První porážka v sezoně, vsetínský Lapač vyloupila Technika Brno

Jan Tajzler • 16.09.2015

Vsetínští hokejisté měli v úvodu soutěže možnost odehrát druhé utkání v řadě na domácím ledě, ale plný počet bodů, jak si Valaši představovali, nezískali. Souboj s brněnským sokem provázela od druhé třetiny řada vyloučení a jak Vsetín, tak i Technika dostali v utkání příležitost zahrát si ve dvojnásobné početní výhodě. Technika narozdíl od Vsetína tu svou za vyrovnaného stavu 2:2 využila a to byl možná pomyslný jazýček na vahách osudu dnešního zápasu. Brňané stačili pak v průběhu třetí třetiny přidat další tři branky, Vsetín ještě stihl korigovat v závěru Kolaříkem, ale na smazání dvoubrankového manka už Valachům nezbyl čas.

2. liga - 2.kolo st 16.9.17:30
HC Technika Brno
3:5(1:1, 1:1, 1:3 )
Branky a nahrávky: 5. Slováček (Dvořák, Vrba L.), 26. Kubo (Ondráček, Žák), 59. Kolařík (Vaněk, Nedbálek) – 6. Boček (Habrovec), 34. Boček (Jurča), 42. Látal (Vrba F.), 56. Látal, 58. Havíř. Rozhodčí: Netopil – Blaha, Maloušek. Vyloučení: 8:8, navíc Habrovec (TEC) 10 minut OT a Tesařík (VSE) 5 + OK. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1169. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:5, 3:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hryciow, Tesařík, Nedbálek, L. Vrba, Žák, Řezáč, Báchor, Žabčík – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz.
HC Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec, Vrba F., Navrátil, Boček, Šidák, Sedlák, Havíř – Látal, Jurča, Kadlec, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, Brzobohatý, Polesný.

Středeční duel Vsetína s Technikou začal opatrně. Oťukávaná obou týmů však nakonec netrvala příliš dlouho - ukončil ji totiž v 5. minutě úvodní gól Vsetína. Hlavní sudí poslal na trestnou lavici jednoho z hostí a domácí svou šanci beze zbytku využili. Dvořák namazal před brankou Slováčkovi, který využil toho, že se Jekel v bráně nestihl přemístit a zavěsil do odkryté sítě jeho svatyně. Již v čase 4:46 to tak bylo 1:0.

Ze svého vedení se však Vsetínští neradovali příliš dlouho. O rychlé vyrovnání se zasloužil o necelou minutu později Boček, kterému stačilo pouhých 9 vteřin k využití přesilovky. Hromada totiž po střele Habrovce pouze vyrazil kotouč před sebe a pohotový Boček z dorážky zavěsil – 1:1. Techniku vyrovnávací branka nakopla a na ledě ji bylo vidět. V závěru třetiny se hra přeci jen srovnala, skóre se však již do první přestávky neměnilo.

Po vyrovnaném úvodu druhé třetiny zelenožlutí postupně převzali iniciativu. Do obrovské šance se dostal Nedbálek, který dostal na modré příhru mezi obránce a snažil se puk propasírovat nad betonem přemísťujícího se Jekela. Gólman Techniky však tento minisouboj vyhrál. A o chvíli později se mu podařilo zabránit také dorážce Vávry. Vsetín však nakonec svou rostoucí převahu přeci jen využil. V čase 25:54 vypálil od levého kruhu Ondráček – kotouč se po jeho střele od Jekela odrazil – k neštěstí gólmana hostí však pouze k připravenému Kubo, který touš pod padajícím brankářem dorazil do sítě – 2:1.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Martin Kubo

Ani tentokrát se však domácímu mužstvu nepodařilo udržet si vedení příliš dlouho. Již v čase 33:01 zůstal během přesilovky hostí po jedné ze střel kotouč ležet u brankové čáry. Nejrychleji se v této situaci vzpamatoval poblíž připravený Boček a pohotově dorazil do prázdné klece – 2:2. Zbytek prostřední třetiny byl rozkouskovaný vyloučeními. V jejím samotném závěru dostali domácí velkou šanci jít znovu do vedení, když sudí krátce po sobě vyloučil hned dva hráče a před Vsetínem se otevřela přesilovka 5 na 3. Za celou minutu a 52 vteřin se však domácím branku vsítit nepodařilo a do šaten se tak opět odcházelo za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí části se opakovalo dvojnásobné vyloučení – tentokrát však na straně domácích a v pěti proti třem si tak zahráli také hosté. Poté, co to na Hromadu dvakrát zkoušel od modré Brzobohatý, využil své příležitosti Látal, který dorazil mezi betony kotouč, který domácí brankář neudržel ve výstroji. Poprvé v zápase tak šla do vedení Technika. Vsetín se sice následně tlačil za vyrovnáním, ke své smůle však marně. V čase 55:37 navíc dostali domácí další ránu. Z rychlého protiútoku se znovu prosadil Látal – 2:4.

O dvě minuty později vyfasoval za zákrok do oblasti hlavy a krku trest Habrovec. Vsetínští trenéři si ještě před přesilovkou vybrali svůj oddechový čas a poté ponechali Hromadu na střídačce. Zhruba 30vteřinová power-play však přinesla pouze další inkasovaný gól, to když ve středním pásmu vypíchl kotouč Havíř a od modré s klidem zavěsil – 2:5. Jen o pár vteřin později se o kosmetickou úpravu ve skóre postaral Kolařík, který na opačné straně plácl do kotouče a překvapil nepozorného Jekela – 3:5.

I přes to, že Vsetínští znovu zkusili štěstí v šesti bez brankáře, další změna ve skóre se již nekonala. Závěr utkání okořenila ještě šarvátka Tesaříka s Kadlecem, ze které si domácí hráč odnesl nekompromisní trest 2+5 minut + do konce utkání.

Luboš Jenáček (Vsetín): V pondělí se nám pokazilo chlazení ledu, takže jsme měli trénink až v úterý, ale nebylo to ono. I během zápasu byl led špatný. Ono se řekne, že obě mužstva měly podmínky stejné, ale naše hra je založena více na technice, takže jsme na tom trpěli trochu víc než tým, který měl hru založenou na obranné hře. Myslím si, že to nebyl pěkný hokej. Nešly nám oslabení, dostali jsme z nich tři branky. Všechny góly, které jsme inkasovali, byly jako přes kopírák, střela a z dorážky nám to tam spadlo. Musíme zvýšit důraz před vlastní branou. Zápas se těžko hodnotí, hrálo se dlouho, protože se neustále přerušovalo, což nám neprospělo. Nebyli jsme schopni dostat se do tlaku, a proto jsme na poslední třetinu stáhli hru na tři pětky. Soupeř hrál chytře, dobře bránil, kouskoval hru a proměňoval přesilovku. Sezona je dlouhá, jdeme dál a dnešní ztracené body musíme dovézt v sobotu z Karviné

Roman Kaňkovský (Brno): Věděli jsme, že na Vsetíně to bude těžké, protože doma hrají vždy velmi dobře. Podařilo se nám ustát první třetinu. Dali jsme si za cíl ji neprohrát a to se podařilo. Ve druhé třetině jsme byli trochu v útlumu, ale podržel nás brankář. Ve třetí třetině jsme se dostali do vedení a jsme rádi, že jsme jej dokázali udržet. Za dnešní zápas musím pochválit celý náš tým.