Vsetín kousající Opavu dorazil v přesilovkách

Michal Berg • 22.08.2003

V s e t í n - Do poloviny druhé části se prvoligovému soupeři dařilo hrát se Vsetínem vyrovnanou partii a dokazoval, že to na Vsetín umí. Po čtyřiceti minutách však domácí potvrdili svou sílu dalšími brankami, na které už Opava, které pomalu docházely síly, nedokázala odpovědět. Výborné uktání sehrál Roman Stantien, který byl u čtyř branek domácích.

- TsC2 pá 22.8.17:00
Hokejový klub Opava
6:3(1:1, 3:2, 2:0)
Branky: 10.Stantien, 31.Vampola (Selingr), 33.Luža (Kuboš), 38.Stantien (Vak), 49.Jaškin (Štraub), 50.Kuboš (Vak, Stantien) - 6.Lhotský (Rozum), 30.Zdeněk (Lhotský), 36.Šebesta (Prokop). Rozhodčí: Venglář. Vyloučení: 8:8 + Šebesta 2x 10 min OT. Využití: 3:2. Diváci: 900.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Horák, Kuboš, Luža, Polák, Němec, od 41. Vyrůbalík - Selingr, Štraub, Valko - Stantien, Vak, Dubec - Demel, Hruška, Ambruz - od 41. Vampola.
Hokejový klub Opava: Šlupina - Přibyla, Prokop, Lukáč, Růčka, Mainer, Vnenk - Suchánek, Sochorek, Šebesta (51. Mičola) - Lhotský, Zdeněk, Rozum - Horný, Harazim, Mikšan.

Začátek Opavě vyšel a už v šesté minutě se mohla radovat, když chybu vsetínské obrany potrestal dorážkou Lhotský. V desáte minutě však přišla chyba na druhé straně a Stantien ji dokázal po samostatné akci zkušeně využít.

Nejzajímavějěší podívanou přinesla druhá třetina. Nejdříve přišly dvě stoprocentní šance na obou stranách, které Šebesta, resp. Polák dokázali dokonale zazdít, ale potom začaly padat branky. Nejdříve překvapivě opět do Bieglovy klece, po kombinaci celého útoku se trefil mladík v opavském dresu Zdeněk. Když ovšem v rozmezí tří minut po přelomu zápasu Vsetín dvkrát využil přesilovku, vypadalo to s Opavou bídně. Domácí nedisciplinovanost však dala Opavě příležitost dvojnásobné přesilovky a tu dokázal Šebesta využít.

Do kabin se však nešlo za nerozhodného stavu. Postaral se o to svým druhým gólem v zápse dobře hrající Stantien a Opava již na jeho gól odpověď nenašla. V poslední části již Vsetín jasně dominoval, což potvrdili dalšími brankami obránci Jaškin (v přesilovce od modré) a Kuboš (také ze větší vzdálenosti). Opava tak zůstává i nadále ve skupině D Tipsport Cupu bez bodu, Vsetín by mohl postoupit již pouze při příhodné shodě okolností.