Pohledný hokej a remíza, takové bylo juniorské utkání v Budějovicích

Helena Hegeďová • 04.01.2019

Valaši v úvodu zápasu na nic nečekali a již v třetí minutě se v oslabení trefil Klímek. Vsetínští si svou hrou šli pro další branku, skórovali však domácí a po první třetině svítila na tabule remíza. V utkání se bylo na co dívat, o góly se však ve druhém dějství nejednalo, a tak měla rozhodnout až třetí třetina. V té se nejprve Vsetín opět ujal vedení, jenže Motor během 20 sekund otočil a Valaši byli v pasti. Vsetín už ale měl na kontě jednu branku v oslabení, jednu ve hře 5 na 5 a přidal ještě i jednu v přesilovce, u které si svou druhou asistenci ve druhém zápase v řadě připsal gólman Málek. Bylo opět srovnáno. Skóre 3:3 vydrželo do závěrečné sirény. Týmy se tak o body do tabulky podělily a Lukáš Jindra rozhodl prodloužení.

DHL Extraliga juniorů - 8. kolo - 2. část pá 4.1.18:15
Madeta Motor České Budějovice
3:4p(1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Vaculík (Schwartz), 47. Vávra (Silný), 48. Čížek (Novák) – 4. Klímek (Lukačka), 42. Lukačka (Vašenka, Petriska), 50. Frydrych (Ondračka, Málek), 61. Jindra (Klímek). Rozhodčí: Horáček – Jindra, Kubíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 91. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Madeta Motor České Budějovice: Svoboda – Vávra, Hubata, Remta, Svach, J. Novák, Prospal – Vaculík, Řezáč, Š. Masopust, Hracholski, M. Masopust, Pouzar, Ryba, Schwartz, P. Novák, Čížek, Silný.
VHK ROBE Vsetín: Sachr (41. - 60. Málek) – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Vrána, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Zemánek.

Po zhruba odehrané minutě nebyl od gólu daleko Pavel Novák, bohužel pro něj a jeho spoluhráče si ale vylámal zuby jen na pozorném Sachrovi. Naopak Vsetínští byli na opačné straně kluziště góloví. Ve vlastním oslabení zpoza obránce vystřelil Daniel Klímek, který se trefil naprosto přesně. Dále se hrálo ve velkém tempu na obou stranách. Aktivním dojmem působily oba týmy a zřejmě po zásluze bylo ve čtrnácté minutě srovnáno. Ondřej Vaculík byl na brankovišti velmi agilní a s vypětím všech sil puk za brankovou čáru nakonec procpal - 1:1. Do konce úvodního dějství byly k vidění šance na obou stranách, ani jedna z nich ale v brance neskončila, a tak se šlo do druhé třetiny za vyrovnaného stavu.

Na začátku další dvacetiminutovky museli dávat pozor především oba gólmani. Na žádného z nich ale prozatím nešel žádný výrazněji branku ohrožující pokus. Až před polovinou utkání se zajímavým pokusem prezentoval Václav Prospal a za zmínku stojí také pokusy o dorážku Šimona Masopusta. Hostující celek měl poté možnost, jak si vzít vedení zpět. A to ve dvou přesilových výhodách, nicméně ani jednu z nich v gól nepřetavil. V posledních vteřinách před odchodem do kabin neuspěl ani Michal Silný, a tak se šlo do poslední periody stále za vyrovnaného stavu.

Jenže to netrvalo vůbec dlouho a vyrovnané skóre bylo pryč. Marco Lukačka si sjížděl příhodně k českobudějovické brance, využil odraženého kotouče a zavěsil - 1:2. Následovala ale velmi povedená pasáž Motoru. Od modré čáry se totiž přesnou trefou k tyčce prosadil Jan Vávra. Následovalo Vaculíkovo vyloučení, což domácím zřejmě moc vadit nemuselo. Vsetínské obraně totiž frnkl Jakub Čížek a Motor se poprvé v utkáno objevil ve vedení - 3:2. V padesáté minutě šli Jihočeši ovšem opět do čtyř. Tentokrát Vsetínští nezaváhali a přesilovku bezpečně proměnili, do střelecké listiny se jmenovitě zapsal také Lukáš Frydrych. Rozhodnout mohl Jan Vašenka, který předvedl krásnou individuální akci, jenže bez gólového úspěchu.

Klasické prodloužení nemělo dlouhého trvání. Po šestatřiceti vteřinách se dostal na levé křídlo, odkud propálil na zadní tyč, Lukáš Jindra. Druhý bod tedy putuje na Valašsko.