permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Plzeň padla po šesti minutách, Vsetín ji pokořil šesti góly

Aleš Koňařík • 01.12.2002

V s e t í n - Dokonalým úvodem první a druhé třetiny rozmetal Vsetín plzeňské choutky na další export bodů ze stadionu Na Lapači. Již po šesti minutách hry vedl Vsetín o tři branky a svou převahu si dokázal udržet po celý zápas a soupeře si dokonale vychutnal. Třemi body se blýskl Jiří Hudler, ovšem skvělý výkon je zásluhou celého týmu, který opět vynikajícím způsobem podržel Radovan Biegl.

- 27.kolo ne 1.12.17:00
HC Škoda Plzeň
6:1
Branky a nahrávky: 4. Hudler, 5. Horáček (Vozdecký), 7. Ambruz (Kotásek), 24. Kucharczyk (Hudler), 24. Hudler (Vampola), 48. Streit (Kuboš) - 31. J. Štefanka (Volák). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Stantien - J. Štefanka po 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3742.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Němec, Frolo, Horáček, Kuboš, Jaškin, J. Polák, od 36 min. navíc B. Ptáček - Vozdecký, Vak, Demel - Kucharczyk, Hudler, Stantien - Kotásek, Ambruz, Streit - Vampola, Korotvička.
HC Škoda Plzeň: Šmíd (24. Hamrla) - Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, Mazanec (8. Vobořil), Dobroň, Výborný - Ujčík, J. Štefanka, Matějovský - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Švík, Hurtaj, Adamský - Koreis, R. Procházka, Volák.
Aniž se Plzeň stačila na vsetínském ledě rozkoukat, prohrávala o tři branky. Vsetínu se vydařil famózní vstup do utkání, ze čtyř prvních střel mířících na brankáře Šmída skončily v plzeňské brance tři. Ve 4.minutě zamířil mezi beton a tyčku Hudler, v 6.zakončoval akci celého prvního útoku do prázdné branky Horáček a o necelé dvě minuty později překonal nešťastného Šmída po ideální příhře Kotáska Ambruz.

Plzeňská střídačka reagovala time-outem, hra Západočechů se poté skutečně o něco zlepšila. Plzeň alespoň vytlačila s velkou chutí hrající vsetínské hráče z obranného pásma, několikrát se bez větší šance usadila i před Bieglem.

Od poloviny třetiny se hra vyrovnala úplně a začalo přibývat tvrdosti a trestů. Desítku inkasoval za protesty Stantien, Vsetín předtím promrhal minutu a půl trvající výhodu 5 proti 3. Stejně tak se vedlo i Plzni, kterou důrazná vsetínská obrana v oslabení nepustila do vážnější šance. A jako obvykle stál na svém místě i gólman Biegl.

Rozdíl ve výkonnosti brankářů byl pro zápas klíčovým faktorem. Hostům citelně chybí zraněná brankářská jednička Libor Barta, jeho náhradník Šmída prostřelil po čtyřech minutách druhé části Kucharczyk. Branka to byla výstavní: Hudler poslal Kucharczykovi pas do jízdy, ten nádhernou stahovačkou poslal obránce na opačnou stranu a dělovkou pod víko donutil Šmída odjet na střídačku.

Hamrla však vydržel bez inkasované branky pouhých 43 vteřin, když střelu Vampoly vyrazil jen na hůl Hudlera, pro kterého už nebylo problémem zavěsit. Ve 30.minutě se z branky radoval předčasně Adamský, po konzultaci s videorozhodčím bylo jeho baseballové sklepnutí puku posouzeno jako hra vysokou holí.

O výstavním příklepu Štefanky o minutu později nebylo proč diskutovat, Plzeň se gólu přeci jen dočkala. Jen o pár okamžiků před tím najížděl na Hamrlu Kucharczyk, jeho blafák do bekhendové strany však hostující gólman dokázal pokrýt.

Prakticky rozhodnuté utkání se dohrávalo nadále v ostrém tempu, Plzeň sympaticky bojovala i za nepříznivého stavu. Šance na zkorigování výsledku se jí naskytla ve 46.minutě, kdy byl za vysokou hůl vyloučen Ptáček. Místo toho však při avizovaném vyloučení Řezníčka ujel Kuboš a Hamrlou vyražený puk dopravil za brankovou čáru Streit. Vsetín poté zvolnil a dovolil plzeňským několik nebezpečných nájezdů. Matějovský ani Ujčík však na v pohodě chytajícího Biegla nevyzráli, Vsetín zápas v poklidu dovedl do vítězného konce.

Karel Trachta (Plzeň): „Zápas byl rozhodnut po první třetině, Vsetín šel tvrdě za výsledkem a my vlastní liknavostí inkasovali tři branky a neměli jsme sebemenší šanci na zvrat. Gratuluji Vsetínu k vítězství"

Jan Neliba (Vsetín): "Poučili jsme se ze včerejška, kdy jsme první třetinu prospali. Podařilo se nám dát rychlé góly a předvedli jsme výborný výkon před fantastickým obecenstvem."