Povedený vstup do Chance ligy! Vsetín deklasoval Šumperk

Jan Tajzler • 14.09.2022

Chance liga vstoupila do jubilejního 30. ročníku. Vsetín na domácím ledě přivítal v rámci úvodního duelu Draky ze Šumperku. Valaši předvedli už v první třetině velké odhodlání k prvnímu tříbodovému zisku, když skóre otevřel Klímek. Šumperk byl nebezpečný na startu prostředního dějství, ale jeho aktivitu zmrazil Přikryl. Zelenožlutí pak zcela ovládli třetí třetinu, když odskočili do šestibrankového náskoku. Draci až v poslední minutě pouze kosmeticky upravili konečný stav, ale na tříbodovém zisku pro vsetínské barvy už nemohli nic změnit.

CHANCE LIGA - 1.kolo st 14.9.17:30
Draci Pars Šumperk
6:2(1:0, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 14. Klímek (Rob, Klhůfek), 32. Přikryl (Hryciow, Sihvonen), 49. Rob (Přikryl), 56. Jenyš (O. Němec, Klímek), 58. Lichanec, 59. Rob (Klhůfek, Klímek) – 60. Žálčík (Kunst, Bartoš), 60. Drtil (Průžek, Bartoš). Rozhodčí: Cabák, Hanzlík – Grygera, Kučera. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2088. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 6:0, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – O. Němec (C), Kajínek, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow – Berger, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Š. Bláha, Přikryl, Sihvonen – Jenyš, Berzinš, Vítek (A). Trenér: Stantien
Draci Pars Šumperk: Hamalčík – Drtil (A), Eliáš, Kunst, Kadeřávek, Hrachovský, Rutar, Dudycha – Žálčík (C), Bartoš (A), Vachutka – Svoboda, Kohút, Průžek – Křemen, Šuhaj, Bernat – Jouza, Čermák, Antoníček. Trenér: Majer

Vsetín do prvního domácího utkání vstoupil s velkou chutí a šumperská obrana se musela mít hned od úvodních minut na pozoru. Slibnou příležitost na první branku jubilejního 30. ročníku Chance ligy měl na holi Ondračka, z prostoru mezi kruhy však trefil pouze brankovou konstrukci dračí klece. Zanedlouho Vsetín svou aktivitou přinutil hosty faulovat. V přesilové hře byl hned dvakrát blízko k otevření skóre Sihvonen, když nejprve Hamalčík jeho střelu neudržel, ale puk nakonec s pomocí obránců hostů za brankovou čáru nedoputoval. Druhou příležitost Sihvonen promarnil ve snaze usměrnit přihrávku Roba do odkryté branky, puk jej neposlechl dle představ a zamířil nad horní tyč.

Zelenožlutí však nepolevovali ve své aktivitě. Odměna se mohla dostavit v čase 12:07, kdy síť za Hamalčíkem rozvlnil Klhůfek, ale rozhodčí nakonec branku neuznal a nařídil trestné střílení. K němu se rozjel znovu Klhůfek, ale na Hamalčíka si podruhé nepřišel. Netrvalo však dlouho a Vsetín se první branky přeci jen dočkal a byl u toho znovu Klhůfek když poslal puk Robovi a ten uvolnil Daniela Klímka, jenž ztrestal dezorientovanou obranu Draků a překonal Hamalčíka. Klímek mohl v závěru první třetiny vstřelit i druhou branku, v samostatném úniku jej však tentokrát šumperský brankář vychytal.

Druhá třetina přinesla jiný obraz hry. Šumperk nastoupil s velkým odhodláním a najednou to byli Vsetínští, kteří se museli mít v defenzivní činnosti na pozoru. Nejprve dokázal Žukova ohrozit Bernat, který se v krátkém sledu dostal hned ke dvěma slibným zakončením. Chvíli na to měli Valaši velké štěstí, když Žalčíkův bekhend Žukov vyrazil a z dorážky minul prázdnou branku domácích Vachutka. Následně si Draci vynutili dvě po sobě jdoucí přesilové hry, ale vyrovnávací branky se nedočkali.

Vsetín přečkal krušné chvíle a krátce po polovině základní hrací doby odskočil do dvoubrankového vedení. Střelu Hryciowa dokázal přizvednout Roman Přikryl a oslavil svou premiérovou ligovou trefu v dresu Vsetína. Druhá branka domácí tým zklidnila. Vedení Valachů mohl v samostatném úniku navýšit Hořanský, ale Hamalčík byl znovu připraven hosty podržet. Po dvou třetinách tak Vsetínští drželi dvoubrankový náskok.

Třetí třetina byla zcela v režii domácího týmu. Vsetín sice musel ustát ještě přesilovou hru Šumperka, pak ale ve vlastní početní výhodě udeřil potřetí. Přikryl přenechal na útočné modré čáře puk Luboši Robovi a vsetínský útočník zpoza branky lišácky nachytal Hamalčíka. Další branka padla znovu z přesilové hry. Němec od modré čáry poslal puk mezi kruhy na hůl Pavla Jenyše, jenž ideálně zamířil a navyšoval už na 4:0 pro Vsetín.

Valaši v závěru rozjeli brankostroj. V čase 57:17 zužitkoval dokonale samostatný únik Peter Lichanec a necelou minutu na to opět slavil Luboš Rob. Šumperk udeřil až v poslední minutě základní hrací doby a to hned dvakrát. Nejprve slavil v přesilové hře Lukáš Žalčík a vteřinu před koncem se ještě podařilo propasírovat puk za záda Žukova Tomáši Drtilovi. To už ale nic neměnilo na faktu, že Vsetín pohodlně dokráčel k prvnímu tříbodovému zisku v sezoně.