Valaši nezachytili úvod zápasu a podlehli Šumperku

Jan Tajzler • 22.10.2022

Snaha Vsetína na stadionech soupeřů v říjnu nadále pokračuje bez bodového zisku. Úvod sobotního utkání v Šumperku byl pro Valachy mizerný, už v čase 7:03 ztráceli na Draky tři branky a trenéři museli sáhnout ke střídání brankářů. Ani tato změna však Vsetínu potřebný impuls nedodala. Draci navýšili své vedení postupně až na rozdíl pěti branek. Ve třetí třetině sice zelenožlutí kosmeticky upravili skóre, ale už nic nezměnili na tom, že tři body zůstaly v podhůří Jeseníků.

CHANCE LIGA - 14.kolo so 22.10.17:00
Draci Pars Šumperk
7:3(3:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Žálčík (Eliáš, Průžek), 2. Eliáš (Bartoš), 8. Hrachovský (Šuhaj), 32. Šuhaj (Kohút, Hrachovský), 35. Jelínek (Bartoš, Průžek), 44. Žálčík (Bartoš, Průžek) – 37. Říha (Jonák, Přikryl), 45. Přikryl (Smetana), 48. Klhůfek (Jenyš, O. Němec). Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1034. Střely na branku: 21:40. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 7:3.

Draci Pars Šumperk: Lackovič – Drtil (A), Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Jelínek, Šuhaj, Kohút – Svoboda, Čermák, Křemen – Bernat, Motloch, Jouza – Horký.
VHK ROBE Vsetín: Žukov (8. Sachr) – Ondračka, Smetana (A), O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Rob – Berger, Klhůfek, Klímek – Jonák (C), Přikryl, Sihvonen – Š. Bláha, Berzinš, Půček.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK):„Dnes nám před zápasem přečetl úvodní sestavu Ludvík Rutar a to týmu dodalo velký impuls do začátku. Od první minuty jsme měli skvělý pohyb, forčekovali jsme a měli jsme velkou energii. To jsme také stvrdili gólově. Vsetín pak výborně zareagoval tím, že vystřídal Žukova a dal tam Sachra, což se nestává každý den. Tam jsme měli ještě během první třetiny odskočit na vícebrankový rozdíl. Mužstvo dnes ukázalo obrovskou sílu a celkově bylo hodně kompaktní. Samozřejmě jsme věděli, že přijde nějaká odpověď od Vsetína a je neuvěřitelné, jakým způsobem se kluci vypořádali jak s oslabením, tak s tou třetí třetinou, která byla asi nejtěžší. Je hrozně důležité, že tým byl schopný reagovat na všechny situace v utkání, ať už to bylo oslabení, přesilovky nebo tlak Vsetína. Vše bylo podpořeno výbornou defenzívou a parádním výkonem Lackoviče. Co se týče zranění Tomáše Drtila, je to pro nás hrozná ztráta. Ještě jsem to neviděl na videu, ale viděl jsem to v reálu. Velmi rád se budu mýlit, ale podle mě tam byly od Roba ruce nahoru, za což měl být udělen vyšší trest.“

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): „Soupeř nás hned v první třetině po každé naší chybě potrestal gólem. Když už po sedmi minutách prohráváte 0:3, hrozně těžko se to potom dohání. Zbraně jsme sice nesložili, bojovali jsme až do konce, ale jak jsem řekl, těžko se takový stav otáčí. Domácí sehráli dobře přesilové hry, které dvakrát dokázali využít. My jsme tu první sice začali také dobře, ale gólově jsme se v ní neprosadili. Pak už tím, že jsme chtěli stále dobíhat, začali jsme propadávat. Domácí tak chodili do brejků, ze kterých těžili."