Rozpis letní přípravy pro mládež (aktualizováno 5.6.) | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 242 (22.6.)

První body přivezl Vsetín z Opavy

Tomáš Kubánek, Aleš Koňařík • 13.08.2003

O p a v a – „Povinné body“ získali vsetínští hokejisté ve svém druhém zápase skupiny D proti prvoligové Opavě poněkud nezaslouženě. Po dvě třetiny přenechali soupeři veškerou aktivitu, domácí Slezan však dokázal z mnoha šancí vytěžit pouze dva góly. Až v poslední dvacetiminutovce přeřadil Vsetín na vyšší rychlost a postupně stále více znavenějšího soupeře přehrál. Vsetínský tým si nyní od poháru Tipsportu odpočine, o víkendu jej čeká trenčínský Crystal cup.

- TsC2 út 12.8.17:00
Hokejový klub Opava
VHK ROBE Vsetín
2:4(1:0, 1:1, 0:3)
7. Selingr, 31. Mikšan (Šebesta) - 29. Dubec (Havel), 44. Stantien (Vak), 48. Vampola (Vak), 60. Sochor. Rozhodčí: Mikula. Vyloučení: 4:5, navíc Selingr (Opava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 300.
Hokejový klub Opava: Šlupina - Přibyla, Prokop, Lukáč, Vosátko, Ručka, Kramný, Šťastný, Vnenk - Mikšan, Sochorek, Šebesta - Lenár, Najdek (od 21. min. Zdeněk), Rozum - Horný, Harazim, Selingr (49.-59. Suchánek). Trenér: Milan Chalupa
VHK ROBE Vsetín: Masný - Luža, Frolo, Jaškin, Vyrubalík, Polák, Němec, od 21. Štach, Hrabal - Hudec, Štraub, Duba - Vampola, Hruška, Ambruz - Novák, Havel, Sochor - od 21. min. Dubec, Vak, Stantien
Oba soupeři si v úvodních minutách hlídali hlavně střední pásmo, a proto se na první ohrožení obou branek čekalo do 5. minuty, kdy Vosátko na modré čáře zachytil nepřesné vsetínské vyhození a vyslal na Masného jedovatou střelu. Ten však skryl kotouč do lapačky. Po následném vhazování šikovně vybruslil Selingr oblouček, ale dostal se příliš blízko brankáři, takže nestačil puk dostatečně zvednout. O pár chvil později si s přihrávkou před brankoviště neporadil hostující Hruška. V 7. minutě se Masnému vůbec nepovedl zákrok lapačkou, ze které mu vypadl puk po Selingrově střele, a tentýž hráč ho dorazil za Masného záda.

Chuť vstřelit další gól měla za následek další nebezpečné šance. Slepené střely Šebesty a Mikšana si však cestu do sítě nenašly.

Začátek druhé třetiny se odehrával podle podobného scénáře jako v první části. Až v 6. minutě se dostal Sochorek za valašskou obranu, ale tváří v tvář Masnému neuspěl. Od jeho šance se však Opavští nutili stále více do útočení, z čehož vyplynula přesilovka a následný drtivý tlak. Z ničeho nic ale udeřilo na druhé straně a Vsetín srovnal po chybě Šlupiny. Převaha Slezanu pokračovala dál, a tak Mikšan za dvě minuty převážil misky vah opět na domácí stranu. Opavští hráči pak ještě několikrát vyzkoušeli Masného pozornost. V 16. minutě se za Frola už už dostával Lukáč, a tak jej vsetínský bek raději takticky fauloval. V následné přesilovce však měli více příležitostí hosté. Přečíslení dva na jednoho, ani Jaškinova rána zblízka se skóre naštěstí neupohnuly. I po druhé třetině tedy odcházeli domácí do šaten s jednobrankovým náskokem.

V té poslední však Opavští vysoké tempo a pozornost neudrželi a dali vsetínským hráčům více prostoru. Toho brzy využil Stantienův útok, který naskočil do zápasu až od druhé třetiny. V přesilovce poslal Vak ideální přihrávku mezi kruhy právě jejímu centrovi a pro "Bobo" Stantiena nebyl problém puk přesně umístit. Nedostatečný důraz domácích hokejistů využili Tabarovi svěřenci ještě v 8. minutě. Vak elegantně vybruslil z rohu kluziště doprostřed, a když všichni očekávali střelu, nahrál kotouč k tyči připravenému Vampolovi - 2:3.

Slezanu nezbývalo nic jiného než znovu zabrat. Snaha začala opět plodit příležitosti. V 9. minutě přešel přes obránce Rozum, na kličku mu však síly nestačily. Horný trefil dokonce tyčku Masného svatyně. Velkou naději skýtala minutová přesilová hra 5:3, ve které ale nenašli domácí dostatek klidu v zakončení. Minutu a půl před koncem se po oddechovém čase rozhodl trenér Chalupa pro power-play. Jako šestého hráče k první pětce poslal na led velmi dobře hrajícího Selingra. Hráči Vsetína se však bez větších komplikací ubránili, vyhozený kotouč uklidil do opuštěné klece Sochor. Desítka vsetínských fanoušků tak mohla spustit svůj oslavný chorál "Vysoký jalovec".