřejmě nesmím zapomenout na výborného Janka (Jan Šelepněv) v bráně. Společně jsme to zvládli a těšíme se na další zápasy.