Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 170 (k 14.7.)

První nula, první gól a první listopadová výhra

Aleš Koňařík, Michal Berg • 21.11.2006

V s e t í n - První gól Lubomíra Sabola, první nulu Simo Vehviläinena a první listopadové vítězství Vsetína přinesl úterní večer. Po nezáživné polovině zápasu začal hokej tragicky nezvládnutým trestným střílením Kracíka, po kterém poslal Vsetín do vedení Sabol. Když druhou chybu plzeňské obrany využil pět minut před koncem Luboš Rob, mohly prořídlé ochozy Na Lapači slavit první výhru ze série tří domácích zápasů.

- 25.kolo út 21.11.17:00
VHK ROBE Vsetín
HC Škoda Plzeň
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Sabol (Sakrajda), 55.Rob (Dubec). Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:11, bez využití. Diváci: 2410.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Šmach, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík - Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Davídek, Sabol, Sakrajda.
HC Škoda Plzeň: Málek - Cartelli, Dobrovolný, Benák, Mazanec, Půlpán, Trnka, Malinský - Důras, Šindel, Adamský - Padělek, Kracík, Ludvík - Zelenka, Kubalík, Matějovský - Fabuš, Král, Šaffer.


*
Žlutozelené hvězdy:
1. Simo Vehviläinen
2. Marek Dubec
3. Ľubomír Sabol
— podle redakce hc-vsetin.cz
Enormní nasazení, dunící mantinely pod nárazy těl, jiskřivá atmosféra a strhující útočné manévry. Nic z výše jmenovaných faktorů dobrého hokeje ovšem první část duelu Vsetína s Plzní nenabídla. Naopak, zívající divák byl na Lapači k vidění častěji, než přesná přihrávka do střelecké šance.

Domácí tým byl paradoxně nejnebezpečnější ve svém oslabení, ve dvou případech hrozil Málkovi Marek Dubec, ale těchto okamžiků bylo ze vsetínské strany jako šafránu. Valaši se očividně potýkali především sami se sebou, ovšem ani soupeř nijak zvlášť k prolomení hokejové nudy nepřispěl. Na plzeňské konto ovšem spadá jediná opravdu pěkná akce úvodní dvacetiminutovky.

V přesilové hře se na modré šikovně protáhl Fabuš a přesně našel hůl Matějovského. Ten vypálil pohotově, ale ještě větší postřeh projevil vsetínský brankář Vehviläinen, který se bleskově přemístil a v poněkud krkolomné pozici zachytil puk do lapačky.

Obdobný obrázek hry přetrvával až do 29. minuty, kdy Bolf na posední chvíli zahákoval unikajícího Ludvíka a sudí Turčan zkřížil ruce nad hlavou ve znamení trestného střílení. K jeho exekuci se rozjel Kracík, ale brankář Vehviläinen snad ani nemusel opustit střídačku, jelikož Kracíkova koncovka byla více než zoufalá.

Pozitivní na této situaci byla ovšem skutečnost, že oba týmy začaly přeci jen produkovat záživnější hokej. Především útočník Matějovský prahl po brankovém úspěchu, ale nebylo mu přáno. V klíčovém okamžiku v přesilové hře nepřehodil Vehviläinenův beton a Vsetín vzápětí potrestal plzeňské zaváhání v rozehrávce. Sakrajda vybojoval puk pro Sabola, který se příliš nerozpakoval a nechytatelným golfákem poslal puk nad Málkovu lapačku.

Otevřenější hokej měl pokračování i v závěrečné části, napomáhala tomu i častější vyloučení na obou stranách. V přesilovkách ale oba brankáři udrželi čistý štít – Málek betonem vykopl nahození Šmacha, Vehlivläinen zase očima vytlačil Adamského blafák do bekhendu.

Vsetínu nakonec k dobré náladě přispělo další zaváhání Plzně při snaze o rychlou rozehrávku. Mazanec propadl před agilním Dubcem, který naservíroval puk kapitánovi Robovi a Málek byl bez šance. Při následném vyloučení Demela podržel svůj tým Vehviläinen a veškerou snahu Plzně o zvrat utnul faulem dvě minuty před koncem Dobrovolný. Vsetín tak po čtyřech porážkách v řadě dokázal opět naplno bodovat.

Ohlasy k utkání

Jiří Kučera (Plzeň): Máme problémy s koncovkou, nedali jsme góla ani minule doma, největší náš problém je vymyslet něco v útoku. V obráncích to není, je to v útoku. Měli jsme sice trestné střílení, ale jinak nám Vsetín žádné vyložené šance nedovolil. Na trestné střílení jsme poslali Kracíka, protože jsme mysleli, že není zasažen těmi neúspěchy, když dlouho chyběl, ale nevyšlo to. Co k tomu víc říct. Útočníci si nevěří, je to v hlavě.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Pro nás to bylo třetí utkání doma, dvě jsme nezvládli, vypadalo to, že jsme v problémech, ale kluci odvedli dneska velmi dobrou práci a zaslouženě jsme vyhráli. I předchozí zápasy nebyly z naší strany špatné, ale dnes se k nám přiklonilo i štěstí a jakmile jsme se dostali do vedení, hned se nám hrálo lépe. Hráli jsme na tři pětky a oproti minulým zápasům se zlepšila hlavně obranná činnost.