Přetahovaná s Jihlavou dopadla pro deváťáky vítězně

Hana Skupinová • 26.11.2022

S Jihlavou se devátá třída VHK potkala naposledy 22. října, kdy zvítězila 6:4. A tři body ze vzájemného zápasu brala také v 9. kole. I přes vyrovnanost zápasu Vsetínští zatli zuby a bojovali až do konce. Jejich bojovnost se jim vyplatila především ve třetí třetině, do které nastupovali s remízou 5:5, ale zvládli zvítězit.

Liga 9. tříd - N9 so 26.11.11:15
HC Dukla Jihlava
7:5(3:1, 2:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Dvořáček (Vinklárek), 18. Vinklárek (Hynek), 19. Malý (Němec M.), 32. Malý (Vašička P., Vašička J.), 38. Hynek (Němec A., Dubec), 53. Němec A. (Vlk), 60. Němec M. (Dubec) – 3. Nejedlý (Forst), 29. Zmrhal, 31. Koníř (Brožek, Hrodek), 33. Zmrhal (Hrodek), 40. Lédl (Nejedlý). Rozhodčí: Smilek — Šimek, Tomeček. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5.

VHK ROBE Vsetín: R. Kocyan — D. Dvořáček, A. Hynek, J. Vašička, D. Stodůlka — M. Matyaštík, M. Němec, F. Vlk, L. Vinklárek, P. Vašička, A. Němec, S. Chalupa, L. Malý, R. Dubec
HC Dukla Jihlava: A. Ždimera — A. Beraczka, D. Zmrhal, T. Pešl, M. Piskač — D. Koníř, M. Lédl, R. Nejedlý, F. Stupka, V. Brožek, J. Lukáš, Š. Hrodek, J. Forst

Již od první třetiny bylo jasné, že to bude napínavý zápas. Jihlava do utkání vstoupila s větším tlakem a v průběhu druhé minuty se přes obranu Vsetína dostal Radek Nejedlý, jehož útok končil gólem. To se ovšem Valachům nelíbilo a odpověděli na to jasně. První třetina končila stavem 3:1 pro Vsetín, kde se zvládli prosadit hráči Daniel Dvořáček, Lukáš Vinklárek a Lukáš Malý.

Druhá třetina přinesla opět záživný boj. Jihlava od samého začátku hodně tlačila, a i přes pár pěkných příležitostí se jí nepodařilo dostat puk za gólmana. To se ale změnilo, když David Zmrhal prorazil obranu Valachů a dostal puk do brány. Chvíli nato si Jihlava připsala další gól, když se trefil Dominik Koníř. Vedení domácím opět vrátil Lukáš Malý, avšak pár chvil poté trefil bránu hráč Jihlavy David Zmrhal. Souboj pokračoval dalším gólem Vsetínu od Adama Hynka. Poslední gól druhé třetiny si připsala Jihlava, když se Matyáš Lédl probojoval skrz obranu domácích. Po čtyřiceti miutách tak byla na Lapači remíza 5:5.

Ve třetí třetině byla znovu vidět bojovnost obou týmů. Obě strany měly pěkné šance, avšak dostat puk do brány se podařilo jen Vsetínu. V 52. minutě se prodral skrz Jihlavu Adam Němec a získal tím gólový náskok. Zeleno-žlutí ještě navýšili svůj náskok o další gól, a to v průběhu 58. minuty, kdy do prázdné brány skóroval Matyáš Němec. Zápas tedy po velké bitvě skončil výsledkem 7:5 pro Vsetín.