Vsetín našel prvního přemožitele, stala se jím jihlavská Dukla

Redakce • 28.09.2022

Repríza finále play-off mezi Jihlavou a Vsetínem byla šlágrem 6. kola Chance ligy. Vsetín v pelhřimovském azylu Dukly toužil prodloužit vítěznou sérii ze startu sezony a alespoň částečně oplatit Jihlavě finálovou porážku z jarního play-off. Jenže Duklu opět zdobil perfektní taktický výkon, kterým se vyznamenala především ve 3. třetině, kdy výborně bránila jednobrankový náskok a dokráčela k cennému tříbodovému zisku. Vsetín tak až v 6. kole poprvé ztratil body.

CHANCE LIGA - 6.kolo st 28.9.16:30
HC Dukla Jihlava
2:1(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Beránek (Miškář), 38. Miškář (Haman) – 26. Sihvonen (Klhůfek, Berger). Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Polák, Roupec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Dukla Jihlava: Neužil – Bilčík, Mareš, M. Jáchym, F. Kočí, Kowalczyk, Haman, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus (A), Seman, Fronk – Cachnín, Juda, V. Brož.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Smetana (A), Ondračka, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Jonák (C), Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Berger, Přikryl, Sihvonen – Vítek, Berzinš, Š. Bláha.

Souboj loňských finalistů odstartovala lépe jihlavská Dukla. Již v čase 4:30 otevřel skóre Petr Beránek, když v přečíslení dva na jednoho zužitkoval přihrávku Miškáře a zamířil na protější růžek vsetínské klece. Vsetín mohl srovnat po Němcově přihrávce na Klhůfka, ten však příliš dlouho zpracovával kotouč a Neužil v brance Dukly se stačit přemístit.

Jihlava měla po zbytek první třetiny více ze hry. Vsetínský brankář Sachr se při své letošní premiéře musel vytáhnout proti kombinaci první útočné formace domácích, kterou zakončoval bekhendovou kličkou Čachotský. Následně mířil mimo vsetínskou branku ve slibném úniku Šik. Pelhřimovský stadion byl před první sirénou svědkem gesta fair play, když vsetínský obránce odvolal faul Hamana. V závěru první periody si však Vsetín přeci jen získal výhodu jednoho muže v poli navíc, ale úspěšný nebyl.

Po první výměně stran ohrozili vsetínskou branku Šik s Miškářem, prvně jmenovaný branku obkroužil, ale narazil na Sachrův beton, z dorážky pak neuspěl ani Miškář. Vsetín pak přeci jen osmělil svou aktivitu směrem dopředu. Kombinace Jenyše s Přikrylem ještě k vyrovnání nevedla. Ovšem záhy už se Valaši radovali. Útočnou akci Vsetína vedl Klhůfek a přes šíří pásma poslal přihrávku Riku Sihvonenovi, jenž z pravého kruhu zamířil přesně na vzdálenější tyč.

Namísto obratu se však Vsetín musel bránit další početní výhodě domácích, v té však dokázal zahrozit Hořanský, jenž přebruslil Kowalczyka a mířil s pukem na Neužila, právě jihlavský brankář byl tím mužem, který zachránil svůj tým od další inkasované branky, když vypíchl puk vsetínskému nájezdníkovi. Pak už ale přeci jen začala být Dukla nebezpečná. Po nahození Semana se o dorážku pokoušel Skořepa s Čachotským a vsetínský brankář měl plné ruce práce. Sachr pak vytáhl důležité zákroky znovu proti Skořepovi i Miškářovi, ale vsetínským hráčům brala síly zbytečná vyloučení.

Dost možná i proto dosáhla Dukla před druhou sirénou rozdílové branky. Haman vysunul na křídle Patrika Miškáře, ten si mohl vybrat, zda puk v přečíslení ještě Hamanovi vrátí, nakonec však volil individuální zakončení na bližší tyč a vrátil Jihlavě jednobrankové vedení, které platilo na pelhřimovském stadionu po čtyřiceti odehraných minutách.

Ve třetí třetině předvedla domácí Dukla takticky velmi dobře organizovaný výkon. Valaši sice byli blízko k vyrovnání, když Voženílkovo nahození zachytil Jonák a po jeho střele ještě dorážel Jenyš, tato příležitost z úvodu třetí periody však byla také z holí Valachů poslední. Naopak vedení Jihlavy mohl navýšit v brejkové situaci Šik, ale bekhendem orazítkoval pouze tyč vsetínské klece. Dukla takticky ubránila jednobrankový náskok a stala se prvním přemožitelem vsetínských hokejistů v novém soutěžním ročníků Chance ligy. Neporazitelnost Valachů trvala pět kol.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Musím celý tým pochválit, jak celých šedesát minut odehrál. Akorát ve druhé třetině byl trochu výpadek, když jsme ztráceli puky na útočné modré a dávali jsme soupeři šance jít do přečíslení. Dnes jsme do zápasu šli s respektem, kdy Vsetín pět zápasů vyhrál. V tomto utkání jsme byli rychlejší, v osobních soubojích jsme byli silnější a dokázali jsme zápas vyhrát a ke konce jsme soupeře nepustili do trvalejšího tlaku.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Z naší strany to byl průměrný výkon. Myslím si, že proti takovému soupeři jako je Jihlava, to nemohlo stačit na vítězství. Dobrý výkon podal brankář Sachr. Jihlava byla bojovnější, a to jí zdobí celou sezonu. Mají tam zkušené hráče, kteří si to umí usměrnit. My si nedali ani tři přesné nahrávky.