permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Vsetín neudržel náskok a podlehl Plzni

Michal Kubáň • 13.09.2002

V s e t í n - Ačkoliv vsetínští vedli v půli druhé části nad nepříjemným soupeřem z Plzně již 3:1, nakonec odcházeli se skolpenými hlavami po porážce 3:5. V tradičně tvrdě hraném zápase je na kolenasrazily dvě slepené branky, kterými hosté srovnali a třetí třetinu již měli jednoznačně ve své moci. Křečovitě působící vsetínští hráči inkasovali ještě dvakrát a na zvrat již neměli síly.

- 1.kolo pá 13.9.17:00
HC Škoda Plzeň
3:5
20. Kuboš (Luža), 26. Kotásek (Demel), 33. Streit (Vak) - 9. Výborný (J. Štefanka), 35. Dobroň (J. Štefanka), 37. J. Straka (M. Dvořák), 43. M. Dvořák (Andrašovský, J. Straka), 48. J. Straka (Dobroň, Andrašovský). Rozhodčí: Rozhodčí: T. Svoboda - Gebauer, Lederer Vyloučení: 6:7 Využití: 2:1 V oslabeni: 1:2. Diváků: 3.420.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Bartek, Jaškin, Polák, Němec, Kuboš - Kotásek,(8.- 15. Valko), Stantien, Sochor - Kucharczyk, Hudler, Ambruz - Dubec, Vak, Streit
HC Škoda Plzeň: Barta - Dobroň, Řezníček, Chvojka, I. Vlček, Vobořil, Výborný - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Matějovský - J. Štefanka, Voskár, Volák - V. Král, Švík, Adamský.

Do první třetiny vstoupil lépe domácí tým. Hudlerova střela a jeho následná dorážka skončila pod brankářem Bartou. Skóre zápasu otevřel v 9.minutě Výborný, když se prudkou ranou zápěstím trefil do levého růžku Bieglovy branky. Srovnat stav zápasu se pokusil obránce Němec, projel hřištěm, příklepem však jen nastřelil Bartovu lapačku. Vsetín v pátek měnil skóre pouze v přesilovkách či v oslabení. Důkazem toho byl i srovnávací gól. V čase 19:38 hrál domácí tým přesilovku a Lužovu přihrávku zužitkoval Kuboš. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině domácí tým už ve 4.minutě parádně využil přesilovku. Kotásek přehodil ležícího Bartu a obrátil tak stav zápasu na 2:1. Vsetín v této části zápasu převzal iniciativu a nezastavila jej ani přesilová hra Plzně v 33: minutě.Plzeňským bekům ujel po křídle Vak, dotlačil puk před bránu, kde ho pak jen Streit dorazil do odkryté klece. Plzeň však dokázala s rozjetým Vsetínem srovnat krok velmi rychle. Hned o minutu později Voskár přihrál najíždějícímu Štefankovi, který po blafáku trefil Biegla a kotouč se dostal do brány jen za přispěním ramene plzeňského Dobroně. Gól musel potvrdit až videorozhodčí. V zápětí hráli hosté přesilovku. Straka po buly prohodil puk z nulového úhlu mezi tyčkou a betony nepozorného Biegla a bylo srovnáno.

Nerozhodný stav netrval příliš dlouho ani ve třetí třetině. Po klopýtnutí vsetínské obrany se dostal do nájezdu Michal Dvořák, který kotoučem vymetl pravý horní růžek vsetínské branky.3:4. Plzeň začala lépe kombinovat a hlídat si prostor ve své obranné části. Do kolen poslal domácí tým až Straka, který si kličkou a následnou střelou pod břevno vychutnal gólmana Biegla, v době kdy na časomíře svítilo 47:26. Zlomený Vsetín už v sobě nenašel dostatek síly k e zvratu zápasu.